Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,μια GTX650 2GB της Palit μπορεί να αντεπεξέλθει σε FIFA 15 και NBA 2k15 χωρίς προβλήματα;;Θα μπει στο σύστημα της υπογραφής,αν είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά,μια GTX650 2GB της Palit μπορεί να αντεπεξέλθει σε FIFA 15 και NBA 2k15 χωρίς προβλήματα;;Θα μπει στο σύστημα της υπογραφής,αν είναι!

 

Άνετα, όχι full settings βέβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι την αναβαθμιση σε καρτα γραφικων σε gtx970 κ ειμαι αναμεσα σε gigabyte και msi..ποια πρωτεινετε κ γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια  θελω ν αναβαθμισω την καρτα μ ν παιζει τ καινουργια παιχνιδια !!!   τροφοdοτικο 650watt μητικη asrock k10n78d επεξεργαστης amd phenom ii x4 955      ram 6 giga ddr2 ευχαριστω εκ τον προτερων!!! τιμη μεχρι 50 -60 ευρω  καρτα γραφικωνg forcre 9600 gt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια  θελω ν αναβαθμισω την καρτα μ ν παιζει τ καινουργια παιχνιδια !!!   τροφοdοτικο 650watt μητικη asrock k10n78d επεξεργαστης amd phenom ii x4 955      ram 6 giga ddr2 ευχαριστω εκ τον προτερων!!! τιμη μεχρι 50 -60 ευρω  καρτα γραφικωνg forcre 9600 gt

Ποιο είναι το τροφοδοτικό και σε τι ανάλυση παίζεις;;Μάλλον σε used πας σε αυτά τα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zagga

 

Αν θές να πάρεις καινούρια πρέπει να ανέβεις λίγο στη τιμή. Στην χειρότερη περίπτωση πας σε R7 250 γύρω στα 75 €

Σε διαφορετική περίπτωση πάς σε μεταχειρισμένη hd 7790 ή gtx 650 οπως λέει και ο AlienTechGR.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zagga

 

Αν θές να πάρεις καινούρια πρέπει να ανέβεις λίγο στη τιμή. Στην χειρότερη περίπτωση πας σε R7 250 γύρω στα 75 €

Σε διαφορετική περίπτωση πάς σε μεταχειρισμένη hd 7790 ή gtx 650 οπως λέει και ο AlienTechGR.  

βασικα δν θελω ν αλλαξω ραμ και ξμητρικη επειδη εχω ddr 2 (δν γνςριζω πολλα απ αυτα )  δινω και 100   αρκει ν γινει η δουλεια!!!  cooler master εχω τροφοδοτικο 650 watt αναλυση  κανονικη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δν θελω ν αλλαξω ραμ και ξμητρικη επειδη εχω ddr 2 (δν γνςριζω πολλα απ αυτα )  δινω και 100   αρκει ν γινει η δουλεια!!!  cooler master εχω τροφοδοτικο 650 watt αναλυση  κανονικη!!!

 

Για το σύστημα σου μέχρι μία r7 260(x) το πολύ. Άλλα έτσι και αλλιώς δεν θες να δώσεις πάνω απο 100 €. 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=38257&cat=5

 

Αν ανέβεις λίγο παραπάνω απο 100 πάς και σε r7 260(x) αλλά και με την 250Χ θα κάνεις την δουλεία σου αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις. Ανάλογα με το παιχνίδι θα ρυθμίζεις και τα settings, ίσως σε κάποια πολύ απαιτιτικά να χρειαστείς να χαμηλώσεις και την ανάλυση.

Όταν αποφασίσεις να αλλάξεις επεξεργαστή τότε θα αλλάξεις και την μητρική σου και τις μνήμες σου σε ddr4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αναβαθμίσω (όσο αυτό είναι δυνατόν) το HTPC μου, προσθέτοντας κάρτα γραφικών. Το σύστημά μου είναι το εξής:

 

Case (Κουτί): Thermaltake Element Q  (http://www.skroutz.gr/s/393992/Thermaltake-Element-Q.html?keyphrase=thermaltake+element+q)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 220w

Motherboard (Μητρική): Gigabyte E-350 usb3 (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3681#ov)

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD E-350 @ 1.6 Ghz

RAM (Μνήμη συστήματος): 8 GB DDR3/1333

GPU (Κάρτα γραφικών): AMD HD6310 (on-board)

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 42’’ TV (1920χ1080)

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 8.1

 

Οι περιορισμοί που υπάρχουν εξ' ορισμού (λόγω τροφοδοτικού και όγκου του κουτιού) είναι ότι θα πρέπει η κάρτα να έχει όσο το δυνατόν μικρότερη κατανάλωση και να καταλαμβάνει ένα bracket του κουτιού (άρα αποκλείονται όσες καταλαμβάνουν χώρο 2 pci-e)

Επιπλέον, θα προτιμούσα κάποια της Nvidia, λόγω συμβατότητας με το εγκατεστημένο lightpack.

