Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχουμε ως εξης

 

* Case (Κουτί): Cosmos S modding

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair CX750M

* Motherboard (Μητρική):Z97 Asus VII RANGER

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):I5 4690K 4.5 GHz stock

* RAM (Μνήμη συστήματος):Kingston HyperXFury 2666 Mhz

* GPU (Κάρτα γραφικών): ??

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG IPS Monitor MP75 1920/1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Dual Boot Windows 8.1 X64 - Mac OS X Yosemite

 

Θα παρω και τα Χριστουγεννα την 970 και ειμαι JET !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον εχουμε ως εξης

 

* Case (Κουτί): Cosmos S modding

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair CX750M

* Motherboard (Μητρική):Z97 Asus VII RANGER

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):I5 4690K 4.5 GHz stock

* RAM (Μνήμη συστήματος):Kingston HyperXFury 2666 Mhz

* GPU (Κάρτα γραφικών): ??

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG IPS Monitor MP75 1920/1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Dual Boot Windows 8.1 X64 - Mac OS X Yosemite

 

Θα παρω και τα Χριστουγεννα την 970 και ειμαι JET !!!

Ναι ωραια και εμεις τι θελεις να κανουμε γιαυτο??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα απλα αναφερα το συστημα μου πρεπει να μιλας ετσι ???

Η ενοτητα αυτη ειναι για ενδιαφερομενους που κοιταζουν σε αγορα νεας καρτας και χρειαζονται βοηθεια οπως λεει και ο τιτλος. Και εγω αυτο εγραψα παραπανω οτι αφου ξερεις τι καρτα θα παρεις για ποιο λογο εκανες το post εδω?? Οσο για το τι συστημα εχεις φανταζομαι για αυτο το λογο εχεις βαλει και στην υπογραφη σου με εντονα γραμματα τα αναλογα κομματια.... Απλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ωραια και εμεις τι θελεις να κανουμε γιαυτο??

feedback, τι αλλο?

 

Λοιπον εχουμε ως εξης

 

* Case (Κουτί): Cosmos S modding

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair CX750M

* Motherboard (Μητρική):Z97 Asus VII RANGER

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):I5 4690K 4.5 GHz stock

* RAM (Μνήμη συστήματος):Kingston HyperXFury 2666 Mhz

* GPU (Κάρτα γραφικών): ??

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG IPS Monitor MP75 1920/1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Dual Boot Windows 8.1 X64 - Mac OS X Yosemite

 

Θα παρω και τα Χριστουγεννα την 970 και ειμαι JET !!!

 

Πολυ καλο build. RAM φανταζομαι θα βαλεις 16gb (μην βαλεις 8 σε τετoιο build).

Ως τα Χριστουγενα μαλλον θα ειναι ετοιμες και οι 8GB VRAM εκδοσεις των GTX970/980.

 

Οσο για την οθονη αν εχεις την δυνατοτητα δες την απο κοντα πρωτα, να δεις πως ειναι απο βαθος μαυρου και αντιθεσεις. Γιατι οι προπερσινες και περσινες σειρες IPS panel της LG δεν ειχαν μαυρα ειχαν μονο γκρι. Αυτη ειναι νεα σειρα και δεν την ξερω να σου πω, αλλα στις προηγουμενες σειρες τα mid-range PLS panel της Samsung ηταν αρκετα ανωτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Feedback.

 

 

Πολυ καλο build. RAM φανταζομαι θα βαλεις 16gb.

Οσο για την οθονη αν εχεις την δυνατοτητα δες την απο κοντα πρωτα, να δεις πως ειναι απο βαθος μαυρου και αντιθεσεις. Γιατι οι προπερσινες και περσινες σειρες IPS panel της LG δεν ειχαν μαυρα ειχαν μονο γκρι. Αυτη ειναι νεα σειρα και δεν την ξερω να σου πω, αλλα στις προηγουμενες σειρες τα mid-range PLS panel της Samsung ηταν αρκετα ανωτερα.

Μαλλον δεν καταλλαβες,το παραπανω συστημα ειναι αυτο που εχει ηδη :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θα ήθελα μια παμφθηνη κάρτα γραφικών με hdmi για να τη βάλω στο pc με τον dual core που έχω στο δωμάτιο. Το μόνο που θέλω είναι να μπορεί να παίζει άνετα 1080p ταινίες και τίποτα άλλο.Χωρις κάρτα τα 1080 σέρνονται, μόνο τα 720p παίζουν.Οτι πιο φθηνό υπάρχει πείτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θα ήθελα μια παμφθηνη κάρτα γραφικών με hdmi για να τη βάλω στο pc με τον dual core που έχω στο δωμάτιο. Το μόνο που θέλω είναι να μπορεί να παίζει άνετα 1080p ταινίες και τίποτα άλλο.Χωρις κάρτα τα 1080 σέρνονται, μόνο τα 720p παίζουν.Οτι πιο φθηνό υπάρχει πείτε μου.

