Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλος ειναι αλλα και παλι ισως τρως μπουκαλι με την gtx580 . αν δεν μπορεις να διαθεσεις χρηματα για αναβαθμιση τοτε ναι συμφωνω να κοιταξεις σε quad μεταχειρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Την καλύτερη...!!!

Αλλά τώρα πια δεν αξίζει ούτε η διαδικασία της αλλαγής...

Ακόμα και αν τον έβρισκες τσάμπα που λέει ο λόγος...

Όταν δεν σε καλύπτει πια η σύνθεσή σου πας για νέα από την αρχή...

 

 

6GB ram Πως τα έχεις; 

2 * 2GB + 2 * 1GB ή κάπως αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια! εχω ενα Pc με χαρακτηριστικα....intel core 2 duo E8400 3.00ghz...6 giga ram...gpu gtx 580 ...και μητρικη p5q deluxe asus!θελω να αναβαθμισω την gpu....kai σκεφτομαι για την asus gtx 970...!!αν και θα ηθελα την gigabyte την gaming αλα μαλλον δεν χωρα στο κουτι μ...και λεω να μην το ρισκαρω...!!θα χαρω να ακουσω την γνωμη σας

 

΄Η το αναβαθμίζεις όλο το κουστουμάκι (μητρική, επεξεργαστής, μνήμης & κάρτα γραφικών) ή το αφήνεις ως έχει, γιατί δυστυχώς τα παιδιά έχουν απόλυτα δίκιο. Τζάμπα επένδυση θα κάνεις με την 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλύτερη...!!!

Αλλά τώρα πια δεν αξίζει ούτε η διαδικασία της αλλαγής...

Ακόμα και αν τον έβρισκες τσάμπα που λέει ο λόγος...

Όταν δεν σε καλύπτει πια η σύνθεσή σου πας για νέα από την αρχή...

 

 

6GB ram Πως τα έχεις;

2 * 2GB + 2 * 1GB ή κάπως αλλιώς;

2*2 και 2*1 εχω φιλε μου. ..για αρχή θα παρω τον επεξεργαστή να δω πως παει..κ μετα βαζω και την 970 πάνω

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ...

Καταλαβαίνω...

Την κάρτα θα την πάρεις και στην νέα σύνθεση...

Τον cpu τι θα τον κάνεις;


Ξαναλέω, ακόμα και στον καιρό τους, ένας γρήγορος C2D ήταν καλύτερος από έναν C2Q στο 99,9% των περιπτώσεων (games)...

Τώρα δεν υπάρχει κάτι που θα παίξει ο ένας και δεν θα μπορεί ο άλλος...

Δεν αξίζει...

Θα πάει τσάμπα η πάστα...

Δεν θα βοηθήσει στα παιχνίδια αλλά αν δεν έχεις SSD βάλε... Θα αλλάξει συνολικά η εικόνα...

Εδώ κάποιοι θα έπαιρναν και την κάρτα σου στο νέο σύστημα και όχι να βάλουν  gtx 970 σε αυτό που έχεις τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2*2 και 2*1 εχω φιλε μου. ..για αρχή θα παρω τον επεξεργαστή να δω πως παει..κ μετα βαζω και την 970 πάνω

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας παιδιά

και quad να βαλεις παλι πεταμενα λευτα παρε ενα σετακι cpu-mobo-ram και καθαρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπαν παραπάνω δεν αξίζει να δώσεις ούτε ένα σεντ για μια πεθαμένο socket , καλύτερα μάζεψε ένα ποσό και κάνε ολική αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τότε αφού δεν θα έχει πρόβλημα το τροφοδοτικό. Λέω να πάω στην πιο φτηνή της sapphire στα 185. Αλήθεια υπάρχουν διαφορές μεταξύ της 280 και 280χ ; Αααα...και για να είμαι σίγουρος ότι είναι η κάρτα γραφικών το πρόβλημα να σας κάνω μια περιγραφή... Ο υπολογιστής ξεκινόντας εμφανίζει οριζόντιες γραμμές, στην συνέχεια εμφανίζει μπλε οθόνη και δεν ανοίγει εν τέλει. Για να ανοίξει το βάζω ασφαλή λειτουργία και πάλι υπάρχουν αρκετές οριζόντιες γραμμές... Σωστή η διάγνωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,μεσα στον επομενο μηνα θα φτιαξω ενα pc το οποιο θα προοριζεται για "light" gaming...

