Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-shop.gr/gigabyte-geforce-gtx970-gv-n970g1-gaming-4gd-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.516546

η 

http://www.skroutz.gr/s/4383826/Sapphire-Radeon-R9-290X-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11226-00-40G.html

 

Σε μερικα παιχνιδια ειναι λιγο καλυτερη η 290x,ωστοσο αναμενεται να αλλαξει με τον καιρο λογο drivers (στα νεα παιχνιδια ηδη ειναι πιο καλη η 970).970 απο εμενα λογο καταναλωσης και θερμοκρασιων κυριως.Επισης κοιτα αν την χωραει το κουτι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,

Ο αδερφος μου θελει να αλλαξει την καρτα γραφικων με καποια καλυτερη. Το συστημα του τωρα ειναι αυτο:

 

Gigabyte GA-890FXA-UD5
AMD PHENOM II x6 1090T 3.20GHz
8 GB RAM
AMD RADEON 5870
Οθόνη DELL U2410

Η μητρικη εχει "4 PCI-E 2.0 x16 interface with ATI CrossFireX" οποτε φανταζομαι κατι καλυτερο μπορει να παρει.

Απο κουτι και τροδοτικο δεν υπαρχει θεμα (HAFX, 1000W).

Βασικα θελει κατι καλυτερο απο την 5870, με budget στο 100αρικο, ακομη και μεταχειρισμενη, εαν συμφερει σε σχεση με καινουρια.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

 

έχω έναν υπολογιστή με τα εξής specs: intel 3770K, Gigabyte GA-Z77X-UD3H, 16gb ram και την Gigabyte 7970 (κανονική, όχι GHz edition).

 

Τι θα ήταν καλύτερο: μια δεύτερη 7970 σε crossfire ή αλλαγή σε ένα πιο καινούργιο μοντέλο (πιθανώς και μια έτοιμη διπλή υλοποιήση; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

 

έχω έναν υπολογιστή με τα εξής specs: intel 3770K, Gigabyte GA-Z77X-UD3H, 16gb ram και την Gigabyte 7970 (κανονική, όχι GHz edition).

 

Τι θα ήταν καλύτερο: μια δεύτερη 7970 σε crossfire ή αλλαγή σε ένα πιο καινούργιο μοντέλο (πιθανώς και μια έτοιμη διπλή υλοποιήση; )

Αν θες αγορα τωρα,R9 290 ή R9 290x αλλιως περιμενεις οπως ειπε και ο Psycho.

Καλησπερα,

Ο αδερφος μου θελει να αλλαξει την καρτα γραφικων με καποια καλυτερη. Το συστημα του τωρα ειναι αυτο:

 

Gigabyte GA-890FXA-UD5

AMD PHENOM II x6 1090T 3.20GHz

8 GB RAM

AMD RADEON 5870

Οθόνη DELL U2410

 

Η μητρικη εχει "4 PCI-E 2.0 x16 interface with ATI CrossFireX" οποτε φανταζομαι κατι καλυτερο μπορει να παρει.

Απο κουτι και τροδοτικο δεν υπαρχει θεμα (HAFX, 1000W).

Βασικα θελει κατι καλυτερο απο την 5870, με budget στο 100αρικο, ακομη και μεταχειρισμενη, εαν συμφερει σε σχεση με καινουρια.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη!!

Ψαξε σε αγγελιες για 7950/7970/R9 280 με λιγα χρηματα παραπανω.

φτιαχνω νεο συστημα και ειμαι αναμεσα σε r9 kai r7 αλλα εχουν διαφορα 40 ευρω! μια αλλη ερωτηση η r9 270 και r9 280 σε τι ακριβως διαφερουν?

Διαφορα εχουν μονο αν τις αγορασεις απο συγκεκριμενα καταστηματα http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=most-popular&keyphrase=r9+270οπως βλεπεις η 270 κοστιζει απο αλλα καταστηματα οσο η παραπανω του eshop.Τελος η 280 ειναι πιο δυνατη και εχει 3gb vram σε αντιθεση με την 270 που εχει 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ψαξε σε αγγελιες για 7950/7970/R9 280 με λιγα χρηματα παραπανω.

 

Ευχαριστω για την συμβουλη.

Ο Phenom αποτελει προβλημα εαν βαλει π.χ. μια R9 280 ?

