Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Talixx θα έχεις διαφορά με 290.Δε χρειάζεται να αλλάξεις τροφοδοτικό.

 

 

@thymiaras αν πας για αλλαγή συστήματος καλύτερα να κοιτάξεις τι κάρτα θα βάλεις τότε στο καινούριο.Για αυτά που λες μια 250 θα σου κάνε τώρα αν δεν ήσουν διατεθημένος να δώσεις περισσότερα.Γενικά χρειάζεται ολική αλλαγή το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Talixx θα έχεις διαφορά με 290.Δε χρειάζεται να αλλάξεις τροφοδοτικό.

 

 

 

Το έχω ξαναπεί και ισχύει για όλους: οι συμβουλές που θα δίνονται ΕΔΩ για τροφοδοτικά για GPU θα είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στο ελάχιστο που προτείνουν οι ίδιοι οι κατασκευαστές GPU. Επειδή αν γίνει καμιά στραβή όλοι σας θα βγάλετε την ουρίτσα σας απέξω, η επίσημη γραμμή είναι ΜΕΣΑ στα πλαίσια ασφάλειας και ΔΕΝ είναι διαπραγματεύσιμο σε καμία περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν κρίνω πως δεν είναι απαραίτητο δε πρόκειται να προτείνω τις υπερβολές που ζητάνε οι εταιρίες για να πουλάνε τροφοδοτικά και για να χουν καλυμμένη τη θέση τους με τα κινέζικα psu.Δοκιμασμένα πράγματα είναι αυτά με τέτοιες απαιτήσεις.Δε χρειάζεται να αλλάξει τροφοδοτικό ο άνθρωπος και να μπει σε τσάμπα έξοδα αν δε κάνει oc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Millenium επειδη δεν ξερουμε μετα την αγορα της καρτας "τι χρηση θα κανει ο\η χρηστης καλυτερα να για την ασφαλεια ολων να προτεινεται το min wats που προτεινει ο κατασκευαστης. γιατι αν οχι σημερα ισως αυριο θα φαει κανενα κολλημα και θα ξεσκιστει στα OC."

και μετα τι του λες? ααα εμεις δεν ειπαμε οτι μπορεις να κανεις και υπερχρονισμο στην κατρα,

-μα εκανα στον επεξεργαστη και παει λεγοντας

 

 

η δικη μου καρτα θελει τουλαχιστον 750w και με το τροφοδοδοτικο της υπογραφης δεν μπορει να κανει oc στην καρτα πανω απο 10% 24/7 φαντασου να εκανα και στον επεξεργαστη αν ηταν (κ) ενω καποι με δυνατοτερο τροφοδοτικο την ειχαν παει και παραπανω και με ανεση στα 24/7

 

............

σορρυ για το οφτοπικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,θα ηθελα βοηθεια με το PC μου  για τη ειναι για να μη πω τελος παντων
θα ηθελα λιγη βοηθεια με την αναβαθμιση της καρτας γραφικων μου και για το τροφοδοτικο
η μητρικη μου ειναι (Hewlett-Packard 3048h)
ο επεξεργαστης (Intel Core 2 Duo E7500)
η καρτα γραφικων (Intel Q45/Q43 Chipset - Integrated Graphics 0 [A3] [Hewlett-Packard])
 και η μνημη RAM (Samsung M378B2873EH1-CH9) εχω 2 τετοιες που η καθεμια ειναι 1 GB
τωρα για το τροφοδοτικο πειτε κανενα καινουργιο αν γεινετε

μπορο να δωσο μεχρι 100 ευρο για το καθενα (περιπου)

μενω αθηνα

 ευχαριστο για τον χρονο σας (συγνωμη για τα ορθογραφικα :-D :-D :-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν κρίνω πως δεν είναι απαραίτητο δε πρόκειται να προτείνω τις υπερβολές που ζητάνε οι εταιρίες για να πουλάνε τροφοδοτικά και για να χουν καλυμμένη τη θέση τους με τα κινέζικα psu.Δοκιμασμένα πράγματα είναι αυτά με τέτοιες απαιτήσεις.Δε χρειάζεται να αλλάξει τροφοδοτικό ο άνθρωπος και να μπει σε τσάμπα έξοδα αν δε κάνει oc.

 

Δεν είσαι στο σαλονάκι σου. Θα κάνεις αυτό που κρίνουμε ΕΜΕΙΣ σωστό και δεν έχει δεύτερη κουβέντα. ΄Οσο βρίσκεσαι εδώ θα ακολουθείς τις γραμμές του συντονισμού και ήδη έχεις ξεπεράσει τα όρια με το να το συζητάς δημόσια. Δεν με ενδιαφέρει η άποψή σου και δεν διαπραγματεύομαι τίποτα εδώ και σε όποιον από εσάς αρέσει.

