Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

.

Γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω για να παιζω το προ 15 σε φουλ αναλυση ποια καρτα μπορω να αγορασω εως 130 ευρω περιπου..;η msi radeon 260x 2gb ειναι καλη καρτα γραφικων λετε και για το προ 15 και γενικα..;ευχαριστω για το χρονο σας!

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια..ναι γενικα θελω και μια καρτα να την κρατησω και για κανενα αλλο παιχνιδακι στο μελλον..παντως στα λεφτα της (η msi radeon 260x 2gb στα 120 ευρω περιπου)καλη δεν ειναι..;εχετε να προτεινετε καποια πιο αξιολογη..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια..ναι γενικα θελω και μια καρτα να την κρατησω και για κανενα αλλο παιχνιδακι στο μελλον..παντως στα λεφτα της (η msi radeon 260x 2gb στα 120 ευρω περιπου)καλη δεν ειναι..;εχετε να προτεινετε καποια πιο αξιολογη..;

r9 270 για να την κρατησεις και για το μελλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποια εταιρια ομως λες..;gigabyte,sapphire,asus...??

sapphire ειναι καλη και την εχουν αρκετοι ισως και οι πιο πολλοι,εγω αν ημουν ομως στην θεση σου θα περνα την gigabyte απλως ειναι πιο ακριβη,αλλα πιο καλα χρονισμενη και πολυ ομορφη (αν σε νοιαζει) και με καλες θερμοκρασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sapphire ειναι καλη και την εχουν αρκετοι ισως και οι πιο πολλοι,εγω αν ημουν ομως στην θεση σου θα περνα την gigabyte απλως

ειναι πιο ακριβη,αλλα πιο καλα χρονισμενη και πολυ ομορφη (αν σε νοιαζει) και με καλες θερμοκρασιες

Απλα δεν ξερω επειδη εχω 450watt τροφοδοτικο αν θα τη σηκωνει γιατι λεει 500watt η gigabyte..παιρνει και ξεχωριστο καλωδιο για ρευμα οπως ειδα..γι αυτο ειχα μεινει στην r7 260..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τροφοδοτικο?ειναι καμιας μαρκας η με εκαψες?80+ εγγυηση εχει?δεν θα εχει θεμα αν πληρεις τις πιο πανω προυποθεσεις,οι εταιριες βαζουν παντα λιγο παραπανω για να ειναι καλλυμενοι

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι τροφοδοτικο?ειναι καμιας μαρκας η με εκαψες?80+ εγγυηση εχει?δεν θα εχει θεμα αν πληρεις τις πιο πανω προυποθεσεις,οι εταιριες βαζουν παντα λιγο παραπανω για να ειναι καλλυμενοι

 

 

Μην φανταστεις ειναι κανενα φοβερο..turbo-x ειναι στα 450watt..και η καρτα λεει ελαχιστο 500watt..δεν ξερω μην τη βαλω και τα καψει ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φανταστεις ειναι κανενα φοβερο..turbo-x ειναι στα 450watt..και η καρτα λεει ελαχιστο 500watt..δεν ξερω μην τη βαλω και τα καψει ολα..

Τα χειροτερα τροφοδοτικα ειναι τα παραπανω .Οπως εισαι κοιτα για αλλο επωνυμο δεν παιζουμε με αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες... Θέλω τα φώτα σας για αναβάθμιση κάρτας γραφικών. Ελπίζω να γράφω στη σωστή ενότητα του φόρουμ.

 

Case: Zalman Z11 Plus

PSU: OCZ ZT 750W Bronze

Motherboard: Asus M5A97 R2.0

CPU: AMD FX-8350

RAM: 2x 4GB Corsair Vengeance 1600

GPU: GTS 250 2GB

Monitor/Resolution: LG 1080p

ΟS: Windows 7 x64

Λοιπόν... Ποια είναι τα θέματα μου τώρα... Κοιτάω κυρίως μεταχειρισμένες κάρτες μέχρι 250euro. Από όσο έχω κοιτάξει, οι κάρτες που βρίσκω σε αυτές τις τιμές είναι οι εξής:

R9 280/x

R9 290

GTX 760/770

 

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι, η κάρτα να είναι όσο πιο Future proof γίνεται (οπότε κάρτες με 2GB VRAM δεν μου γεμίζουν το μάτι), και να χωράει στο κουτί μου... Δηλαδή μέχρι 29εκ. Είχα καταλήξει ότι η R9 280x είναι το καλύτερο Value for money... Αλλά! Είδα πάρα πολλά παράπονα για την συγκεκριμένη κάρτα online, πως είναι πολύ στρετσαρισμένη με αποτέλεσμα να πετάει πολλά artifacts. Επίσης, για την R9 290 είδα αρκετά θέματα με μαύρες οθόνες. Και γενικά έβλεπα προβλήματα στη σειρά R9 και κυρίως αυτές που είχαν πάνω τους elpida. Κοίταγα και τις πιο πρόσφατες GTX 960, αλλά τα 2GB VRAM και το γεγονός ότι είναι 128bit, με προβλημάτισε. 

Εδώ να σας πω ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι παραπάνω από 1080p gaming και δεν ψάχνομαι να κάνω κανένα OC.  

Τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν είναι NBA 2K15, Shadow of Mordor, Watchdogs, AC Unity και γενικώς το πιάσατε το στιλάκι.

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,


Ειχα αγορασει μια καρτα γραφικων πριν 1 μηνα την εβαλα κουμπωσε κανονικα αλλα δεν ανοιγε η οθονη.


Την εστειλα πισω μου εστειλαν καινουρια σημερα το πρωι την εβαλα αλλα και παλι δεν ανοιγει η οθονη.


Εβαλα την παλια και δουλευει ρολοι. Εχω ρωτησει καμια 10ρια ατομα κανενας δεν το εχει ξαναδει αυτο το πραγμα μου λενε. Ξερει κανενας τιποτα?


καπου ειδα οτι πρεπει πρωτα να απενεργοποιησω την παλια την καρτα και μετα να βαλω την καινουρια αλλα και η παλια Sapphire ειναι


 


http://www.amazon.de...ailpage_o09_s00


 


Η καρτα που αγορασα..


 


Και το PC μου


 


Case: Acer Aspire M3985


PSU: Corsair VS 650W


Motherboard: Acer Aspire M3985


CPU: Intel Core i5 3350P @ 3.10GHz ivy Bridge 22nm Technology


RAM: 12GB


GPU: 1024MB ATI AMD Radeon HD 7570 227E4L (1920x1080@60Hz)


OS: Windows 8


 


Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων


post-328943-0-37711900-1422715041_thumb.png

post-328943-0-97743200-1422715065_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...