Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αξιζει να περιμενουμε?με 128bit και 2GB?δλδ ποσο καλα μπορει να ειναι τα bench?σε ρωταω οχι για να στην πω αλλα μηπως εχεις διαβασει κατι γτ ψαχνομαι και εγω

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι παραπάνω απο αυτά που γράφτηκαν στα γνωστά sites και πέρα απο καλό perf/watt δε περιμένω κάτι εντυπωσιακό.Αλλά δε ξέρουμε ακόμα σε τι τιμή θα έρθει και εκεί θα κριθεί το παιχνίδι.10 μέρες αναμονή πάντως πιστεύω οτι αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε. Ποσα fps πιστευεις οτι θα εχω με αυτη;

Μπορεις να δεις και σε αγγελιες μεταχ.για 7790 ή 7850 στα χρηματα αυτα,Σε καινουργιες θα προτεινα στα 100ευρω αν μπορεις να πας Gtx 750 ή R7 260.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την ανάλυση (1366x768) και στα συγκεκριμένα παιχνίδια που αναφέρεις (LoL-Dota) υπολογίζω οτι θα έχεις 80+ και με μία r7 250. Τώρα οταν εννοείς τύπου "LoL-Dota" είναι σχετικό διοτι π.χ. το τελευταίο WoW είναι αρκετά πιο απαιτητικό. Αν μπορείς να πας σε κάτι καλύτερο απο την R7 250 όπως λέει και ο @Fulgore για να είσαι πιο "καλυμμένος" δεν είναι κακή ιδέα. Δεν ξέρω αν έχεις σκοπό να πάρεις και κάποια καλύτερη οθόνη προσεχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την gtx750 λεει οτι εχει pci x16 3.0 ενω η mobo υποστηριζει pci x16 2.0. Υπαρχει προβλημα;;

Φιλε thor, εισαι σιγουρος;; γιατι εαν πιανω τα 80 fps ειμαι υπερ ευχαριστημενος καθως με την πατατα που ειχα παλια επιανα 18( ο υπολογιστης

Που ανεφερα θα ερθει συντομα.

@Fulgore αν πιανω 70-80 fps σε τετοια αναλυση τοτε δεν εχω προβλημα με την r7 250.. Απλως θελω να παιζω ανετα χωρις μεγαλες πτωσεις σε teamfights(αν ξερεις απο λολ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Old_Trafford

 

Ανέφερε αμα θές και τα εξής : επεξεργαστή, οθονη , τροφοδοτικό , γιατί χρήση της θέλεις και αν σε ενδιαφέρει μόνο καινούρια ή σκέφτεσαι και κάτι καλύτερο σε μεταχειρισμένη.

intel core i3 sta 3.2 ghz.

 

οθόνη fujitsu l20t-1 ECO

 

τροφοδοτικό 450 watt.

 

την θέλω για gaming και θέλω να είναι καινούργια

 

μπορώ να δώσω ως και 100 ευρώ!!

 

( μητρική GigaByte_GA-P55-US3L/1729)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...