Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το συστημα στην υπογραφη μου και θελω να αναβαθμισω καρτα γραφικων μεχρι 55ευρω...το τροφοδουικο μου ειναι 350watt(max)

ποιο το τροφοδοτικο (παιζει ρολο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορεις να το αλλαξεις?με 40 ευρω παιρνεις ποιοτικο . βεβαια επειδη σε αυτο το μπατζετ δεν θα παρεις καρτα ενεργοβορα , ισως να μην ειναι και υπεραπαιραιτητο να το αλλαξεις , απλα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να το αλλαξεις?με 40 ευρω παιρνεις ποιοτικο . βεβαια επειδη σε αυτο το μπατζετ δεν θα παρεις καρτα ενεργοβορα , ισως να μην ειναι και υπεραπαιραιτητο να το αλλαξεις , απλα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

πια μου προτινεις? nvidia ή amd? και ποια?

 

τι λετε γι αυτη http://www.e-shop.gr/sapphire-radeon-r7-240-with-boost-1gb-ddr3-pci-e-retail-p-PER.510840

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το σύστημα της υπογραφής μου και κοιτάω για  καινούργια gpu (μόλις πούλησα την 780ti).Αξίζει να περίμένω της καινούργιες gpu (r9 380x / r9 390x) της Amd & nvidia (980ti η όπως θα λέγεται) ή να πάω για την gtx 980 g1 gigabyte?Δεν βιάζομαι να αγοράσω gpu μιας και έχω μία τώρα και κάνω την δουλειά μου για την ώρα.Παίζω σε ανάλυση 1920x1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το σύστημα της υπογραφής μου και κοιτάω για  καινούργια gpu (μόλις πούλησα την 780ti).Αξίζει να περίμένω της καινούργιες gpu (r9 380x / r9 390x) της Amd & nvidia (980ti η όπως θα λέγεται) ή να πάω για την gtx 980 g1 gigabyte?Δεν βιάζομαι να αγοράσω gpu μιας και έχω μία τώρα και κάνω την δουλειά μου για την ώρα.Παίζω σε ανάλυση 1920x1080.

τετοια τουμπανακια δεν τα πουλανε  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 1080p δεν νομιζω πως η 780ti εχει θεμα...η 980 δεν αξιζει γιατι δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την 970 και κοστιζει αρκετα οποτε ισως να περιμενεις για καμια καινουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομως μόλις την πούλησε λέει,απ τη στιγμή που κάνεις την δουλειά σου με αυτή που έχεις τώρα δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς περίμενες τις νέες κάρτες για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 1080p δεν νομιζω πως η 780ti εχει θεμα...η 980 δεν αξιζει γιατι δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την 970 και κοστιζει αρκετα οποτε ισως να περιμενεις για καμια καινουργια

 

 

Ομως μόλις την πούλησε λέει,απ τη στιγμή που κάνεις την δουλειά σου με αυτή που έχεις τώρα δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς περίμενες τις νέες κάρτες για μένα.

 

Βασικά δεν είχα κανένα πρόβλημα από την 780ti απλά την έδωσα λόγω vram (θέλω τουλάχιστον 4gb) και θέλω πλήρη υποστήριξη dx12 στην νέα κάρτα.Οπότε θα περιμένω για τις καινούργιες gpu.Ευχαρίστώ παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείτε να περιμένει για τις νέες AMD, το καταλαβαίνω. Αν είναι να περιμένει για καινούριες από Nvidia, θα περιμένει πολύ ακόμα - οι 900ρες είναι φρέσκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...