Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζω ότι πηγαίνω για κατώτερη κάρτα φιλε Fulgore :P απλά αυτή τη στιγμή είμαι με μια R5 230 και έχω ξενερώσει τη ζωή μου. Δεν ψάχνω κάτι καλύτερο από την 7870,δεν πάω για αναβάθμιση. Θέλω μια κάρτα στο συγκεκριμένο χρηματικό ποσο που να μπορεί να τρέχει κάποια games έστω με λίγη αξιοπρέπεια. Επίσης όπως είπα προτιμώ κάτι καινούργιο παρα μεταχειρισμένο.

Ναι τον λογο να πας σε κατωτερη καρτα οταν στα χρηματα σου παιρνεις την ιδια ή και καλυτερη δεν καταλαβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλύτερα πιστευετε μια r9270X με 4GB ή μια gtx 760 με 2GB ?? θα παρακαλουσα να μην προταθει καποια άλλη . Ευχαριστώ πολύ

Καλυτερα μια R9 280 η οποια ειναι δυνατοτερη απο τις 2 παραπανω.Αν βεβαια θες να παρεις μια κατωτερη καρτα πηγαινε στην 760.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα Ήταν ΟΜΩΣ καλυτερη η 270x λόγω των 4GB vram??

Οχι εκτως παιζεις σε πχ 4κ αναλυση ή αν χρησιμοποιεις 3 Monitor.Αν εισαι σε 1080p τα 2gb απο τα 4gb που βγαινει η R9 270x ειναι τελειως αχρηστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεφερα την ανάλυση σου ζητω συγνωμη.παιζω σε 1680χ1050. cpu πηρα τον 8320 μητρικη την http://www.e-shop.gr/asus-m5a97-r20-p-PER.522975τροφοδοτικο ειχα το thermaltake smart se 630 W. επίσης μια ram 8gb 1600 mhz με cas latency 9 μαρκα mushkin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω αυτων των υπολογιστη 

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4 ghz

8 gb ram

radeon hd 6870 1gb

windows 8 64 bit

500 hd 

600 wat trofotiko

θελο να πεζω το asasing greed unity χωρις κοληματα πια να παρω γιαυτην την συνθεση 

παιζω μονο παιχνιδια δεν ενδιαφερομαι για προγραματα κλπ

 

μπατζετ μεχρη τη καρτα που θα παιζη σωστα χωρις να αλλαξω τιποτα αλο εκτος απο καρτα γραφικων

μη βάλλεται τη πιο ακριβή και τελικά δεν εχει σωστή επίδοση 

post-326840-0-05246800-1420958960_thumb.jpg

Επεξ/σία από metaxas pio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα δεν μας είπες πόσο είναι το budget ακριβός εκτός αν λες απεριόριστα για την κάρτα που θα παίζει το unity?

επίσης άμα αλαλάξεις μόνο κάρτα θα έχεις πρόβλημα και με cpu γιαυτό εγώ σου προτείνω βρες μεταχειρισμένο phenom ii x6 και θα είσαι υπερκαλυμμένος ειδικά άμα του ρίξεις oc γίνετε πραγματικά θηρίο.

 

άλλα πες μας σε τι ανάλυση θα παίζεις και τι settings θες να παίζεις στο ac unity?

επίσης ανάφερε ολόκληρο το σύστημα mobo,psu πιο είναι?(γιατί άμα είναι κάνα μάπα θα πρέπει να πας και σε άλλο τροφοδοτικό.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ενας φιλος μου ειχε μια hd 4650 1gb (pcie, οχι agp) η οποια ομως πεθανε μετα απο 5 χρονια χρησης. Τωρα ψαχνει για αγορα νεας, οσο το δυνατον φθηνοτερη.

 

CPU εχει C2D E7500 2.93GHz, RAM 2gb DDR2 και μητρικη μια asrock g41m-gs (δεν ειμαι σιγουρος για την μητρικη αλλα νομιζω αυτη ειναι).

Η χρηση ειναι το corel draw (εντελως ερασιτεχνικα). Δυστυχως ομως η "gpu" του επεξεργαστη δεν αρκει.

 

Κοιταξα skroutz και οι πιο φθηνες ηταν η geforce 210 και η hd 5450, ανεβαινωντας λιγο υπαρχουν η gt 610 και μια r5 230. Λογικα κοιταμε για 1gb μνημης, (οχι hyper memory μιας και η ram του συστηματος δεν περισσευει). Απο τις εναλλακτικες που υπαρχουν, ειναι καμια καλυτερη της 4650? Λογικα οι gt 610/r5 230?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερες είναι ναι αλλά καλύτερα να πάρει μια μεταχειρισμένη 6850 στα 60 ευρώ να ησυχάσει.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν του χρειαζεται η 6850, δεν κανει τιποτα τρομερο, συν οτι παιζει με μια οθονη-δεινοσαυρο-crt.

Απλα ψαχνει την πιο φθηνη καρτα που ειναι καλυτερη απ την 4650.

 

edit:

Kοιταξα google και ειδα οτι η r5 230 ειναι rebranded 6450. Ισχυει?

Μεταξυ r5 230 και gt 610, απ οτι βλεπω ειναι καλυτερη η 610

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε ότι και να διαλέξει απ αυτά που λες καλά θα είναι. Ας πάρει το φθηνότερο τότε.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο gtx 970 και r9 290x.

Παιζω με 1080p.

Ποια ειναι καλυτερη,ποια θα μου αποφερει περισσοτερα fps στα games με το παρακατω συστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...