 

Δεν έχω κάποιο περιορισμό στο budget, αλλά υποθέτω ότι ούτως ή άλλως οι επιλογές είναι περιορισμένες και χαμηλού κόστους και απόδοσης. Από παιχνίδια, εάν μπορεί να σηκώσει κάτι επιπέδου World of warcraft/ starcraft 2 θα είμαι ικανοποιημένος. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αναβαθμίσω (όσο αυτό είναι δυνατόν) το HTPC μου, προσθέτοντας κάρτα γραφικών. Το σύστημά μου είναι το εξής:

 

Case (Κουτί): Thermaltake Element Q  (http://www.skroutz.gr/s/393992/Thermaltake-Element-Q.html?keyphrase=thermaltake+element+q)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 220w

Motherboard (Μητρική): Gigabyte E-350 usb3 (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3681#ov)

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD E-350 @ 1.6 Ghz

RAM (Μνήμη συστήματος): 8 GB DDR3/1333

GPU (Κάρτα γραφικών): AMD HD6310 (on-board)

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 42’’ TV (1920χ1080)

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 8.1

 

Οι περιορισμοί που υπάρχουν εξ' ορισμού (λόγω τροφοδοτικού και όγκου του κουτιού) είναι ότι θα πρέπει η κάρτα να έχει όσο το δυνατόν μικρότερη κατανάλωση και να καταλαμβάνει ένα bracket του κουτιού (άρα αποκλείονται όσες καταλαμβάνουν χώρο 2 pci-e)

Επιπλέον, θα προτιμούσα κάποια της Nvidia, λόγω συμβατότητας με το εγκατεστημένο lightpack.

 

Δεν έχω κάποιο περιορισμό στο budget, αλλά υποθέτω ότι ούτως ή άλλως οι επιλογές είναι περιορισμένες και χαμηλού κόστους και απόδοσης. Από παιχνίδια, εάν μπορεί να σηκώσει κάτι επιπέδου World of warcraft/ starcraft 2 θα είμαι ικανοποιημένος. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας

 

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά με αυτό το σύστημα και με αυτό το τροφοδοτικό ότι και να πάρεις πεταμένα λεφτά θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως 220W εινα πολυ λιγα αν και η cpu σου καει λιγα παλι δεν γινεται κατι. Αν μπορεις αστο οποως ειναι αλιως πας για αλλο τροφοδοτικο με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τα έπαιξε η κάρτα γραφικών μου! Δεν έχω σκοπό να δώσω λεφτά για καινούρια οπότε σκέφτομαι να πάω σε μια πολύ φτηνή έτσι και αλλιώς το μηχάνημα χρησιμοποιείται μόνο για καμιά ταινία, ίντερνετ και word. Κλίνω προς την GF 210 αλλά το θέμα είναι να πάρω αυτή με το ενεργητικό ή αυτή με το παθητικό σύστημα ψύξης??? Και γιατί???

 

http://www.skroutz.gr/s/371835/MSI-GeForce-210-1GB-Passive-LP.html

 

http://www.skroutz.gr/s/2114930/Asus-GeForce-GT210-1GB-LP.html

 

Ευχαριστώ...

 

 

@free4you Γράψε το σύστημα,το μοντέλο τροφοδοτικού και πόσα € διαθέτεις.

 

Mobo: MB GIGABYTE GA-P35C-DS3 DDRIII

GPU: GIGABYTE GV-NX86S256H (ΚΑΜΕΝΗ)

CPU: CORE 2 QUAD Q6600

PSU:  550watt

RAM:  2gb DDR2

 

Καλύτερα αυτή http://www.skroutz.gr/s/3498007/EVGA-GeForce-GT610-1GB-Passive.html GT 610 όχι ότι θα δεις τρομερή διαφορά αλλά έχει ddr3 μνήμη (ddr2 η 210) και υποστηρίζει dx11 .     

 

Είσαι σίγουρος??? Εγώ βλέπω DDR3 και στην 210....

 

Καλυτερα κοιτα σε used.

 

Γιατί να κοιτάξω σε μεταχειρισμένη??? Για να γλιτώσω 5€ ή για να πάω σε κάτι καλύτερο??? Δεν με ενδιαφέρει το κάτι καλύτερο, οι ανάγκες μου είναι αυτές που ανέφερα αρχικά!!!

 

Για το θέμα passive or active cooling τι έχετε να προτείνετε???

Επεξ/σία από free4you
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

 

θελω να αγορασω gpu ώστε να παιει τελεια το gta v!!!

 

θελω να ξοδεψω γυρω στα 100€ και να είναι από το πλαισιο!!

 

επισησ θελω να δεχεται dual monitor δηλαδή να κανω extend στα windows!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

 

θελω να αγορασω gpu ώστε να παιει τελεια το gta v!!!

 

θελω να ξοδεψω γυρω στα 100€ και να είναι από το πλαισιο!!

 

επισησ θελω να δεχεται dual monitor δηλαδή να κανω extend στα windows!!!

μπαρμπαγιώργο εσύ θες και τη πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...