Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς να μου απαντήσει πριν προβώ σε αγορά ?

http://www.insomnia.gr/topic/558047-evga-geforce-gtx-750-ti-ftw/

Ευχαριστώ.

 

Σου απαντήσανε ήδη. Δεν υποστηρίζει SLi και δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα το SLi ειδικά σε αυτή την κατηγορία.

 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-750-ti/specifications

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! Αγόρασα καινούργιο PC, όμως θα ήθελα να πάρω και μία κάρτα γραφικών. Τα PC Specs βρίσκονται στην υπογραφή μου και το max. budget 60€. Η κάρτα που διαθέτω είναι η AIT HD 4600 Series και όχι αυτή που αναγράφεται. Οθόνη έχω την LG LED 22MP65HQ. Δεν παίζω παιχνίδια που έχουν τρελές απαιτήσεις (κανα minecraft, binding of issac, slender the arrival κτλ) και γενικά παιχνίδια που δεν έχουν απαιτήσεις υψηλές για γραφικά, αλλά δεν τα υποστηρίζει η κάρτα μου. Κυρίως ασχολούμαι με video editing. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Αγόρασα καινούργιο PC, όμως θα ήθελα να πάρω και μία κάρτα γραφικών. Τα PC Specs βρίσκονται στην υπογραφή μου και το max. budget 60€. Η κάρτα που διαθέτω είναι η AIT HD 4600 Series και όχι αυτή που αναγράφεται. Οθόνη έχω την LG LED 22MP65HQ. Δεν παίζω παιχνίδια που έχουν τρελές απαιτήσεις (κανα minecraft, binding of issac, slender the arrival κτλ) και γενικά παιχνίδια που δεν έχουν απαιτήσεις υψηλές για γραφικά, αλλά δεν τα υποστηρίζει η κάρτα μου. Κυρίως ασχολούμαι με video editing. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

θα λεγα να ψαξεις στις αγγελιες για καποια μεταχειρησμενη...γτ καινουρια σε αυτα τα λεφτα,θα τ κλαις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που μια r9 290 δεν χωράει στο κουτί μας η εναλλακτική μας στην ίδια κατηγορία είναι μόνο η 970 σωστά?

 

Εκτός αν έχεις δώσει καμιά περιουσία στο τωρινό σου κουτί και δεν θέλεις να το αλλάξεις, ένα καλό κουτί να την χωράει την 290 (και μεγαλύτερες κάρτες) δεν έχει απαγορευτικό κόστος. Απλά θέλει να το ψάξεις λίγο.

 

Τώρα στις 970 μπορείς να πας και σε κάτι τόσο μικρό: http://www.skroutz.gr/s/5762408/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-ITX-GV-N970IXOC-4GD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα λεγα να ψαξεις στις αγγελιες για καποια μεταχειρησμενη...γτ καινουρια σε αυτα τα λεφτα,θα τ κλαις.

 

Δηλ. η r5 δε θα είναι καλύτερη από αυτήν που έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Αγόρασα καινούργιο PC, όμως θα ήθελα να πάρω και μία κάρτα γραφικών. Τα PC Specs βρίσκονται στην υπογραφή μου και το max. budget 60€. Η κάρτα που διαθέτω είναι η AIT HD 4600 Series και όχι αυτή που αναγράφεται. Οθόνη έχω την LG LED 22MP65HQ. Δεν παίζω παιχνίδια που έχουν τρελές απαιτήσεις (κανα minecraft, binding of issac, slender the arrival κτλ) και γενικά παιχνίδια που δεν έχουν απαιτήσεις υψηλές για γραφικά, αλλά δεν τα υποστηρίζει η κάρτα μου. Κυρίως ασχολούμαι με video editing. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δες για 7770-7790 στα χρηματα που διαθετεις στις αγγελιες.

Δηλ. η r5 δε θα είναι καλύτερη από αυτήν που έχω;

Οτιδηποτε κατω απο R7 260x δεν αξιζει τα χρηματα του και αν αναρωτιεσαι το γιατι δες εδω για φθηνοτερες καρτες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες για 7770-7790 στα χρηματα που διαθετεις στις αγγελιες.

