Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα insomniacs,

Έκανα ένα λάθος πριν και αντι να ανεβάσω κατευθείαν εδω την απορία μου άνοιξα καινουριο thread. Με τη βοήθεια του Mod όμως ήρθα στο σωστό μέρος. :-)  Σκοπεύω λοιπόν να αγοράσω μία απο τις δυο υλοποιήσεις μέσα στο μήνα και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας! Επίσης έχω μπερδευτεί λίγο καθώς δεν γνωρίζω τη διαφορά Gigabyte GeForce GTX970 4GB WindForce 3X OC - 371ευρω vs. Gigabyte GeForce GTX970 4GB Gaming - 399 ευρω. Τα 20 ευρω διαφορά στη τμή αξίζουν ή είναι απλά marketing? Τέλος άν κάποιος είναι κάτοχος θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν έλεγε εντυπώσεις για να γίνει και πιο εύκολα η επιλογή!  :-) Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας εκ των προτέρων! 

 

ΥΓ. H υλοποίηση της ASUS GTX 970 είναι στα 382 - http://www.skroutz.g...7F0-M0NA00.html

Τελικά θα αλλάξω και GPU μαζί με οθόνη!   :-D

 

gigabyte g1 gaming ftw  . ισως η καλυτερη υλοποιηση .

ειδικα αν θες να κλοκαρεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gigabyte g1 gaming ftw  . ισως η καλυτερη υλοποιηση .

ειδικα αν θες να κλοκαρεις ..

Θέλω να κάνω oc αλλά όχι ακόμα καθώς δεν το χρειάζεται πιστεύω, είναι Τέρας! Άρα προτείνεις την G1 Gaming, η οποία απ'ότι είδα η μονη διαφορά απο την WF είναι στο cpu clock το οποίο φτάνει 1178. Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης η g1 εχει μεταλικο shroud και ειναι high binned.Με απλα λογια ολες βγαινουν απτην ιδια σειρα.Αυτες που ειναι high binned τις λενε g1 αυτες που ειναι low binned τις λενε windforce.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης η g1 εχει μεταλικο shroud και ειναι high binned.Με απλα λογια ολες βγαινουν απτην ιδια σειρα.Αυτες που ειναι high binned τις λενε g1 αυτες που ειναι low binned τις λενε windforce.

Αρα μου προτείνετε να πάω για Gigabyte και οχι για Asus; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί  μου φίλοι... πέθανε η κάρτα γραφικών ( το πιθανότερο) να μας ζήσει η καινούργια. Ποιά όμως; Το τροφοδοτικό μου είναι αυτό http://www.thermalta...x?id=C_00001775και ο επεξεργαστής είναι ο phenom 965. Ας υποθέσουμε ότι το μπάτζετ είναι απεριόριστο χωρίς όμως να αλλάξω άλλα εξαρτήματα ποιά θα ήταν η καλύτερη value for money;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμάς ότι θα την αντέξει το τροφοδοτικό; Γιατί ακούω ότι δεν είναι και από τα πιο ποιοτικά της thermaltake....

 

΄Οταν παραδώσουν πνεύμα τα thermaltake τροφοδοτικά που έχω βάλει σε 2 υπολογιστές θα σου πω αν αληθεύουν οι φήμες, Μέχρι στιγμής την 3-ετία την έβγαλαν αβασάνιστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμάς ότι θα την αντέξει το τροφοδοτικό; Γιατί ακούω ότι δεν είναι και από τα πιο ποιοτικά της thermaltake....

το τροφοδοτικο σου ειναι αρκετα καλο 3 χρονια για το συγκεκριμενο δεν λεει κατι δεν θα εχεις θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια! εχω ενα Pc με χαρακτηριστικα....intel core 2 duo E8400 3.00ghz...6 giga ram...gpu gtx 580 ...και μητρικη p5q deluxe asus!θελω να αναβαθμισω την gpu....kai σκεφτομαι για την asus gtx 970...!!αν και θα ηθελα την gigabyte την gaming αλα μαλλον δεν χωρα στο κουτι μ...και λεω να μην το ρισκαρω...!!θα χαρω να ακουσω την γνωμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...