Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανει μια καθαρη εγκατασταση των Drivers,βγαλε δηλαδη τους παλιους και περασε παλι απο την αρχη τους τελευταιους και αν στο παρουσιασει παλι δοκιμασε σε αλλο Pc.Αν και στο αλλο pc το βγαλει αυτο τοτε παλι αλλαγη πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

R9 290 στα χρηματα που διαθετεις.Αλλιως σε λιγοτερα 7970/R9 280x μεχρι 170ευρω ομως παραπανω δεν αξιζουν.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου... Στα προβλήματα που ανέφερα για τις 280x και 290, έχεις κάποια άποψη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι αν σου κατσει αυτο που αναφερεις.Αν πχ μπορουσες με λιγα χρηματα παραπανω να αγορασεις την 970 θα σου ελεγα πηγαινε εκει δαγκωτο. Αλλα η 290 για τα χρηματα που διαθετεις ειναι η καλυτερη Future proof καρτα απο τις παραπανω.Και γιαυτο κοιτα να βρεις καρτα με οσο το δυνατον μεγαλυτερη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι αν σου κατσει αυτο που αναφερεις.Αν πχ μπορουσες με λιγα χρηματα παραπανω να αγορασεις την 970 θα σου ελεγα πηγαινε εκει δαγκωτο. Αλλα η 290 για τα χρηματα που διαθετεις ειναι η καλυτερη Future proof καρτα απο τις παραπανω.Και γιαυτο κοιτα να βρεις καρτα με οσο το δυνατον μεγαλυτερη εγγυηση.

Μάλιστα... Και εγώ για 970 δεν θα το σκεφτόμουν καν... Ίσως να μπορούσα να κάνω την υπέρβαση και να πάω πχ στα 300 ευρώ, αλλά οι 970 που πάνε από 300 και κάτω, εξαφανίζονται σε κλάσματα, και όποια ίσως να έχει μείνει, είναι μεγαλύτερη από 29εκ που χωράει στο κουτί μου! :P

κοιτα μεταχειρισμενη 290 μεχρι 250 ευρω (κυριως tri x της sapphire και να εχει και τουλαχιστον εναν χρονο εγγυηση)

Αδερφέ η Tri-X νομίζω δεν χωράει στο κουτί μου... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα νομιζω ανα καιρους το Eshop εβαζε την R9 290 Vtx3d στα 269 με 2 χρονια εγγυηση γιαυτο δεν θεωρω οτι αξιζει R9 290 με 1 χρονο εγγυηση στα 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα νομιζω ανα καιρους το Eshop εβαζε την R9 290 Vtx3d στα 269 με 2 χρονια εγγυηση γιαυτο δεν θεωρω οτι αξιζει R9 290 με 1 χρονο εγγυηση στα 250.

Ποια θα έλεγες ότι είναι η ιδανική τιμή για 290 με 1 χρόνο εγγύηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογος το μοντελο.Η αsus πανω απο 230 δεν αξιζει μεταχειρισμενη

Νομίζω ότι η έκδοση της Asus είναι από τις λίγες που χωράει στο κουτί μου (κάτω από 29εκ), αν όχι η μοναδική... Και έχω ακούσει ότι παίζει να είναι η χειρότερη υλοποίηση της 290... Lucky me! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια θα έλεγες ότι είναι η ιδανική τιμή για 290 με 1 χρόνο εγγύηση? 

Μιας και ειναι Used και αν υπολογισεις την εκδοση του eshop που αναφερω,θα ελεγα 200ευρω οσο χαμηλα και αν ακουγεται καθως και μεταχειρισμενη ειναι και εχει μονο 1 χρονο εγγυηση.

Επισης τον Μαρτιο που θα ανακοινωθουν οι νεες Amd καρτες, παρα πολυ πιθανο να δουμε και αλλες μειωσεις τιμων.

http://www.skroutz.gr/s/4394275/Asus-Radeon-R9-290-4GB-DirectCU-II-OC-90YV05F0-M0NA00.html

Δες την εξελιξη τιμης πως απο τα 450ευρω του Γεναρη και Φλεβαρη εφτασε τα Χριστουγεννα μεχρι και τα 270ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο... Οπότε και τα 250 πολλά είναι... Πάντως φοβάμαι ρε γαμώτο με αυτά που διάβαζα για μαύρες οθόνες και ιστορίες... Σε πολλούς βέβαια το πρόβλημα έφτιαξε με τους τελευταίους drivers και ένα bios update... Δεν ήμουν ποτέ χρήστης AMD κάρτας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δεις και σε 960 καινουργια ή 770 Used στα χρηματα αυτα,οτι θες.

Σε αυτές με σκαλώνει λίγο η μικρή VRAM. Και στην 960 τα 128bit... Όπως το βλέπω εγώ δεν υπάρχει σωστή και λάθος επιλογή... Ή ρίσκαρε, ή σκάστα και πάρε μια 970 να τελειώνει η υπόθεση! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...