Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

R9 290x μολις την παραγγειλα.Ευχαριστω!!!

να ρωτησω κατι?βλεπω στην υπογραφη σου οτι εχεις 2 7970 ! σε τι δεν σε καλυπτουν και ηθελες νεα καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πουλησα και τις 2,ηθελα να αναβαθμισω το συστημα μου.Καθαρα και μονο για να παρω καινουργια

Ποια ακριβώς??

Παρηγγειλαντην gigabyte windforce r9 290x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πουλησα και τις 2,ηθελα να αναβαθμισω το συστημα μου.Καθαρα και μονο για να παρω καινουργια

 

Παρηγγειλαντην gigabyte windforce r9 290x

Να ξέρεις ότι σε επιδόσεις θα χάσεις λίγο σε σχέση με τις 7970 που είχες αλλά από την άλλη κερδίζεις +1gb vram . Πιστεύω ότι βιάστηκες λίγο θα μπορούσες να πάρεις την GTX 970 η οποία έχει ίδιες επιδόσεις με την 290x αλλά με πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας . Καλορίζικη είμαι σίγουρος ότι θα την χαρείς πάντως .      

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεποντας το Pc της υπογραφης σου πρεπει να ρωτησω.Σε αυτη την οθονη παιζεις τωρα??http://www.e-shop.gr/samsung-syncmaster-t220-p-PER.168011

Οχι την εχω αλλαξη.Εχω μια lg 27αρα full hd 5ms.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο gtx 970 και r9 290x.

Παιζω με 1080p.

Ποια ειναι καλυτερη,ποια θα μου αποφερει περισσοτερα fps στα games με το παρακατω συστημα;

εγώ λέω GTX 970 1)για το ρεύμα πάνω από όλα :D 2)σε 1080p πάει τελεία άλλα για μεγαλύτερες ανάλυσης R9 290(X)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια υλοποιηση προτεινεται της r9 290x;ακυρωσα παραγγελια επειδη θα ργουσε.

Εγώ θα πρότεινα την Sapphire 290 Tri-x ούτε καν την 290Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα την Sapphire 290 Tri-x ούτε καν την 290Χ

Μετά από δύο 7970 να πάει στην 290 δεν θα το πρότεινα . Η καλύτερη λύση είναι η 970 η οποία έχει καλύτερη κατανάλωση από την 290 όπως και επιδόσεις .    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο το ανεφερες και πριν . αν επιτρεπεται ποσο την μια? απο εμενα θα ελεγα την 290 λογω μεγαλυτερου ευρους μνημης (512bit εναντι 256bit της GTX970)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...