Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω κατι?πρεπει να ανησυχω για το crossfire r9 290s(se 1-2 xronia sigoura 8a kanw).εχουν ακομη προβληματα?εγω θα πηγαιαν σε ρ9 απλως η 780 μου κανει λιγο παραπανω click επειδη πιστευω οτι εχει καλυτερους drivers και καλητερη ευκρινεια-απεικονιση εικονασ...με τη βοηθεια του physx πχ...η κανω λαθος????(με ρευματα και καταναλωσεισ δν εχω ζορια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω κατι?πρεπει να ανησυχω για το crossfire r9 290s(se 1-2 xronia sigoura 8a kanw).εχουν ακομη προβληματα?εγω θα πηγαιαν σε ρ9 απλως η 780 μου κανει λιγο παραπανω click επειδη πιστευω οτι εχει καλυτερους drivers και καλητερη ευκρινεια-απεικονιση εικονασ...με τη βοηθεια του physx πχ...η κανω λαθος????(με ρευματα και καταναλωσεισ δν εχω ζορια)

Γιατι το εχεις τοσο σιγουρο οτι θα πας σε Crossfire 290???Το ξαναλεμε για αλλη μια φορα η 780 δεν αξιζε Used στα 300ευρω που την δινουν οταν με 330 αγοραζεις Zotac 970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα εχω την gtx650 και ειναι καιρος να της δωσω ποδι μιας και θελω να απολαμβανω τα νεα παιχνιδια που βγαινουνε στο μεγιστο!

 

το budget μου κυμαινεται στα 300 ευρωπουλα.

εχουμε και λεμε.

 

http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.html

εχω δει αυτην,και απο οτι διαβασα στα παραπανω σχολια

http://www.skroutz.gr/s/5700237/Zotac-GeForce-GTX-970-4GB-ZT-90101-10P.html?from=autocomplete&keyphrase=zotac+gtx+970

παιζει αυτον τον καιρο και αυτη εδω,την οποια θα περιμενω να πεσει γιατι οπως βλεπω οι τιμες ανεβοκατεβαινουν ακομα.

 

Ακουω γνωμες λοιπον. Sapphire radeon r9 290 4b tri-x-OC? ή την gtx970 4gb zotac?

 

Αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ενημερωνετε εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια αν δεις τις αλλες 970 εχουν ανεβει οι τιμες τους στο θεο.Αυτη την περιοδο βλεπουμε μια σπανια αυξηση στις τιμες του Hardware,πχ πριν λιγο καιρο μπορουσες να βρεις R9 290 στα 270ευρω και τωρα ξεκινανε απο 305+ ευρω.

 

Για μενα προσωπικα αν μπορεις να κανεις την υπερβαση πηγαινε στην Zotac,και απο οτι διαβασα απο ενα φιλο οταν την δηλωσεις και στο site η εγγυηση της καρτας γινεται 5 χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια αν δεις τις αλλες 970 εχουν ανεβει οι τιμες τους στο θεο.Αυτη την περιοδο βλεπουμε μια σπανια αυξηση στις τιμες του Hardware,πχ πριν λιγο καιρο μπορουσες να βρεις R9 290 στα 270ευρω και τωρα ξεκινανε απο 305+ ευρω.

 

Για μενα προσωπικα αν μπορεις να κανεις την υπερβαση πηγαινε στην Zotac,και απο οτι διαβασα απο ενα φιλο οταν την δηλωσεις και στο site η εγγυηση της καρτας γινεται 5 χρονια.

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Οπως ειπα θα κανω λιγο υπομονη,να πεσουν οι τιμες της zotac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια καρτουλα μέχρι 100 ευρώ αν ξερετε και καμιά προσφορά ακόμα καλύτερα, απλά για να ελαφρύνω την cpu, ο υπολογιστής τρέχει lol, photoshop, τα υπόλοιπα είναι γενικής χρήσης

 

ευχαριστώ

 

 

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 730

* Motherboard (Μητρική): Asrock H77 Pro4/MVP

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel i3-2120 Sandybridge Core i3 Dual-Core 3.30GHz, 3MB Cache, Socket 1155

* RAM (Μνήμη συστήματος): 12 gb

* GPU (Κάρτα γραφικών): Δεν υπαρχει

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): SamsungLED TV-Monitor 24'' T24C300EW 1920x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Linux debian, win 7 64αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο να φανταστω ειναι επωνυμο???

Αν κοιτας σε Used μερια δες μεχρι 120ευρω σε 7870 που ειναι οτι δυνατοτερο μπορεις να αγορασεις με διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω με το φίλο απο πάνω, στα χρήματα αυτά μιά καλή μεταχειρησμένη είναι η ποιό σωστή λύση. και άν είναι και φρεσκομεταχειρησμένη εντός εγγύησης ακόμη καλύτερα. (όχι για την 7870 που λέει ο απο πάνω, γενικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας  :)


Σκέφτομαι να αλλάξω κάρτα γραφικών και θα ήθελα τη βοήθειά σας.


