Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους αξιζει αυτην εδω στα 400 ευρω θα μπορει να εκμεταλευτει τα 6gb vram η ειναι καλυτερα μια 970 

 

http://www.e-shop.gr/asus-geforce-strix-gtx780-strix-gtx780-oc-6gd5-6gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513668

 

Εννοειτε για καινουριο συστημα οπως

 

i7 4790k

seasonic 750w 

z97 msi gaming 5

gskill 1866 8gb

DELL P2414H

windows 8,1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους αξιζει αυτην εδω στα 400 ευρω θα μπορει να εκμεταλευτει τα 6gb vram η ειναι καλυτερα μια 970 

 

http://www.e-shop.gr/asus-geforce-strix-gtx780-strix-gtx780-oc-6gd5-6gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513668

 

Εννοειτε για καινουριο συστημα οπως

 

i7 4790k

seasonic 750w 

z97 msi gaming 5

gskill 1866 8gb

DELL P2414H

windows 8,1

Η 970 σε μερικα παιχνιδια ειναι καλυτερη και απο την 780 ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ που νόμιζα ότι θα αρχίσουν να λακίζουν με την ιστορία της μνήμης LOL :D

H αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι και αυτό αλλά δεν θέλω να πάω σε 290,άρα για εμένα είναι μονόδρομος...Ίσως λάθος σκεπτικό βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,επειδή και εγώ πρόσφατα είχα μπεί στο τριπάκι της αναβάθμισης gpu και ξέρω την έρευνα που μπορεί να πέσει πάνω στο θέμα (amd/nvidia,καινούργια/μεταχειρισμένη κτλπ) ,έχω να κάνω την εξής πρόταση : 

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

 

Η λίστα περιλαμβάνει γενικά την αντιστοιχία καρτών amd-nvidia (όσον αφορά επιδόσεις σε διάφορα tests και απο διάφορες πηγές) και για όσους έχουν ήδη και βλέπουν την αναβάθμιση η γενική συμβουλή είναι οτι η νέα θα πρέπει να βρίσκεται απο 2 και πάνω επίπεδα για να αξίζει τα λεφτά της αναβάθμισης .

 

Τώρα για αυτούς που αγοράζουν πρώτη φορά λόγω και τον διάφορων προσφορών (καινουργια,εξωτερικό,αγγελίες εδώ) μπορείτε να τσεκάρετε αν performance wise αξίζει και ανάλογα να πράξετε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει τα 200 ευρω η R9 280? Θελω να μου κρατησει και να παιζω απροβληματιστα games σε 1080p για κανα 2 χρονια..
Μου μπηκαν ενδοιασμοι μιας και εχουν βγει 4-5 μοντελα μετα απο αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει τα 200 ευρω η R9 280? Θελω να μου κρατησει και να παιζω απροβληματιστα games σε 1080p για κανα 2 χρονια..

Μου μπηκαν ενδοιασμοι μιας και εχουν βγει 4-5 μοντελα μετα απο αυτη.

Με βαση του τι καρτες υπαρχουν αυτη την στιγμη στην αγορα στα χρηματα αυτα ειναι η καλυτερη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμωτο δν το πιστευω...ειπα οσους πουλουν τισ ρ9 να μου δωσουν τις καρτουλες τους αλλα ολες ειναι κρατημενες η τις εχουν πουλησει ηδη..wtf δλδ...anyway θα βαλω αγγελια απλως ηθελα να ρωτησω για το οικονομικο..250 φτανουν?ειτε για ρ9 ειτε για καμια gtx 780?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για R9 290 κοιτα λογω Vram.Ουτως ή αλλως την 780 και ακριβα την πουλανε μπας και κανουν την μεταβαση σε 970 και δεν αξιζει πια λογω 3Gb Vram.Οχι οτι δεν ειναι αρκετα αλλα γιατι να μην πας στην R9 290 οταν μπορεις να την βρεις και φθηνοτερα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμωτο δν το πιστευω...ειπα οσους πουλουν τισ ρ9 να μου δωσουν τις καρτουλες τους αλλα ολες ειναι κρατημενες η τις εχουν πουλησει ηδη..wtf δλδ...anyway θα βαλω αγγελια απλως ηθελα να ρωτησω για το οικονομικο..250 φτανουν?ειτε για ρ9 ειτε για καμια gtx 780?