Οτιδηποτε κατω απο R7 260x δεν αξιζει τα χρηματα του και αν αναρωτιεσαι το γιατι δες εδω για φθηνοτερες καρτες 

 

Ναι, εγώ όμως είπα δεν παίζω παιχνίδια με ΤΡΕΛΕΣ απαιτήσεις. Απλά θέλω να πάει λίγο καλύτερα σε αυτά. Ούτε θέλω να είναι Ultra High γραφικά. Δηλ. ούτε η R7 240, που ανοίγει ο Linus δε θα με καλύψει;;; Δεν παίζω βαριά παιχνίδια το ξανα λέω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εγώ όμως είπα δεν παίζω παιχνίδια με ΤΡΕΛΕΣ απαιτήσεις. Απλά θέλω να πάει λίγο καλύτερα σε αυτά. Ούτε θέλω να είναι Ultra High γραφικά. Δηλ. ούτε η R7 240, που ανοίγει ο Linus δε θα με καλύψει;;; Δεν παίζω βαριά παιχνίδια το ξανα λέω!

Δεν εχει σημασια τι παιχνιδια παιζεις αυτος ειναι αλλωστε και ο σκοπος του video.Το θεμα ειναι τι μπορεις να παρεις για να αξιοποιησεις τα χρηματα που διαθετεις.Και στην δικια σου περιπτωση οπως ειπα κοιτας σε 7790 μερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια τι παιχνιδια παιζεις αυτος ειναι αλλωστε και ο σκοπος του video.Το θεμα ειναι τι μπορεις να παρεις για να αξιοποιησεις τα χρηματα που διαθετεις.Και στην δικια σου περιπτωση οπως ειπα κοιτας σε 7790 μερια.

 

Ναι, το είδα αυτό στο βίντεο, όμως δε βρήκα κάποια τέτοια καρτούλα σε αυτά τα λεφτά. Και επειδή, αγόρασα καινούργιο υπολογιστή και μου βγήκε ήδη ακριβούτσικος και επειδή πρόκειται να αγοράσω και την οθόνη που ανέφερα παραπάνω, το budget μου εξαντλήθηκε. Στο να βάλω αυτή τη κάρτα που διαθέτω στην καινούργια οθόνη, είναι αδύνατον διότι δεν έχει καν HD ανάλυση, οπότε σκεφτόμουν να πάρω μία φθηνή. Η Sapphire R7 240 είναι στα 56€. Μπορείς να μου βρεις μία 7χχχ κάρτα που να φτάνει μέχρι 80€ το ανώτερο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το είδα αυτό στο βίντεο, όμως δε βρήκα κάποια τέτοια καρτούλα σε αυτά τα λεφτά. Και επειδή, αγόρασα καινούργιο υπολογιστή και μου βγήκε ήδη ακριβούτσικος και επειδή πρόκειται να αγοράσω και την οθόνη που ανέφερα παραπάνω, το budget μου εξαντλήθηκε. Στο να βάλω αυτή τη κάρτα που διαθέτω στην καινούργια οθόνη, είναι αδύνατον διότι δεν έχει καν HD ανάλυση, οπότε σκεφτόμουν να πάρω μία φθηνή. Η Sapphire R7 240 είναι στα 56€. Μπορείς να μου βρεις μία 7χχχ κάρτα που να φτάνει μέχρι 80€ το ανώτερο;;;

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/399082-2-%C3%97-msi-hd-7850-oc-1gb/

αν εισαι θεσσαλονικη ισως σε βολευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόση παραπάνω διαφορά θα δω απο την 7770 στην R7 260X;

ψάχνω κάτι φτηνό και σωστό γιατί το 1gb στην κάρτα πλέον δεν παλεύεται για κανένα παιχνίδι δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόση παραπάνω διαφορά θα δω απο την 7770 στην R7 260X;

ψάχνω κάτι φτηνό και σωστό γιατί το 1gb στην κάρτα πλέον δεν παλεύεται για κανένα παιχνίδι δυστυχώς.

η 260χ ειναι μια 7790 στην ουσια μεγαλη διαφορα δεν θα δεις 

διαφορα θα εχεις απο r7 265 ,r9 270 και πανω που ειναι 7850 και 7870 αντοίστοιχα

 

http://www.skroutz.gr/s/4601998/Sapphire-Radeon-R7-265-2GB-Dual-X-11232-00-20G.html

http://www.skroutz.gr/s/4214235/Sapphire-Radeon-R9-270-2GB-Dual-X-Boost-OC-11220-00-20G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...