Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μπορεις να ανεβασεις το λινκ

 

Το λινκ για την 6850 που ανέφερα ?

Κάνε search "hd 6850" στις αγγελίες και θα το βρεις (αν υπάρχει ακόμα), δεν ειναι δικιά μου η αγγελία ουτε ξέρω αυτόν που την εχει.

Σε γενικές γραμμές οταν αγοράζεται used και μάλιστα χωρις εγγύηση το κάνετε με δική σας ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Case (Κουτί):THERMALTAKE V4 BLACK EDITION (max gpu 263mm)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 650W TURBO-X (Θα πάρω μάλλον αυτό)

Motherboard (Μητρική):MSI P67A-GD65 B3

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):CORE I5 2500K 3.3GHZ

RAM (Μνήμη συστήματος):8GB CORSAIR DDR3 1600C9

GPU (Κάρτα γραφικών):MSI 7850 1gb

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Samsung Synchmaster 2032bw/ 1680x1050

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 7 64-bit

 

Καλησπέρα σε όλους αρχικά. Θα ήθελα μια κάρτα γραφικών ώστε με τα δεδομένα του υπολογιστή να μπορώ να παίξω απαιτητικά παιχνίδια σε ultra settings π.χ. Assassins creed unity. Θα ήθελα την καλύτερη VFM πρόταση, γι αυτό άλλωστε δεν έχω βάλει και budget. Δηλαδή η εύκολη λύση φαντάζομαι ότι θα ήταν να πάρω και να βάλω μια GTX 970 αλλά νομίζω ότι με τα δεδομένα του υπολογιστή θα πήγαινε χαμένη η συγκεκριμένη κάρτα άρα και τσάμπα λεφτά που λένε. Επίσης δεν ζητάω μαγικά.  Η απάντηση "δεν γίνεται αυτό που ζητάς" φυσικά και είναι αποδεκτή. 

Περιμένω προτάσεις ή παρατηρήσεις  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πω λίγο πιο σωστά. Μια κάρτα όπως η GTX 970 η οποία μπορεί να υποστηρίξει FullHD αναλύσεις δεν θα είναι λίγο "περιττή" σε μια τέτοια οθόνη και ανάλυση? Φαντάζομαι θα είναι λίγο υπερβολή. Σαν να θες υπολογιστή για ίντερνετ και να βάζεις i7 4790K  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πω λίγο πιο σωστά. Μια κάρτα όπως η GTX 970 η οποία μπορεί να υποστηρίξει FullHD αναλύσεις δεν θα είναι λίγο "περιττή" σε μια τέτοια οθόνη και ανάλυση? Φαντάζομαι θα είναι λίγο υπερβολή. Σαν να θες υπολογιστή για ίντερνετ και να βάζεις i7 4790K  :P

Και γιατι δεν πας τοτε σε μεγαλυτερη αναλυση???Πουλα την καρτα γραφικων και την οθονη σου και παρε μια 23αρα Lg με Ips Panel που ξεκιναει απο 135ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πω λίγο πιο σωστά. Μια κάρτα όπως η GTX 970 η οποία μπορεί να υποστηρίξει FullHD αναλύσεις δεν θα είναι λίγο "περιττή" σε μια τέτοια οθόνη και ανάλυση? Φαντάζομαι θα είναι λίγο υπερβολή. Σαν να θες υπολογιστή για ίντερνετ και να βάζεις i7 4790K  :P

 

Εγραψες με τα "δεδομενα του υπολογιστη'' και με μπερδεψες,δεν κοιταξα καν ποια οθονη εχεις.Οντως η 970 για 1680Χ1050 ειναι λιγο overkill αλλα οπως λενε και στο χωριο μου,το μεγαλο μικρο γινεται,το μικρο δεν γινεται μεγαλο.Αν του χρονου σου χαλασει η οθονη ή αποφασισεις να την πουλησεις γιατι ετσι σου καπνισε βρε αδερφε,θα εχεις καρτα να παιζεις στην καινουργια FHD (τουλαχιστον) οθονη που θα παρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί):Cougar Spike


PSU (Τροφοδοτικό & Watt):Lepa MaxBrom 550M


Motherboard (Μητρική):ASUS A88XM-PLUS


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):AMD ATHLON X4 750


RAM (Μνήμη συστήματος): 2X4 RIPJAWS G.SKILL 2133MHz


GPU (Κάρτα γραφικών):


Monitor/Resolution :


ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 8 


 


