Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε την απλή, από ότι έχει ειπωθεί το ίδιο O/C κάνει με την G1.

ok σας ευχαριστω παρα παρα πολυ με βοηθησατε πολυ την παραγγελνω αυριο πρωι gigabyte gtx970 http://www.skroutz.gr/s/5579878/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-WindForce-3X-OC-GV-N970WF3OC-4GD.html?from=adam_recent

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους

Θελω λιγη βοηθεια για επιλογη καρτας γραφικων

το συστημα που εχω ειναι.....

 

psu : Tagan TG580-u22 580w

 

mobo: Gigabyte GA-P55_US3L (socket 1156)

 

cpu: i5 760 2,80 MHz, L3 8Mb 4 cores

 

hdd :wd 1TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB

 

ssd : samsung 120 gb evo

 

ram :kingston 2χ2 = 4gb ddr3 (dual channel)

 

case : Raijintek Agos  (Θα το αγορασω)

 

monitor: Dell ultrasharp u2414h

 

χρηση : internet, movies, gaming (crysis 3, diablo 3, strategy games, simulators κτλ) (δεν με πειραζει να τα παιζω σε ultra settings)

 

 

ποια καρτα γραφικων να παρω ; (αναλογα και με το τροφοδοτικο που εχω) (R9 270--- R9 270X --- R9 280 ---- R9 280X --- κτλ)

 

καινουργια ή μεταχειρισμενη  δεν εχω προβλημα...

Επεξ/σία από bagelis_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πούλησα τα παλιά μου κομμάτια απο το pc (asrock 970 extr3, amd 8120 fx και την msi 7950 twin frzr) ολα μαζί για 200ε,

και τώρα λέω να βάλω αλλα 150ε και να πάρω gpu.

 

Στα 300ε με 400ε περιπου παίζει η gtx 970, που είναι και το φαβορί μου. Βλέπω τραγικές διαφορές στις τιμές, με την msi και την asus να ξεφεύγουν αρκετά.  Αξιζει η διαφορα στην τιμη? 

 

Εβαλα στο ματι την 970 επειδη δεν θελει πολυ ρευμα κ εχει αρκετα καλη αποδοση.

Ποια υλοποιηση θα διαλεγατε εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά τσάμπα τα έδωσες.

 

Ναι, το φαντάστηκα. Αρχικα εβαλα αγγελια κατα τις 3 το μεσημερι μονο mobo και cpu για 120ε και 3 ωρες μετα ειχα κλεισει να τα δωσω, αναμεσα σε 8 ενδιαφερόμενους! (Δεν εχω ξαναπουλήσει κάτι τοσο γρηγορα).

Η πλάκα ειναι οτι με ρωταει το παλικαρι αν εχω και αλλα εξαρτηματα να του δωσω και του λεω την gpu, μιας και θα την άλλαζα ετσι κ αλλιώς, για αλλα 120ε.

Μου λεει 200ε για ολα μαζι και του τα εδωσα.

 

Το θεμα ειναι οτι έμεινα χωρίς gpu τώρα και δεν μπορώ να παίξω games :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G1 baby,αλλωστε την Msi την φερνει μονο το Πλαισιο και ειναι αρκετα ακριβοτερη αρα δεν αξιζει. Για τις Asus κραταω μικρο καλαθι καθως διαβαζω απο παρα πολλα ατομα που λενε οτι τους εχουν εμφανιστει προβληματα τελευταια σε Asus καρτες γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο hardwareversand τελικά εγινε η παραγγελία, για αυτήν εδώ

https://www.hardwareversand.de/4096+MB/202280/MSI+GTX+970+4GD5T+OC%2C+GeForce+GTX+970%2C+4GB+GDDR5%2C+2x+DVI%2C+HDMI%2C+DisplayPort.article

 

Η G1 κοστίζει γύρω στα 30+ ε , μου φαίνεται μεγαλη η διαφορα στην τιμη, δεν νομιζω να αξιζει.

Για asus τωρα τελευταία και εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα, οποτε κράτησα αποστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο hardwareversand τελικά εγινε η παραγγελία, για αυτήν εδώ

https://www.hardwareversand.de/4096+MB/202280/MSI+GTX+970+4GD5T+OC%2C+GeForce+GTX+970%2C+4GB+GDDR5%2C+2x+DVI%2C+HDMI%2C+DisplayPort.article

 

Η G1 κοστίζει γύρω στα 30+ ε , μου φαίνεται μεγαλη η διαφορα στην τιμη, δεν νομιζω να αξιζει.

Για asus τωρα τελευταία και εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα, οποτε κράτησα αποστάσεις. 

Ποσο σου ερχεται με τα μεταφορικα??? Παντως επειδη ρωτησα και πιο πισω για την συγκεκριμενη Msi απο οτι φενεται ειναι λιγο πιο αδυναμη απο την Msi gaming(αυτη με το κοκκινο χρωμα δηλαδη) https://www.hardwareversand.de/4096+MB/179486/MSI+GeForce+GTX+970+Gaming+4G%2C+4GB+GDDR5.articleκατι σαν τις δυο Gigabyte που υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μένω γερμανία αυτο το διάστημα, μου έρχονται περίπου 10ε τα μεταφορικά, με πληρωμή στον κούριερ στο χέρι, οταν παραλάβω την κάρτα. 

Αποτι τσεκαρα και εγω, αυτη ειναι ουσιαστικά η διαφορά τους, οτι έχει τα Mhz λιγότερα στα ρολόγια, και χειρότερο σύστημα ψύξης.

 

Αυτό πάντως απο μονο του δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την διαφορά των 50ε απο της μπλε με την κόκκινη msi.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους

Θελω λιγη βοηθεια για επιλογη καρτας γραφικων

το συστημα που εχω ειναι.....

 

psu : Tagan TG580-u22 580w

 

mobo: Gigabyte GA-P55_US3L (socket 1156)

 

cpu: i5 760 2,80 MHz, L3 8Mb 4 cores

 

hdd :wd 1TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB

 

ssd : samsung 120 gb evo

 

ram :kingston 2χ2 = 4gb ddr3 (dual channel)

 

case : Raijintek Agos  (Θα το αγορασω)

 

monitor: Dell ultrasharp u2414h

 

χρηση : internet, movies, gaming (crysis 3, diablo 3, strategy games, simulators κτλ) (δεν με πειραζει να τα παιζω σε ultra settings)

 

 

ποια καρτα γραφικων να παρω ; (αναλογα και με το τροφοδοτικο που εχω) (R9 270--- R9 270X --- R9 280 ---- R9 280X --- κτλ)

 

καινουργια ή μεταχειρισμενη  δεν εχω προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...