Μια R9 270 δεν αξιζει για να δει καλυτερες επιδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θα αγοράσω σύντομα εναν υπολογιστή που έχω "μπανίσει" http://www.ebay.it/itm/ULTRA-FAST-3-9GHz-Dual-Core-8GB-1TB-Desktop-Gaming-Office-PC-Computer-193825-/141426306982. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορεσω στο μέλλον να πάρω μια κάρτα γραφικών για το πισι απο πάνω.Γίνεται; Αν ναι, ποια προτείνετε μέχρι 150 ευρώ (και 10-20 ευρώ παραπανω να δώσω αν είναι οκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το Pc μονο gaming δεν ειναι και οχι δεν γινεται να βαλεις καρτα γραφικων οπως κοιτας γιατι θα τρωει bottleneck απο τον αδυνατο επεξεργαστη(δεν θα αποδιδει οπως πρεπει δηλαδη) και επισης ισως χρειαστει μεχρι και τροφοδοτικο να αγορασεις γιατι δεν βλεπω να λεει μαρκα αρα μαλλον θα ειναι οτι να ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς που ρώτησα γιατί δεν σκαμπάζω και πολύ από hardware. Απλά έλπιζα ότι θα καταφέρω με αυτά τα λεφτά να πάρω κάτι που θα μπορεί να παίζει csgo πχ στα lowest settings. Δεν το θέλω για κατι τραγικό αλλά θα κοιτάξω για κάτι άλλο. Και πάλι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά update στο bios της sapphire με πιο πρόγραμμα κάνουμε??Offtopic λίγο αλλα δεν ξέρω δυστυχώς και στο site της sapphire δεν βρήκα κάτι

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς που ρώτησα γιατί δεν σκαμπάζω και πολύ από hardware. Απλά έλπιζα ότι θα καταφέρω με αυτά τα λεφτά να πάρω κάτι που θα μπορεί να παίζει csgo πχ στα lowest settings. Δεν το θέλω για κατι τραγικό αλλά θα κοιτάξω για κάτι άλλο. Και πάλι ευχαριστώ!

Μαζεψε λιγα χρηματα παραπανω καλυτερα και παρε κατι αξιολογο.Τα παραπανω Pc ας με συγχωρησεις για την εκφραση αλλα ειναι για τα σκουπιδια.Και οχι το Cs Go δεν θα το ευχαριστηθεις στα Lowest settings κακο στον εαυτο σου θα κανεις,ειναι που ειναι ελαφρυ παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,χρονια πολλα και καλη χρονια.Με τη σειρα μου και εγω θελω τη βοηθεια σας για την επιλογη καρτας γραφικων.

Budget=300(πανω κατω)

Το συστημα μου ειναι το εξης:

CPU=intel i5 4670k

Ram=8gb

Motherboard=asus z87-A

Psu=Corsair cx 600m

Case=Corsair 500r

Ssd

Hdd

Monitor=dell u2412m(1920*1200)

 

H σκέψη μου είναι για αγορα της συγκεκριμενης καρτας Link.png Site: Sapphire Radeon R9 290 4GB Tri-X OC ..

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,χρονια πολλα και καλη χρονια.Με τη σειρα μου και εγω θελω τη βοηθεια σας για την επιλογη καρτας γραφικων.

Budget=300(πανω κατω)

Το συστημα μου ειναι το εξης:

CPU=intel i5 4670k

Ram=8gb

Motherboard=asus z87-A

Psu=Corsair cx 600m

Case=Corsair 500r

Ssd

Hdd

Monitor=dell u2412m(1920*1200)

 

H σκέψη μου είναι για αγορα της συγκεκριμενης καρτας Link.png Site: Sapphire Radeon R9 290 4GB Tri-X OC ..

Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Μια χαρα ειναι η επιλογη σου οσο αναφορα την καρτα,οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σε αυτα τα χρηματα.Για το τροφοδοτικο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος,περιμενε να σου απαντησουν οι πιο σχετικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια 280χ μτχ που βρήκα σε καλή τιμή χωρά στο σύστημα μου ?

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4793#ov

 

θα γίνει ολοκληρωτική αναβάθμιση σε καινούριο επεξεργαστή-μητρική τον Μάρτιο

 

το κουτί είναι το haf 922

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...