r9 290 έχω δεί εδω μέσα με sapphire tri-x cooler στα 200 € .άν δώσεις και κάτι λίγο παραπάνω πάς σε 290x .Απο τις 2 σίγουρα τις 290-290χ γιατί είναι σαφώς δυνατότερες και παίζουν σε αυτά τα χρήματα ενω οι 780 πάνε 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ανάμεσα σε 290x και 970 αλλά μετά την αρνητική εμπειρία που μου άφησε η 280x λέω να ξαναγυρίσω προς nvidia μερια,δεν έχω κανένα κόλλημα,ίσα ίσα που και στο δεύτερο pc amd έχω,αλλά θεωρώ τώρα καλύτερη την αγορά μιας 970 λόγο του ότι είναι πιο καινούρια,οτι είναι και οι 2 πολύ δυνατές το ξέρουμε.

Δεν ξέρω για την zotac,δεν μου κολλάει σαν εταιρία χωρίς να έχω εμπειρία απο αυτή βέβαια,πάντα πέρνω asus,gigabyte,evga για τα παραπάνω χρόνια εγγύησης και λόγο ονόματος,χωρίς βέβαια να σημαίνει κάτι αυτό,ότι είναι καλύτερες κ.τ.λ.π.Απλά έχω το κεφάλι μου λίγο πιο ήσυχο και δείχνει και το κουτί πιο όμορφο,χαχαχα!!

 

Εντάξει 40 ευρώ είναι η διαφορά ανάμεσα στις 2 gigabyte και την evga δεν είναι κάτι το τρομερό,απλά το ψάχνω λίγο για να πάρω ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα...

H zotac οπως έγραψα και παραπάνω δεν μου πολύ κολλάει!!

Συγγνωμη καταρχας για το spam.Φιλε john4 πηρα τη zotac για την τιμη της και μονο και δεν εχει να ζηλεωει πολλα.απο τις αλλες εκτος αν σε ενδιαφερει το εφε και το μεγεθος για να λες ποσο μεγαλη ειναι;-).εκανα register και η εγγυηση εγινε 5 χρονια,τοσο απλα.Και την πληρωσα μολις 315 μαζι με μεταφορικα λογω χαμηλου φπα.και θερμοκρασιες μαξ 64 μετα απο πολυ ωρα benchmarks και gaming.Η αποφαση δικη σου φιλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση του τι καρτες υπαρχουν αυτη την στιγμη στην αγορα στα χρηματα αυτα ειναι η καλυτερη επιλογη.

Κατι σε λιγο μεγαλυτερο budget? Κανα 30-40 ΑΝ αξιζει το δινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r9 290 έχω δεί εδω μέσα με sapphire tri-x cooler στα 200 € .άν δώσεις και κάτι λίγο παραπάνω πάς σε 290x .Απο τις 2 σίγουρα τις 290-290χ γιατί είναι σαφώς δυνατότερες και παίζουν σε αυτά τα χρήματα ενω οι 780 πάνε 300

 

Που μπορούμε να βρούμε σε αυτά τα λεφτά? Στο skroutz στα 295+ τις βρίσκω τις απλές όχι Χ. Αν κάποιος πουλάει ας μου στείλει ένα pm ενδιαφέρομαι για αγορά άμεσα ακόμα σήμερα (Αθήνα/Δάφνη).

 

*** Nvm βρήκα το section των αγγελιών έβαλα και σχετική καταχώρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...