Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιχαίνομαι να λέω στους άλλους να περιμένουν, αλλά αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον Φεβρουάριο περίπου, την τρίτη βδομάδα του Γενάρη η NV ανακοινώνει την 960. Αν έχει 4 γίγα μνήμη και κάνει γύρω στα =/>200 ευρώπουλα όπως υπολογίζουμε ίσως να αξίζει 5-6 βδομάδες αναμονή.

μπορω να περιμενω 2 εβδομαδες ακομα...μετα μαλλον θα σπασω το πισι!οπως σου ειπα κ σε προηγουμενα στατους αυτη τη στιγμη ειμαι με την 6600gt  κ με αρκετα νευρα που μου τα δημιουργει  το  mindfactory η mindFUCKtory και η asus....

παντως σ ευχαριστω για την συμβουλη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα χρειαστώ και εγώ την βοήθειά σας οσο αφορά την αγορά νεας κάρτας γραφικών:

Σκέφτομαι να αφιερωσω πολύ χρόνο στο farcry 4, και θελω να παίζω σε οσο δυνατόν καλύτερα γραφικά χωρίς οστόσο να αποκτήσω καποια καρτα θηρίο που δεν θα μπορεί να υποστηρίχθεί απο το λοιπό συστημα, το budget είναι  περίπου 200€.

 

* Case (Κουτί):                               NZXT H440          https://www.skroutz.gr/s/4992532/NZXT-H440.html?keyphrase=NZXT+H440

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):        Corsair VS550

* Motherboard (Μητρική):               Gigabyte GA-MA790X-UD3P http://www.gigabyte.com.gr/products/page/mb/ga-ma790x-ud3p_10

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):  AMD Phenom2 x6 1100T

* RAM (Μνήμη συστήματος):         6GB Kingston Hyper-X DDR2 χρονισμενη στα 800Mhz

* GPU (Κάρτα γραφικών):              Sapphire HD7700 GHz Edition 1GB

* Monitor/Resolution     :              Dell U2713HM  2560x1440

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):          Windows 8.1 x64

 

Ευχαριστώ πολύ

Χρονια Πολλά σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ξέρετε καμιά καλή και αξιόπιστη λύση σε καινούρια ή  μτχ στο εύρος 120-150 ε?

 

έχω βρει μια μτχ gtx660 απλή όμως καθώς και μια r9270 απλή επίσης στα 100 ευρώ είναι καλά ,θα την βάλω στο σύστημα μου ,αλλά κατά τον Μάρτη θα κάνω ολοκληρωτική αναβάθμιση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε αυτές τις 2

Link.png Site: [/link] 

[link=http://www.e-shop.gr/asus-r9-270-r9270-dc2oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513644]

ποια θα προτείνατε?

 

Την Asus. Πιο φτηνη υλοποιηση και μια χαρα ψυξη βλεπω.

Αλλα γιατι δεν κοιτας κατι σε 670 GTX μεταχειρισμενη? Πουλανε μπολικες, γυρω στα 120-140€ και ειναι και 20% πιο γρηγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη αγορα σε μεταχ. καρτες γραφικων ειναι μακραν απο αποψης χρηματων και επιδοσεων ειναι η 7970.Ουτε η 670 αξιζει ουτε η 680 κυριως Vram αλλα και επιδοσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη αγορα σε μεταχ. καρτες γραφικων ειναι μακραν απο αποψης χρηματων και επιδοσεων ειναι η 7970.Ουτε η 670 αξιζει ουτε η 680 κυριως Vram αλλα και επιδοσεων...

τρομερα ενεργοβορα ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομερα ενεργοβορα ομως....

Και παλι τα χρηματα που γλυτωνεις ομως για να παρεις αντιστοιχη καρτα το καλυπτουν και με το παραπανω αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά, έφτιαξα πρόσφατα ένα σύστημα και θέλω να βάλω μία κάρτα γραφικών μέσα..

 

Case (Κουτί): nzxt s340

PSU (Τροφοδοτικό & Watt):SUPER FLOWER LEADEX GOLD SERIES 650W

Motherboard (Μητρική):asus maximus vii ranger

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel i7 4790k

RAM (Μνήμη συστήματος):8gb corsair vengeance 2133

GPU (Κάρτα γραφικών):intel hd 4600 :P :P :P

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG 27MT46D Monitor TV 27" 1080p 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):8.1 64bit

 

καταρχήν παιδιά σε βάθος 5-6 μηνών θα γίνει αλλαγή της οθόνης με μία μεγαλύτερης ανάλυσης (ελπίζω σε καμία 4Κ αν και δύσκολο) πάντως πάνω από 1080p. Για gaming τώρα θέλω να παίζει τα πάντα νταξ, αν όχι σε extra high σε σκέτο high.. και επίσης λίγο video edit σε μικρό βαθμό..

 

καταρχήν παιδιά σε τι εύρος χρημάτων λέτε να κυμανθώ ? κοντά στα 250 ευρό δεν παίρνω κάτι που να κάνει τα παραπάνω? γενικά δεν έχω μεγάλη πείρα από gpu οπότε περιμένω τα φώτα σας!

Επεξ/σία από G-pal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πας σε 4Κ, θα χρειαστείς τουλάχιστον μια GTX970 ή μια R9 290 για να πεις ότι κάπως θα χαζοπαίζεις με λίγο κουτσούρεμα στα settings.Αλλιώς με ~250 ευρώ θα περιμένεις την GTX960 τώρα τον Ιανουάριο η οποία θα είναι επίσης πολύ καλή για τα λεφτά της.

 

Με μια μικρή υπέρβαση, πας εδώ που για μένα αξίζει, αν τελικά πας για 4Κ:

 

http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...