Καλησπερα παιδες,θα ηθελα βοηθεια με το PC μου  για τη ειναι για να μη πω τελος παντων

θα ηθελα λιγη βοηθεια με την αναβαθμιση της καρτας γραφικων μου και για το τροφοδοτικο

η μητρικη μου ειναι (Hewlett-Packard 3048h)

ο επεξεργαστης (Intel Core 2 Duo E7500)

η καρτα γραφικων (Intel Q45/Q43 Chipset - Integrated Graphics 0 [A3] [Hewlett-Packard])

 και η μνημη RAM (Samsung M378B2873EH1-CH9) εχω 2 τετοιες που η καθεμια ειναι 1 GB

τωρα για το τροφοδοτικο πειτε κανενα καινουργιο αν γεινετε

 

μπορο να δωσο μεχρι 100 ευρο για το καθενα (περιπου)

 

μενω αθηνα

 

 ευχαριστο για τον χρονο σας (συγνωμη για τα ορθογραφικα :-D :-D :-D)

 

Τι ποσό μπορείς να διαθέσεις δεν μας είπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 100 ευρο

 

Σκέψου την πρόταση του AlientechGR παραπάνω αξίζει πραγματικά τον κόπο η 260x. Για τροφοδοτικό κάτι τέτοιο: http://www.skroutz.gr/s/414060/Thermaltake-Hamburg-530W.html

 

οπότε κάρτα γραφικών και τροφοδοτικό χοντρικά στα 150+ ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε πιο κατω καρτα γραφικων δες και το http://www.e-shop.gr/super-flower-amazon-series-450w-sf-450p14he-p-PER.811712μηπως σε καλυπτει στα χρηματα αυτα :)


Καλησπερα παιδες,θα ηθελα βοηθεια με το PC μου  για τη ειναι για να μη πω τελος παντων
θα ηθελα λιγη βοηθεια με την αναβαθμιση της καρτας γραφικων μου και για το τροφοδοτικο
η μητρικη μου ειναι (Hewlett-Packard 3048h)
ο επεξεργαστης (Intel Core 2 Duo E7500)
η καρτα γραφικων (Intel Q45/Q43 Chipset - Integrated Graphics 0 [A3] [Hewlett-Packard])
 και η μνημη RAM (Samsung M378B2873EH1-CH9) εχω 2 τετοιες που η καθεμια ειναι 1 GB
τωρα για το τροφοδοτικο πειτε κανενα καινουργιο αν γεινετε

μπορο να δωσο μεχρι 100 ευρο για το καθενα (περιπου)

μενω αθηνα

 ευχαριστο για τον χρονο σας (συγνωμη για τα ορθογραφικα :-D :-D :-D)

Αρα μαλλον πας για την R7 260 που προτεινουν πιο πανω  :P και προφανως και δεν χρειαζεται να δωσεις κοντα 100ευρω για τροφοδοτικο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 100 ευρο

με την προταση του Αilen & Ailuros.  σου περισσευει και πειρπου ενα 50ρικο για να βαλεις ακομα 2 γιγα μνημη ραμ ή και να να τις αντικαταστησεις με μια 4αρα που θα σε βοηθησει να τρεχει καλυτερα το μηχανακι και στην καρτα και γενικα στην χρηση θα ειναι πιο γρηγορο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , καμιά πρόταση από 90 μέχρι 130 για casual gaming σε full hd ? Το υπόλοιπο σύστημα είναι athlon x2 5200+ , 4gb ddr2 και 385watt HEC τροφοδοτικο. Υπάρχει μια σκέψη για 750ti λόγω χαμηλων ενεργειακων απαιτήσεων. Μια 250-260x θα χρεαστει οπωσδήποτε τροφοδοτικό?   

 

το τροφοδοτικο ειναι σκυλι μαυρο αν και παλιο. για μια 750ti θα ηταν οτι πρεπει. το προβλημα ειναι στον επεξεργαστη σου ειναι μικρος για τετοια καρτα. αν μπορεις να βρεις εναν 4πυρινο επεξεργαστη τοτε θα ησουν καλυτερα αλλιως θα πρεπει να παμε σε μικροτερη καρτα.

 Επανέρχομαι στο θέμα, έβαλα τον Phenom 945 τελικά, την Link.png Site: 260x θα την σηκώνει το HEC ή πάω για την Link.png Site: 750ti του EBW που είναι στα ίδια λεφτά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει δυνατοτητα να αναβαθμισεις το HEC? για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο?

Πολύ δύσκολα παιδιά, άλλωστε δεν υπάρχουν και ιδιαίτερες απαιτήσεις στο gaming. Και κάποια κατώτερη να μου προτείνετε, απλά να παίξει με το τροφοδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...