Και ψαχνω για καρτα γραφικων για χρηση gaming και απλη επισης ! παρακαλω θα μπορουσε κανεις να μου πει κατι ενδιαμεσα σε 100-150 Ευρω? επισης αν εχετε να προσφερεται τιποτα να αλλαξω πειτε μου γτ ακομα δεν εχουν ξεκινησει οι παραγγελειες! Ευχαριστω!!!!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθονη fhd και γαματη παιρνεις με 150-200 ευρω.Να σε δω να ξανασκας 400αρα για καρτα :P

Καλα αν δεν μπορει να δωσει αλλα χρηματα για οθονη,μπορει να παρει μια R9 290 και μια 23αρα lg ips στα χρηματα που διαθετει.Ειναι κριμα να χαραμιζεται καινουργιο συστημα σε τετοια αναλυση,και ειδικα τετοιες καρτες γραφικων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Case (Κουτί):Cougar Spike

PSU (Τροφοδοτικό & Watt):Lepa MaxBrom 550M

Motherboard (Μητρική):ASUS A88XM-PLUS

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):AMD ATHLON X4 750

RAM (Μνήμη συστήματος): 2X4 RIPJAWS G.SKILL 2133MHz

GPU (Κάρτα γραφικών):

Monitor/Resolution :

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 8 

 

Και ψαχνω για καρτα γραφικων για χρηση gaming και απλη επισης ! παρακαλω θα μπορουσε κανεις να μου πει κατι ενδιαμεσα σε 100-150 Ευρω? επισης αν εχετε να προσφερεται τιποτα να αλλαξω πειτε μου γτ ακομα δεν εχουν ξεκινησει οι παραγγελειες! Ευχαριστω!!!!

 

 

Την δευτερη πρόταση δεν την κατάλαβα καλά. Μία κάρτα γραφικών δεν θελεις ? 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=38201&cat=5

Ξεπερνάει λίγο το οριό σου αλλά αξίζει. Τωρα αν θέλεις κάτι κοντά στα 100 ευρώ κοίτα καμία gtx 750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτερη πρόταση δεν την κατάλαβα καλά. Μία κάρτα γραφικών δεν θελεις ? 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=38201&cat=5

Ξεπερνάει λίγο το οριό σου αλλά αξίζει. Τωρα αν θέλεις κάτι κοντά στα 100 ευρώ κοίτα καμία gtx 750

αυτα που εχω αξιζουν τα λεφτα? ι τζαμπα κοπος? ¨Δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν δεν μπορει να δωσει αλλα χρηματα για οθονη,μπορει να παρει μια R9 290 και μια 23αρα lg ips στα χρηματα που διαθετει.Ειναι κριμα να χαραμιζεται καινουργιο συστημα σε τετοια αναλυση,και ειδικα τετοιες καρτες γραφικων.

Χμμ μάλλον θα "προβλέψω" το μέλλον και θα κινηθώ για την αγορά της 970. Άλλωστε για κάποιο λόγο έχω φάει σκάλωμα με την εν λόγο κάρτα. Επίσης χαίρομαι που το 5+ ετών σύστημά μου το αποκάλεσες καινούργιο :P

Οθονη fhd και γαματη παιρνεις με 150-200 ευρω.Να σε δω να ξανασκας 400αρα για καρτα :P

Ε ναι προς το παρόν μόνο για κάρτα κ αυτά τα μαζεύω κανένα 3μηνο. Είπαμε να παίξουμε κανένα game, όχι να μείνουμε και ταπί  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω την όσο πιο οικονομικότερη καινούρια κάρτα γραφικών να παίζει Bad Company 2 σε low - medium settings σε 19" οθόνη με ανάλυση 1366x768.Υπόλοιπο σύστημα . AMD Phenom II X4 955 ,Gigabyte GA-880GM-UD2H ,ram 4gb,τροφοδοτικό.

Π.Χ. αυτή ή αυτή θα το παίξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω την όσο πιο οικονομικότερη καινούρια κάρτα γραφικών να παίζει Bad Company 2 σε low - medium settings σε 19" οθόνη με ανάλυση 1366x768.Υπόλοιπο σύστημα . AMD Phenom II X4 955 ,Gigabyte GA-880GM-UD2H ,ram 4gb,τροφοδοτικό.

 

http://www.skroutz.gr/s/4529650/Palit-GeForce-GTX750-1GB-StormX-OC-NE5X750S1301F.html

 

http://www.skroutz.gr/s/4378706/MSI-Radeon-R7-260-1GB-OC-V293-026R.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...