Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η πολυποθητη αναβαθμιση εγινε . ι5 4460 , (1χ8) 8GB ram , asrock H97 pro4 , και λειπει η καρτα....μαξ αναλυση 1680χ1050....ελεγα να περιμενω την 960 . τα στοιχεια της που διερευσαν δεν ενθουσιαζουν αλλα για την αναλυση μου νομιζω μια χαρα θα ναι....τι λετε?να περιμενω μηπως και τις νεες r9 3XX ? εχω ξεμεινει με την 4670 και δεν παλευεται η κατασταση.... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ανακοινωσαν οτι το τοπ μοντελο θα ειναι η 380x και θα ειναι 2.5D stacked memory, με 300w αρχικο tdp.

 

Δεν γραφει πουθενα TDP. Περαν τουτου δεν αποτελει διαθεσιμο προιον, αρα δεν εχει καμια θεση σε αυτη την ενοτητα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πολυποθητη αναβαθμιση εγινε . ι5 4460 , (1χ8) 8GB ram , asrock H97 pro4 , και λειπει η καρτα....μαξ αναλυση 1680χ1050....ελεγα να περιμενω την 960 . τα στοιχεια της που διερευσαν δεν ενθουσιαζουν αλλα για την αναλυση μου νομιζω μια χαρα θα ναι....τι λετε?να περιμενω μηπως και τις νεες r9 3XX ? εχω ξεμεινει με την 4670 και δεν παλευεται η κατασταση.... :cry:

Αναλογα ποσα χρηματα διαθετεις παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πολυποθητη αναβαθμιση εγινε . ι5 4460 , (1χ8) 8GB ram , asrock H97 pro4 , και λειπει η καρτα....μαξ αναλυση 1680χ1050....ελεγα να περιμενω την 960 . τα στοιχεια της που διερευσαν δεν ενθουσιαζουν αλλα για την αναλυση μου νομιζω μια χαρα θα ναι....τι λετε?να περιμενω μηπως και τις νεες r9 3XX ? εχω ξεμεινει με την 4670 και δεν παλευεται η κατασταση.... :cry:

 

Για την ανάλυσή σου μια χαρά θα είναι η gtx 960 και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους.επειδή το τελευταίο διάστημα θέλω να παίξω παλια και νέα παιχνίδια και επειδή η μητρική που έχω τα έχει πάνω τα γραφικά θα ήθελα να μου προτείνετε μια ανεξάρτητη καρτα γραφικων μεχρι 30-35 ευρω.τα παιχνίδια που παίζω κυρίως είναι World of Tanks,League of Legends Kαι κανα  call of duty.την δέχεται η μητρική μου?

 

η υπογραφή μου ειναι το setup που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μινιμουμ καρτα για ειναι αυτα τα παιχνιδια ειναι μια r7 250 απο εκει και κατω ειναι για office use

Γιατί, η r7 250 για τι είναι; :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους.επειδή το τελευταίο διάστημα θέλω να παίξω παλια και νέα παιχνίδια και επειδή η μητρική που έχω τα έχει πάνω τα γραφικά θα ήθελα να μου προτείνετε μια ανεξάρτητη καρτα γραφικων μεχρι 30-35 ευρω.τα παιχνίδια που παίζω κυρίως είναι World of Tanks,League of Legends Kαι κανα  call of duty.την δέχεται η μητρική μου?

 

η υπογραφή μου ειναι το setup που εχω

Καινουργια Call Of duty με αυτα τα χρηματα δεν μπορεις να παιξεις λυπαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουργια Call Of duty με αυτα τα χρηματα δεν μπορεις να παιξεις λυπαμαι.

οκ δωσε μου μια προταση και αν ανεβουν τα χρηματα.παντως για παλια τι προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sapphiretech.com/r7series/moba.aspx?lid=1

 

http://www.e-shop.gr/asus-radeon-r7-250-r7250-oc-2gd3-2gb-ddr3-pci-e-retail-p-PER.513674

 

Η r7 250 τρεχει και τα τελευταια παιχνιδια αλλα σε low setting και με 20-40 fps το οποιο θεωρειται unplayable για τετοια παιχνιδια

Μια  r7 260X θα σου κανει τη δουλεια.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1124?vs=1044

 

http://www.sapphiretech.com/r7series/fps.aspx?lid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δωσε μου μια προταση και αν ανεβουν τα χρηματα.παντως για παλια τι προτεινεις?

Κοιτα σε Used για 7790 θα ελεγα.Ειναι λιγο παραπανω απο τα χρηματα που δινεις αλλα τουλαχιστον ειναι μια αξιοπρεπης καρτα για τα χρηματα της.Ουσιαστικα ειναι η R7 260x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μια ερωτηση για αναβαθμιση θελω να κανω.

για μεταχειρισμενη καρτα με ταβανι τα 100 ευρω(με πολλα πολλα ζορια κανα δεκαρο-εικοσαρι ακομα) ποια καρτα για παιχνιδια θα προτεινατε.

εννοειται οτι μιλαμε κ για ATI και για Nvidia.

ημουν κατοχος απο τα αρχαια χρονια fx5200,hd4850,6790,6970,7870xt (και για λιγο) 550τι και τωρα δανεικη την 9600.

 

οθονη αυτη τη στιγμη μια τηλεοραση 42 ιντσων full hd samsung ωστοσο θα γινει downgrade και σε ιντσες κ σε αναλυση.(λογικα σε 1600χ1050 22'').

 

το συστημα μου ειναι :

cpu athlonx4 860k fm2+

mobo gigabyte f2a xm88 hd3

ram 1dim 8GB kingston fury

gpu 9600nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...