Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν τρολάρω, αλλά από άγνοια θέλω να σας ρωτήσω και να μου δώσετε τη βοήθειά σας.

 

Στο σύστημα της υπογραφής μου, μπορεί να παίζει ο μικρός κάποια παιχνίδια, όπως PRO, Football manager, fifa μόνο με τα ενσωματωμένα γραφικά;;

Βρήκα στην αποθήκη μία Saphire HD 570 512mb....αυτή μπορεί να προσθέσει κάτι;;;

 

Αν όχι ποιά entry level οικονομική μου συστήνετε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιος που να εχει αυτες τις καρτες λιγο δυσκολο εκτως αν κανει συλλογη ολες τις καρτες για Benchmark reviews :P

Που την βρηκες την R9 270 στα 130ευρω γιατι στο Skroutz η φθηνοτερη κοστιζει 153ευρω.

Οχι δεν εννοουσα να βρεθει ενας που να εχει και τις τρεις χαχα . να βρεθουνε τρεις που να εχουν απο μια να μου πουνε τι FPS  εχουν στα παιχνιδια ! Την καρτα την βρηκα εδω http://www.mindfactory.de/product_info.php/2048MB-Club-3D-Radeon-R9-270-14Series-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_946947.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εννοουσα να βρεθει ενας που να εχει και τις τρεις χαχα . να βρεθουνε τρεις που να εχουν απο μια να μου πουνε τι FPS  εχουν στα παιχνιδια ! Την καρτα την βρηκα εδω http://www.mindfactory.de/product_info.php/2048MB-Club-3D-Radeon-R9-270-14Series-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_946947.html

Ναι το συγκεκριμενο ομως Site για να στο φερει εχει και μεταφορικα και η τιμη της λοιπον φτανει οσο εχουν καλυτερες υλοποιησεις απο Ελλαδα αρα δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν θα το εκανα (ειμαι απτους τυπους που αλλαζουν μια φορα στα 3 χρονια και αν ).Κυριως επειδη θα σταξεις ενα 100αρι για 1gb vram παραπανω και 15% επιδοσεις.(και αυτο το 15% οχι ακομα,μιας και οι drivers ειναι για πεταμα προς το παρων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση σε σας που το κατεχετε καλα? αξιζει να δωσω την 780 msi gaming και να παρω 970?

Καλυτερα οχι τουλαχιστον περιμενε μεχρι του χρονου μπας βγει τιποτα πιο αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν τρολάρω, αλλά από άγνοια θέλω να σας ρωτήσω και να μου δώσετε τη βοήθειά σας.

 

Στο σύστημα της υπογραφής μου, μπορεί να παίζει ο μικρός κάποια παιχνίδια, όπως PRO, Football manager, fifa μόνο με τα ενσωματωμένα γραφικά;;

Βρήκα στην αποθήκη μία Saphire HD 570 512mb....αυτή μπορεί να προσθέσει κάτι;;;

 

Αν όχι ποιά entry level οικονομική μου συστήνετε;;;

 

H κάρτα η οποία υποθέτω είναι καμιά 5700-κάτι, κάτι θα μπορεί να κάνει. Για την ενσωματωμένη του I3 2150 εξαρτάται ΠΟΣΟ μεγάλη υπομονή μπορεί να έχει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να μετακομίσω από την 6850 στην 6950.

Βλέπω όμως ότι η πρώτη έχει κατανάλωση 127 watts ενώ η δεύτερη 200.

Επίσης επειδή είναι η έκδοση με τα 2 gb με παίρνει να φλασαρω το bios σε 6970.

Είδα όμως το εξής πινακάκι και ανησύχησα με τα ρεύματα

 

power.jpg

 

Το ερώτημα είναι αν την σηκώνει το τροφοδοτικό μου (για το σύστημα της υπογραφής) και αν θα δω διαφορά στο λογαριασμό της ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να μετακομίσω από την 6850 στην 6950.

Βλέπω όμως ότι η πρώτη έχει κατανάλωση 127 watts ενώ η δεύτερη 200.

Επίσης επειδή είναι η έκδοση με τα 2 gb με παίρνει να φλασαρω το bios σε 6970.

Είδα όμως το εξής πινακάκι και ανησύχησα με τα ρεύματα

 

power.jpg

 

Το ερώτημα είναι αν την σηκώνει το τροφοδοτικό μου (για το σύστημα της υπογραφής) και αν θα δω διαφορά στο λογαριασμό της ΔΕΗ.

 

Eίσαι σίγουρος ότι αξίζει ο κόπος από 6800 σε 6900 στην εποχή μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα το εκανα, κοιτα για r9 280/280x/290 οι τιμες εχουν πεσει παρα πολυ σε σημειο να  μην αξιζει η αγορα μεταχειρισμενης 6950 ειδικα χωρις εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν ρώτησα αυτό.

 

Όλα είναι σχετικά. Ας πούμε ότι συμφέρει η μετάβαση, όσο αφορά τα ρεύματα και την κατανάλωση γνωρίζει κανείς αν αξίζει η μετάβαση;


Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν ρώτησα αυτό.

 

Όλα είναι σχετικά. Ας πούμε ότι συμφέρει η μετάβαση, όσο αφορά τα ρεύματα και την κατανάλωση γνωρίζει κανείς αν αξίζει η μετάβαση;

 

Eίσαι σίγουρος ότι αξίζει ο κόπος από 6800 σε 6900 στην εποχή μας;

αν είναι πολύ μικρή οικονομική διαφορά γιατί όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους εχω αυτο το συστημα:

 

CPU:amd athlon 64 x2 dual core 5600+ (brisbane)

PSU:powertech 620watt atx

RAM:samsung 1gbx2 dual channel (2gb) 333mhz

MONITOR:viewsonic vg2021m 1400x1050

MOBO:msi k9agm3-f

GPU:msi radeon hd5450 md1gb3h/lp 64-bit 1gb ddr3

HDD:seagate barracuda 250gb 

OS:windows 7 ultimate 32 bit

 

θελω να αγορασω την συγκεκριμενη καρτα γραφικων: https://www.skroutz.gr/s/4036517/Sapphire-Radeon-R7-240-1GB.html

η χρηση ειναι σερφαρισμα στο ιντερνετ, καμια ταινια και gaming (οχι τρελες ωρες) δηλαδη euro truck simulator 2 , lol , need for speed pro street carbon και most wanted και pro.

ποιες ειναι η γνωμες σας;ειναι καλη καρτουλα για τη δικια μου χρηση;(τονιζω οτι δεν θελω να παιξω βαρια παιχνιδια)

ευχαριστω εκ τον προτερων! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα στοιχειώδες σοβαρό gaming με αυτή την κάρτα δεν θα δεις.

Σε κόβει πολύ όμως ότι και να πάρεις ο επεξεργαστής σου.

 

Στη θέση σου θα κοιτούσα σε μεταχειρισμένη. Ακόμη και η 5770 είναι πολύ πολύ δυνατότερη ή ακόμη και η 4850, που τις βρίσκεις αυτές τις καρτες με 35 ευρώ στις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ παιδιά οποτέ κρατάω 780!! Δεν εχω κάποιο πρόβλημα γιατί παίζει τα πάντα πολυ άνετα με πολυ μεγάλα fps ακόμα και online παίζει με 90 fps ghost cod ολα ultra 4x msaa

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...