Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα για τον φίλο που ρωτάει για την vtx3d r9 290 θα του πώ να μήν την φοβάται καθόλου. είναι μιά μικρή ολλανδική εταιρία (άν δέν κάνω λάθος που κρατάει χαμηλά (όπως εξηγούνε και οι ίδιοι) τις τιμές τους με απλές συσκευασίες και χωρίς πολλά πολλά μπλιμπλίκια κι αξεσουάρ.

 

προσωπικά τίμια πρόταση έχει μιά 7870 ένας φίλος χρόνια τώρα και δέν του έχει κάνει κίχ. όπως και πολύ καλές (και φοβερά δυνατές) είναι και οι κάρτες "poker series" της εταιρίας club3d.

 

άν λοιπόν σε προβληματίζει το γεγονός οτι δέν είναι και πολλύ γνωστές είναι για αυτό ακριβώς τον λόγο. δέν σπαταλάνε περιουσίες για μαρκετινγκ και διαφιμήσεις και όλλα ατα παραπάνω κρατάνε τα κόστη χαμηλά.

 

υγ. είδαμε και με κάτι asus και gigabyte την αξιοποιστία τους

 

 

edit. το τροφοδοτικό που λέτε παραπάνω ούτε για πλάκα.....

Για Asus δεν διαφωνω καθως τωρα τελευταια μαζευονται πολλα κρουσματα αλλα απο Gigabyte χρονια τωρα θεωρειται απο τις καλυτερες επιλογες για τα 3χρονια εγγυηση και τις πολυ καλες Out of the box επιδοσεις της,και συνηθως αρκετα χαμηλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φίλε μου μαζί σου δέν διαφωνώ ίσως απλά να ήταν ένα τυχαίο-ατυχές παράδειγμα, απλά επικεντρώθηκα στο να εξηγήσω κυρίως οτι τα έξτρα χρήματα που πληρώνουμε σε μεγάλα brand εταιριών τις περισότερες των φορών δέν ανταποκρίνοντε και στην πραγματική τους αξία.

ότι δλδ είναι απόρια του μάρκετινγκ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου μαζί σου δέν διαφωνώ ίσως απλά να ήταν ένα τυχαίο-ατυχές παράδειγμα, απλά επικεντρώθηκα στο να εξηγήσω κυρίως οτι τα έξτρα χρήματα που πληρώνουμε σε μεγάλα brand εταιριών τις περισότερες των φορών δέν ανταποκρίνοντε και στην πραγματική τους αξία.

ότι δλδ είναι απόρια του μάρκετινγκ κτλ.

Στην Asus αυτο το Republic of gamers κλπ ειναι οντως πιο πολυ διαφημιστικο σε αυτο συμφωνω αλλα δεν ισχυει για ολες τις μεγαλες εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θελω να στησω ενα καινουργιο υπολογιστη τα λεφτα που διαθετω ειναι 150ε κουτι,τροφοδοτικο τα εχω 550w και οθονη 20.5 1680x1050 samsung αυτο ου θελω γενικα ειναι ram mobo cpu ευχαριστω


λ

 

καλησπερα παιδια θελω να στησω ενα καινουργιο υπολογιστη τα λεφτα που διαθετω ειναι 150ε κουτι,τροφοδοτικο τα εχω 550w και οθονη 20.5 1680x1050 samsung αυτο ου θελω γενικα ειναι ram mobo cpu ευχαριστω

το psu ειναι 500w το γραφω και στην υπογραφη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι χρηση ο υπολογιστης?γτ με 150 ευρο για ram mobo cpu σε κοβω το πολυ πολυ για καμια ταινιουλα...ενα 40αρι θες για 4gb ram Link.png Site: corsair 1600mhz  και με τα 110 κοιτα προς κανα Link.png Site: intel g 3258 και Link.png Site: asrock h81

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η συνθεση καλη ειναι


τι χρηση ο υπολογιστης?γτ με 150 ευρο για ram mobo cpu σε κοβω το πολυ πολυ για καμια ταινιουλα...ενα 40αρι θες για 4gb ram Link.png Site: corsair 1600mhz  και με τα 110 κοιτα προς κανα Link.png Site: intel g 3258 και Link.png Site: asrock h81

χρηση λολ στο μελλον μπορει να γινει αναβαθμισει

post-286577-0-19697400-1421851025_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω την asus r9 290 dcii oc και θελω να παω σε nvidia και λεω να αγορασω την evga gtx 970 sc acx 2.0 ειναι overkill? Αξιζει ???λεει η αναβαθμιση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Monitor που εχεις ειναι Overkill μονο που σκεφτεσαι για αναβαθμιση.Μεινε οπως εισαι για 2 χρονακια που η καρτα σε καλυπτει και με το παραπανω και σκεψου παλι μετα για αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν αξιζει αυτην η αναβαθμιση,Θα δωσεις λεφτα για 10-15% επιδοσεις? Δεν υπαρχει λογος.Θα σου ελεγα κρατα την καρτα μεχρι την επομενη σειρα της nvidia η αν εχεις λεφτα να δωσεις περιμενε τον μπαμπα maxwell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπορει να με απαντηση καπιος σε αφτο που ρωτησα ο intel pentium dual core g3220 παιζει παιχνιδια χωρις gpu ενοω χωρις να βαλω καρτα γραφικων στη μητρικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...