Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-shop.gr/asus-radeon-r9-290-r9290-dc2oc-4gd5-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513647

 

Αυτην.10-15 ευρω διαφορα απο αυτες που εβαλες εχει :P

Υπάρχει λόγος που ρωτάω συγκεκριμένα για αυτές τις δυο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει λόγος που ρωτάω συγκεκριμένα για αυτές τις δυο. :P

Αν μπορεις να τις παρεις πιο φθηνα σε σχεση με την 290 τοτε πας στην 280x

Θες καλο τροφοδοτικο για την vapor x ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να τις παρεις πιο φθηνα σε σχεση με την 290 τοτε πας στην 280x

Θες καλο τροφοδοτικο για την vapor x ομως

Με φοβίζει λίγο το μέγεθος και η τροφοδοσία στην 280x να σου πω την αλήθεια. Στα specs στο site τις Sapphire γραφει για 750w τροφοδοτικό, εγώ έχω 700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο 700αρι ομως? Αν ειναι ενα καλο λογικα την σηκωνει

Coolermaster Silent Pro M 700W

 

Γενικά οι δυο κάρτες ( MSI GTX770 & Sapphire R9 280X) εχουν σημαντικες διαφορες σε επιδόσεις; Προσπαθώ να βρω τίποτα benchmarks αλλά παπ@ρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coolermaster Silent Pro M 700W

 

Γενικά οι δυο κάρτες ( MSI GTX770 & Sapphire R9 280X) εχουν σημαντικες διαφορες σε επιδόσεις; Προσπαθώ να βρω τίποτα benchmarks αλλά παπ@ρια

 

Εχει και 770?Ξερεις ποιος.

 

Σε φιλο μου εβαλα μια HIS 280X με Smart SE 630W και δεν εχει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cooler master τροφοdοτικο 650watt μητρικη asrock k10n78d επεξεργαστης amd phenom ii x4 955      ram 4 giga.  θελω ν αλλαξω καρτα γραφικων και να   βαλω 4 giga ram. τo budget μου ειναι 200 με 220 ευρω ισως και λιγο παραπανω, θ ηθελα  ν με διαφωτισετε παρακαλω επειδη δν τ κατεχω τ αθλημα! για gaming  ειναι κυριως ...

Η μητρική σου βλέπω υποστηρίζει DDR2, για να βάλεις άλλα 4GB θες περίπου 100 ευρώ καινούργια, οπότε ψάξε στις αγγελίες καλύτερα μπας και βρεις σε καλή τιμούλα.Και ότι σου περισσέψει, ρίξτο σε GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμεσα σε αυτες τις δυο πας στην 280x.Σε μερικα παιχνιδια ειναι η 770 μπροστα σε μερικα η 280x αλλα ετσι οπως μας εχουν κανει τα 3gb εχουν μεγαλη σημασια.

 

Η μητρική σου βλέπω υποστηρίζει DDR2, για να βάλεις άλλα 4GB θες περίπου 100 ευρώ καινούργια, οπότε ψάξε στις αγγελίες καλύτερα μπας και βρεις σε καλή τιμούλα.Και ότι σου περισσέψει, ρίξτο σε GPU.

 
Με τοσα λεφτα παιρνει νεα μητρικη και νεο επεξεργαστη :P.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τα πλήθη, επειδή γενικά ψάχνομαι αυτή τη περίοδο γιατί θέλω να φτιάξω ένα καλό σύστημα χωρίς την επόμενη μέρα να λέω με τα ίδια ή λίγα παραπάνω λεφτά θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο. Το θέμα μου τώρα είναι η κάρτα γραφικών, είχα αποφασίσει να πάρω την gtx 970 αλλά έπεσε στην αντίληψή μου η συγκεκριμένη και θα ήθελα τις γνώμες σας. Gtx 970 980 ή αυτήν και για πιο λόγο;

 

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-vapor-x-r9-290x-8gb,3977.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τα πλήθη, επειδή γενικά ψάχνομαι αυτή τη περίοδο γιατί θέλω να φτιάξω ένα καλό σύστημα χωρίς την επόμενη μέρα να λέω με τα ίδια ή λίγα παραπάνω λεφτά θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο. Το θέμα μου τώρα είναι η κάρτα γραφικών, είχα αποφασίσει να πάρω την gtx 970 αλλά έπεσε στην αντίληψή μου η συγκεκριμένη και θα ήθελα τις γνώμες σας. Gtx 970 980 ή αυτήν και για πιο λόγο;

 

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-vapor-x-r9-290x-8gb,3977.html

970 πιο λογικο budget,290x 8gb αν θα βαλεις ΤΩΡΑ αλλη μια και παιζεις σε 4k (οχι για ΜΗΠΩΣ ΒΑΛΩ,πετας λεφτα),980 για το e-penis.290x 4gb και 970 4gb ειναι στα ιδια σε θεμα αποδοσης μεχρι 1200p.ΑΠο εκει και πανω εχει ενα μικρο πλεονεκτημα η 290x (2-3%).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...