Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΗΝ κανεις το λαθος και παρεις την R9 280x σε αυτα τα χρηματα οταν μπορεις να αγορασεις R9 290 https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=r9+290

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα και εγω η αληθεια ειναι,οτι απο την στιγμη που επαψα να κοιταω για gtx 970 λογο καποιων απροβλεπτων εξοδων που ειχα,κοιτουσα για 290!Μαλιστα χθες βρηκα αυτη Link.png Site: απο logintech και η τιμη ειναι ασυναγωνιστη αλλα και το καταστημα,μου "βρωμαει"!Πολυ μουφα site και το φοβαμαι!Αν ηταν καποιο αλλο πιθανοτατα θα ειχα αγορασει ηδη την καρτα!

Τεσπα μπορω να κανω μερικες μερες υπομονη,λιγες ειναι η αληθεια!Διοτι το εχω εδω το συστημα στημενο και δεν μπορω να το χαρω πραγματικα!Ελπιζω οτι θα πεσουν οι τιμες μεσα στις επομενες μερες με την,πραγματικη,ελευση των 970!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να φοβαστε τις ευκαιριες,μαθετε να τις αρπαζετε.Τι παει να πει φοβασαι το σιτε?Η 290 στα λεφτα που το δινει η logintech ειναι απιστευτη ευκαιρια.Στην χειροτερη περιπτωση μπορει να αργησει μερικες ημερες για να στην φερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αργησει προφανως και δεν με φοβιζει!Τεσπα μπορει να τους παρω ενα τηλεφωνο αυριο!Το site τους δεν εμπιστευομαι!Εχει ψωνισει ποτε καποιος απο το forum να μας πει τι παιζει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα το ποσο που δινω ειναι μεχρι το πολυ 300 ευρω για Gpu.Οχι και για οθονη.Η οθονη μπορει να παει μεχρι 160-170 μονη της!

Δεν θελω να πεσω κατω απο r9 280x με το συστημα που εχω οσο και αν στενευω οικονομικα αυτη την περιοδο!Με λιγα λογια υπολογιστε ~450 συνολο!

 

http://www.skroutz.gr/s/4291677/Samsung-S23C650D.html

 

Και μια R9 290 αν και το καλύτερο θα ήταν να κοιτούσες και για καλύτερη οθόνη με αυτές και τέτοιο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κcooler master τροφοdοτικο 650watt μητρικη asrock k10n78d επεξεργαστης amd phenom ii x4 955      ram 6 giga ddr2    http://www.computerb...370844&Itemid=0  το pci express στην μητρικη γραφει  2.0 χ 16 στις καρτες γραφικων λεει pci 3.0 υπαρχει προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κcooler master τροφοdοτικο 650watt μητρικη asrock k10n78d επεξεργαστης amd phenom ii x4 955      ram 6 giga ddr2    http://www.computerb...370844&Itemid=0  το pci express στην μητρικη γραφει  2.0 χ 16 στις καρτες γραφικων λεει pci 3.0 υπαρχει προβλημα???

 

 

Τεφαρίκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!! Καιρό τώρα τρώγομαι να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου. Το σύστημα μου είναι:

 

*Case: ΝΖΧΤ κάτι (δε θυμάμαι μοντέλο και δε βγαίνει πια) μεγάλο είναι πάντως :)

* PSU : Thermaltake κάτι (δε θυμάμαι μοντέλο)

* Motherboard : Gigabyte EP43-DS3L

* CPU : Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz

* RAM : 2x2GB DDR2 800 MHz 5-5-5-18

* GPU :Ati Radeon HD 4870 1GB

* Monitor/Resolution : LG Flatron L207WT 21"

* ΟS :Windows 7 64bit

 

Εννοείται ότι τη θέλω για gaming. Δε θα ήθελα κάτι που να μην μπορεί να αποδόσει τα μέγιστα λόγω bottleneck. Το budget είναι γύρω στα 100€ για μεταχειρισμένη.

 

Αν ξεχνάω κάτι, επισημάνετε το μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τσεκάρεις το μοντέλο του τροφοδοτικού σου και να δεις πόσα Watt είναι, κατά τα άλλα κάνε μια υπέρβαση 10-15 ευρώ και πάρε αυτή:

 

http://www.skroutz.gr/s/4171432/XFX-Radeon-R7-260X-2GB-Core-Edition.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες!

 

Έχω ένα τροφοδοτικό Enermax Liberty 620W σε ένα σύστημα Sandy Bridge (i5 2500k). Το καλοκαίρι "ψηνόμουν" να αναβαθμίσω την 6950 με μια της σειράς R. Κάτι οι τιμές, κάτι τα ενεργοβόρα TDP με πήρε Σεπτέμβρη να το αποφασίσω. Αλλά τότε "έσκασε" η πράσινη GT 970 και είδα... "το φως το αληθινόν"! Ωστόσο, τα προβλήματα διαθεσιμότητας και κάποια θεματάκια που παρουσιάστηκαν με coil whine, heat pipes που δεν πατάνε σωστά, κ.λπ., αναζωπύρωσαν τα παλιά... Nvidia τραύματα, ενώ και οι τιμές της R έπεσαν δραματικά. Οπότε, άρχισα να ξανασκέφτομαι την μεταπήδηση στα πράσινα και θέλω τη βοήθεια σας.

 

1. Το τροφοδοτικό αποδείχτηκε διαμαντάκι αλλά είναι πλέον μοντέλο του 2007. Μπορεί  να υποστηρίξει R 290, 290X?

2. Τι άλλο θα χάσω σε σχέση με την GT 970 εκτός από απόδοση και επίδοση (ανάλογα το R μοντέλο), όπως π.χ. σε DirectX? Η επόμενη αναβάθμιση GPU θα γίνει σε 2-3 χρόνια. 

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το τροφοδοτικό τα 'χει τα χρονάκια του αλλά δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα.Από 'κει και πέρα για τις GPU, κάνε λίγο υπομονή να στρώσουν οι τιμές στις GTX970 ή χτύπα την πιο φθηνή που θα βρεις στο εξωτερικό(Υπάρχουν με 310-320 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...