 

Μια Nvidia 210 παρε, κατω απο 30 ευρω και ειναι αρκετη γι αυτο που τη θελεις.

http://www.skroutz.gr/s/371835/MSI-GeForce-210-1GB-Passive-LP.html

http://www.skroutz.gr/s/321244/Asus-GeForce-210-1GB-Silent-V2-LP.html και http://www.e-shop.gr/asus-210-sl-tc1gd3-l-1gb-pci-e-retail-p-PER.513589

 

Αν θες να δωσεις 5-10 ευρω παραπανω παρε την GT610, ειναι καλυτερη επιλογη:

http://www.skroutz.gr/s/3498007/EVGA-GeForce-GT610-1GB-Passive.html

http://www.skroutz.gr/s/1899286/Asus-GeForce-GT610-1GB-Silent-LP.html και http://www.e-shop.gr/asus-gt610-sl-1gd3-l-1gb-pci-e-retail-p-PER.513582

http://www.skroutz.gr/s/4214191/MSI-GeForce-GT610-1GB-Silent-LP-V809-677R.html

 

Ολες αυτες εχουν HDMI, και επισης ειναι με παθητικη ψυξη (μηδεν θορυβος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

feedback, τι αλλο?

 

 

Πολυ καλο build. RAM φανταζομαι θα βαλεις 16gb (μην βαλεις 8 σε τετoιο build).

Γιατί - μη σκισει κανα καλσόν; Και εγώ που πήγα από 8GB - > 16GB, δεν κατάλαβα ΚΑΜΙΑ διαφορά - και είναι στανταρ ότι τρέχω πιο απαιτητικά πράγματα από games (πχ. τρισδιαστατά real-time αρχιτεκτονικά). Τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους και future proofing, όσο μπορούσα να τα βρω φτηνά, ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί - μη σκισει κανα καλσόν; Και εγώ που πήγα από 8GB - > 16GB, δεν κατάλαβα ΚΑΜΙΑ διαφορά - και είναι στανταρ ότι τρέχω πιο απαιτητικά πράγματα από games (πχ. τρισδιαστατά real-time αρχιτεκτονικά). Τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους και future proofing, όσο μπορούσα να τα βρω φτηνά, ακόμα...

 

Βαρια παιχνιδια οπως το Shadows of Mordon, AC Unity, Farcry4 τα γεμιζουν ευκολα τα 8GB RAM μαζι με τα Windows και τα βασικα backgroud apps. Μια χαρα ειναι τα 8GB, αλλα για ενα νεα high-end gaming PC πλεον συνιστω 16GB.

(Αν μιλας για CAD προγραμματα, το ποση RAM εξαρταται απο το τι κανεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι δεν λεω.. αλλα οταν στηνεις PC των 900+ ευρω με GTX970 και mobo των 180 ευρω, βαζεις 16GB RAM, δεν κανεις οικονομια στα 70 ευρω.

 

Μαλλον 1100+ευρω εννοεις.Με 900 και 950ευρω δεν αγοραζεις τα παραπανω που λες και ναι τα 8Gb ram ειναι αχρηστα και ναι προτιμοτερο να τα δωσε αυτα τα 70ευρω στο να παρει ενα καλυτερο Hardware παρα στο να τα πεταξει στην Ram που δεν θα εχει καμια αξιοποιηση. Απο οποια πλευρα και να το δεις τα 16Gb ram αυτη την στιγμη ειναι αχρηστα για gaming και μεχρι να αξιοποιηθουν στο μελλον,θα εχουμε ολοι παει σε Ddr4 μερια μεχρι τοτε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι δεν λεω.. αλλα οταν στηνεις PC των 900+ ευρω με GTX970 και mobo των 180 ευρω, βαζεις 16GB RAM, δεν κανεις οικονομια στα 70 ευρω.

Αν τα βρίσκει φθηνά, ακόμα, το δέχομαι με αυτή τη λογική. Ακόμα, πάντως, τα games ΔΕ θέλουν πάνω από 8GB. Σε εμένα, με Win7 + βασικά services + default apps + Battlefield 4 (οποιοδήποτε 64ρη map), το μεγαλύτερο μικτό usage που έχω δει είναι 6,5GB...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...