 


Έχω:


Κουτί:Corsair Obsidian Series 750 Full-T


Λειτουργικό:Windows 7


Μητρική:MSI X79A-GD65 8D


Επεξεργαστής:ι7-4930


Κάρτα Γραφικών:MSI N660 GAMING 2GD5/OC 2GB


Μνήμη:DDR3 Teamgroup 8gb(2x4)kit 2400 Vulc


Δίσκοι:SSD SANDISK 240GB SATA III EXTREME II (2 Δίσκοι σε RAID O)


Τροφοδοτικό:750W THETHERMALTAKE POWER SUPPLY


Οθόνη:Έχω EIZO FLEXSCAN S1910 αλλά θέλω να δουλεύω μελλοντικά 2 27άρες full HD


Προυπολογισμός:Θα ήθελα κατ αρχήν, να μου πείτε τι κάρτα χρειάζεται το μηχανημά μου για να αποδώσει το μέγιστο(η όσο καλύτερη ,τόσο καλύτερα) και επίσης προτάσεις περίπου στα 500€


 


Χρήση:PHOTOSHOP, PREMIERE, AFTER EFFECTS


 


Ευχαριστώ εκ των προτέρων, συγνώμη γιά πιθανά λάθη και καλώς σας βρήκα στο forum.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σας  :)

Σκέφτομαι να αλλάξω κάρτα γραφικών και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Έχω:

Κουτί:Corsair Obsidian Series 750 Full-T

Λειτουργικό:Windows 7

Μητρική:MSI X79A-GD65 8D

Επεξεργαστής:ι7-4930

Κάρτα Γραφικών:MSI N660 GAMING 2GD5/OC 2GB

Μνήμη:DDR3 Teamgroup 8gb(2x4)kit 2400 Vulc

Δίσκοι:SSD SANDISK 240GB SATA III EXTREME II (2 Δίσκοι σε RAID O)

Τροφοδοτικό:750W THETHERMALTAKE POWER SUPPLY

Οθόνη:Έχω EIZO FLEXSCAN S1910 αλλά θέλω να δουλεύω μελλοντικά 2 27άρες full HD

Προυπολογισμός:Θα ήθελα κατ αρχήν, να μου πείτε τι κάρτα χρειάζεται το μηχανημά μου για να αποδώσει το μέγιστο(η όσο καλύτερη ,τόσο καλύτερα) και επίσης προτάσεις περίπου στα 500€

 

Χρήση:PHOTOSHOP, PREMIERE, AFTER EFFECTS

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, συγνώμη γιά πιθανά λάθη και καλώς σας βρήκα στο forum.

 

Στα 380 με 400ευρω παιζει η 970 και στα 570 η 980.Σε λιγοτερα χρηματα υπαρχουν η R9 290 στα 305ευρω και η R9 290x απο 345.

Διαλεγεις και παιρνεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 380 με 400ευρω παιζει η 970 και στα 570 η 980.Σε λιγοτερα χρηματα υπαρχουν η R9 290 στα 305ευρω και η R9 290x απο 345.

Διαλεγεις και παιρνεις :)

Δηλαδή δεν έχει νόημα να πάρω καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ..εχω την ati 6970 ποση διαφορα θα εχω αν παρω αυτην εδω...Radeon-R9-280X εχω 12 GB RAM & i7980x...γιατι το ψαχνω και δεν ξερω αν αξιζει τον ολο κοπο της αναβαθμισης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 380 με 400ευρω παιζει η 970 και στα 570 η 980.Σε λιγοτερα χρηματα υπαρχουν η R9 290 στα 305ευρω και η R9 290x απο 345.

Διαλεγεις και παιρνεις :)

 

Xρειάζονται τόσο δυνατές κάρτες γραφικών για photoshop;

να ρωτησω κατι ..εχω την ati 6970 ποση διαφορα θα εχω αν παρω αυτην εδω...Radeon-R9-280X εχω 12 GB RAM & i7980x...γιατι το ψαχνω και δεν ξερω αν αξιζει τον ολο κοπο της αναβαθμισης!

 

Φυσικά και αξίζει η αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρειάζονται τόσο δυνατές κάρτες γραφικών για photoshop;

Καθαρα προτεινα με βαση τα χρηματα που θελει να διαθεσει και επειδη εχει ηδη την καλη 660 αλλα για δικους του προσωπικους λογους θελει να την αλλαξει.Κυριως με βαση το δευτερο δηλαδη προτεινα τα παραπανω,αν και δεν ξερω ακριβως τι εχει στο μυαλο του και θελει να δωσει τοσα χρηματα σε GPu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...