Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι θα παρω απο eshop και αυτες κ

λογω τιμης κυριως κατελειξα σ αυτες.Επισης εχουν ελαφρως γρηγοροτερη συχνοτητα πυρηνα απο τις αλλες οποτε...

Τελικα xfx vs sapphire αλλα μαλλον παω προς xfx λογω μεγαλυτερου χρονισμου...

Σαν υλοποιηση ειναι καλη και αξιόπιστη?

Ναι αλλα το eshop εχει και καλυτερες R9 280 στην τιμη αυτη οπως

http://www.e-shop.gr/sapphire-dual-x-radeon-r9-280-boost-oc-3gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.510835

http://www.e-shop.gr/asus-r9-280-asus-r9280-dc2t-3gd5-3gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513679

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας θα ηθελα να αναβαθμισω το συστημα μου το εχω 3 χρονια με

Motherboard mai p35neo

Nvidia 9600gt 512mb gddr3

4gb ram

E8500 intel core 2 duo 3.10 ghz

Ssd 128 samsung evo

 

Το assassins creed unity θελει dx11

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε 1 καρτα γραφικων καλυτερη απο αυτη που εχω σε μια λογικη τιμη..?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εμμένω στην αρχική μου συμβουλή  για την GTX970. Aυτή που σου πρότεινα είναι από τις καλές λύσεις και σε καλή τιμή. Επιπλέον έχεις και ένα γίγα παραπάνω μνήμη από την 780 που κοίταζες.

 

Ailuros Ευχαριστω και παλι για τη συμβουλη σου οπως και λεω να την ακολουθησω!Τα λεμε!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι θα παρω απο eshop και αυτες κ

λογω τιμης κυριως κατελειξα σ αυτες.Επισης εχουν ελαφρως γρηγοροτερη συχνοτητα πυρηνα απο τις αλλες οποτε...

Τελικα xfx vs sapphire αλλα μαλλον παω προς xfx λογω μεγαλυτερου χρονισμου...

Σαν υλοποιηση ειναι καλη και αξιόπιστη?

Έχοντας χρησιμοποιήσει και τις δύο μάρκες, θα έλεγα πως η XFX υπερτερεί, ελαφρώς, σε τυπικά τεχνικά χαρακτηριστικά (clocks πχ.) και εμφάνιση (αν το θεωρήσουμε κριτήριο αυτό), αλλά η Sapphire έχει σύστημα ψύξης αποδοτικότερο και πιο αθόρυβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην 280 της gigabyte https://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html με τους 3 ανεμιστήρες την εχει κανείς να μας πει πως τα παει απο θόρυβο -θερμοκρασίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

* Case (Κουτί): Cooler Master HAF 922

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Δεν θυμάμαι xD

* Motherboard (Μητρική): GA-P55A-UD3

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel® Core™ i5-750

* RAM (Μνήμη συστήματος): 8GB

* GPU (Κάρτα γραφικών): Sparkle Calibre X265

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG M2280D 1920 x 1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): WIN 7 64bit Ultimate

 

Ψάχνω μια γραφικών μικρού budget (100-120 max 150 Euro) που να πεζή full τα καινούργια παιχνίδια και όσο αντέξει γενικά δεν θέλω κάτι τρελό. Εγώ προσωπικά σκεφτόμουνα την GTX 750.

Επεξ/σία από Devil666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί): Cooler Master HAF 922

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Δεν θυμάμαι xD

* Motherboard (Μητρική): GA-P55A-UD3

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel® Core™ i5-750

* RAM (Μνήμη συστήματος): 8GB

* GPU (Κάρτα γραφικών): Sparkle Calibre X265

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG M2280D 1920 x 1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): WIN 7 64bit Ultimate

 

Ψάχνω μια γραφικών μικρού budget (100-120 max 150 Euro) που να πεζή full τα καινούργια παιχνίδια και όσο αντέξει γενικά δεν θέλω κάτι τρελό. Εγώ προσωπικά σκεφτόμουνα την GTX 760.

η 760 κοστιζει 200ευρω ομως.... και ανοιξε το κουτι να δεις το τροφοδοτικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!Μιας και είναι το πρώτο μου μνμ θα ήθελα να είστε λίγο επιεικής μαζί μου!

 

Να μπώ στο θέμα...θέλω μια καινούρια κάρτα γραφικών μιας και η παλιά μετα από μία μίνι αναβάθμιση που είχα κάνει,παρέδωσε πνέυμα(μιας και μόνο αυτήν και το τροφοδοτικό είχα αφήσει ίδια)

 

Τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου είναι:

Cpu:AMD FX-6300 Ram:KINGSTON HX318C10FK2 2X4GB DDR3 1866MHZ DUAL MB:ASUS M5A97 R2.0 Psu:CORSAIR 450W

Παρακαλώ η προτάσεις να είναι ΜΟΝΟ από τα e-shop μην ρωτήσετε γτ απλά θέλω να είναι από εκεί,και παρακαλώ να μην υπερβένει τα 100 Ε χρήση Gaming

Αν γίνετε να μου απαντήσει και κάποιος άμεσα για να την παραγγείλω τώρα κιόλας!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άκυρο 750 κοίταγα xD

Στα 150περιπου ευρω η πιο δυνατη καρτα για παιχνιδια ειναι η R9 270.

Καλημέρα σας!Μιας και είναι το πρώτο μου μνμ θα ήθελα να είστε λίγο επιεικής μαζί μου!

 

Να μπώ στο θέμα...θέλω μια καινούρια κάρτα γραφικών μιας και η παλιά μετα από μία μίνι αναβάθμιση που είχα κάνει,παρέδωσε πνέυμα(μιας και μόνο αυτήν και το τροφοδοτικό είχα αφήσει ίδια)

 

Τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου είναι:

Cpu:AMD FX-6300 Ram:KINGSTON HX318C10FK2 2X4GB DDR3 1866MHZ DUAL MB:ASUS M5A97 R2.0 Psu:CORSAIR 450W

Παρακαλώ η προτάσεις να είναι ΜΟΝΟ από τα e-shop μην ρωτήσετε γτ απλά θέλω να είναι από εκεί,και παρακαλώ να μην υπερβένει τα 100 Ε χρήση Gaming

Αν γίνετε να μου απαντήσει και κάποιος άμεσα για να την παραγγείλω τώρα κιόλας!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Η καρτα που ειναι η πιο δυνατη στα χρηματα αυτα ειναι η R7 260 η οποια ομως στο Eshop κοστιζει λιγο παραπανω.Το ιδιο και η Gtx 750. Πες μας ομως και τι παιχνιδια παιζεις,καθως ισως να χρειαστει να μαζεψεις παραπανω χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και εγώ γέλασα, αλλά εξηγήστε στον άνθρωπο ότι με μια 250 δύσκολα θα χαρεί ακόμα και τα παιχνίδια που παίζει εκτός αν έχει πολύ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ταπεινές απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...