Τα παιχνιδια που παιζω ειναι:

Fifa,Pro,Need for Speed,counter strike,call of duty

Δεν ενδιαφερει να παιζω σε ultra settings...μια ικανοποιητικη medium αναλυση θελω...(εχω IPS 23" Monitor-TV)

Απο επεξεργαστη εχω καταληξει στον fx6300 (χωρις να κανω oc) και για gpu την ASUS R9 270 R9270-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL (στα 163euro)

Ψαχνω να βρω αν υπαρχει καποια φθηνοτερη καρτα που θα καλυπτει τις αναγκες μου για τα επομενα 3-4χρονια (και ας πεσουν στο low τα γραφικα -για τα επομενα χρονια-) και φυσικα θα διακαιολογει την διαφορα αποδοσης-τιμης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο καιρός για αναβάθμιση κάρτας.

Λοιπόν... αυτή Asus Radeon R9 280X-DC2-3GD5 3GB ή Gigabyte GTX 760 4GB (rev. 2.1) ;

Είμαι σε δίλημμα έχω κάποια χρήματα στην PayPal και με την αγορά μιας από τις παραπάνω μου μένουν και χρήματα ΑΛΛΑ τέλος του μήνα αν περιμένω φορτώνω άλλα 40€ και πάω σε Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB

 

Οπότε τα ερωτήματα είναι 2.

1. Αγοράζω τώρα και μου μένουν χρήματα για άλλη μελλοντική αναβάθμιση;

ή

2. Περιμένω για την 970 και δεν μου μένει φράγκο;

 

Τα μόνα παιχνίδια που με ενδιαφέρει να παίξω είναι στο μέλλον όταν βγει το GTA V.

 

Υ.Γ. Ο υπολογιστής είναι στην υπογραφή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 970 ειναι 1 σκαλι παραπανω απο την r 9 280x .gtx 760 μαλλον οχι...αν αποφασισεις amd προτιμησε καποια αλλη υλοποιηση .εχουν ακουστει διαφορα για τη συγκεκριμενη asus.απο μενα 970..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σιγά μην είναι 1 σκαλί πάνω η gtx970 απο τη 280X...μη τρελαθούμε τώρα..Δες λίγο τι παιζει με τα bench, η απόδοση ανταγωνίζεται στα 3-5 fps πάνω κάτω την 780 ti με λιγότερο consumption και μιλάμε και για καινούργια τεχνολογία. + 4GB vs. 3GB

 

Reference: http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

Επεξ/σία από kraken92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο καιρός για αναβάθμιση κάρτας.

Λοιπόν... αυτή Asus Radeon R9 280X-DC2-3GD5 3GB ή Gigabyte GTX 760 4GB (rev. 2.1) ;

Είμαι σε δίλημμα έχω κάποια χρήματα στην PayPal και με την αγορά μιας από τις παραπάνω μου μένουν και χρήματα ΑΛΛΑ τέλος του μήνα αν περιμένω φορτώνω άλλα 40€ και πάω σε Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB

 

Οπότε τα ερωτήματα είναι 2.

1. Αγοράζω τώρα και μου μένουν χρήματα για άλλη μελλοντική αναβάθμιση;

ή

2. Περιμένω για την 970 και δεν μου μένει φράγκο;

 

Τα μόνα παιχνίδια που με ενδιαφέρει να παίξω είναι στο μέλλον όταν βγει το GTA V.

 

Υ.Γ. Ο υπολογιστής είναι στην υπογραφή μου.

 

Η καλύτερη επένδυση είναι η 970. Και μιας & πρόσεξα την υπογραφή σου αφού παραπέμπεις σε αυτήν:

 

 

http://www.insomnia.gr/forum-24/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

Εφόσον διατηρούν υπογραφή, αυτή να είναι διακριτική, να μην υπερβαίνει συνολικά σε διαστάσεις είτε μία (1) εικόνα μεγέθους 400x90 και 50 Kilobytes είτε τις πέντε (5) γραμμές κειμένου (μεγέθους γραμματοσειράς 14) και να μη διαφημίζει εμπορικά προϊόντα ή εμπορικές υπηρεσίες. Το μέγιστο όριο των avatars είναι 90x90 με ανώτατο επιτρεπόμενο μέγεθος τα 50Kb. Η ομάδα διαχείρισης του ιστότοπου δικαιούται να αφαιρέσει υπογραφές και avatars τα οποία κρίνει μη επιτρεπτά ή προσβλητικά ή αντίθετα με τους παρόντες Όρους Χρήσης.

 

 

Θα σε παρακαλέσω να αφαιρέσεις είτε την εικόνα είτε το κείμενο από την υπογραφή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...