Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξίζει να πάω σε GIGABYTE GEFORCE GTX750 2GB, θα μου την σηκώνει....?Επίσης σκέφτομαι και R7 250 2GB και Asus Geforce 740 2GB....Ποία μου προτείνεται?


PSU (Τροφοδοτικό & Watt):inter-tech sl-500w


Motherboard (Μητρική):gigabyte ga p35 -ds3l


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel 2 Quad core q6600 2.4GHz


RAM (Μνήμη συστήματος):2x2 GB 


GPU (Κάρτα γραφικών):nVidia GeForce 9500 gt


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):lg 22'' hd ready


ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 7 64bit


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασους ή σαφιρε;;

για την ασφαλεια σου sapphfire για να εισαι 100% λειτουργικος.

 

Αξίζει να πάω σε GIGABYTE GEFORCE GTX750 2GB, θα μου την σηκώνει....?Επίσης σκέφτομαι και R7 250 2GB και Asus Geforce 740 2GB....Ποία μου προτείνεται?

PSU (Τροφοδοτικό & Watt):inter-tech sl-500w

Motherboard (Μητρική):gigabyte ga p35 -ds3l

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel 2 Quad core q6600 2.4GHz

RAM (Μνήμη συστήματος):2x2 GB 

GPU (Κάρτα γραφικών):nVidia GeForce 9500 gt

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):lg 22'' hd ready

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 7 64bit

 

παρε την 750 ti  η αν θες σε ATI δες για 265 ειναι λιγο πιο δυνατη καρτα απο την 750ti http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=38110&cat=5

 

αλλα σε μερικα παιχνιδια θα σε πηγαινει πισω ο επεξεργαστης, οποτε εναν υπερχρονισμο θα τον χρειαστεις.το λιγοτερο 10% πιο πανω 

 

αν δεν κανεις υπερχρονισμο τοτε εισαι για 260χ 

για nvidia περιμενε αλλους χρηστες να σε απαντησουν για να γλητωσεις το μπουκαλι σε ολα τα παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.Εχω την  Sapphire 5450 1GB DDR3 με τροφοδοτικο το CORSAIR 430W BUILDER SERIES V2 80+.Τα υπολοιπα του συστηματος μου δειτε τα στην υπογραφη μου εαν χρειαζεται επειδη ασχολουμαι με video editing.Με καλυπτουν αυτα γιατι μου φαινεται οτι κατι δεν παει καλα.Οταν κανω επεξεργασια μου κολαει μερικες φορες το προγραμμα( power director 12)...Eιναι θεμα καρτας,τροφοδοτικου;Εαν ειναι να τα αλλαξω καποια στιγμη.Games δεν με ενδιαφερουν να παιζω.Και προτεινετε και εσεις καποιες εστω κ μεταχειρισμενα.Απο χρηματα να μην υπερβαινουν τα 100-120 ευρω το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες θέλω να πάρω την Asus nvidia gtx 750ti

http://www.skroutz.gr/s/4529257/Asus-GeForce-GTX750-Ti-2GB-OC-90YV05J0-M0NA00.html

όμως στο YouTube που είδα το βίντεο προσεξα πως έρχεται με ενα 6pin για τροφοδοσία και η απορία που έχω είναι αν θα λειτουργει χωρίς την έξτρα τροφοδοσία αφού η κάρτα τρώει μόλις 60watt , λυστε μου την απορία να πάω να την αγοράσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το τροφοδοτικό σου έχει 6 pin? Η Asus έχει 750 ti OC χρειάζεται 6 pin η MSI νομίζω δεν χρειάζεται. Πόσα watt είναι το τροφοδοτικό σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το έχω μπερδέψει όχι το τροφοδοτικό μου δεν έχει έξτρα 6pin για τροφοδοσία, απλα ρωταω αν θα δουλεύει η κάρτα γιατι γνωριζω πως ακόμα και με oc η 750τι παλι δεν ξεπερνάει τα 60watt λόγω των ορίων που έχει βάλει η nvidia στο oc σε αυτές τις καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις 4pin molex to 6pin pcie και είσαι άρχοντας. Σε τέτοιες low-power κάρτες βάζουν έξτρα τροφοδοσία για πιο σοβαρά OCs.

Λογικά, θα δουλέψει η κάρτα, μιας και οι pcie-lanes παρέχουν 75W, αρκετά γι'αυτή. Αλλά αν έχεις προβλήματα, ξέρεις που να ρίξεις την ευθύνη και τι χρειάζεσαι. 

Τι τροφοδοτικό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος σε ευχαριστώ και εγώ πιστεύω πως θα δουλέψει μονο με την τροφοδοσία απο την μιτρικη, το τροφοδοτικό είναι παλιό κάποια στιγμη πρεπει να το αλλάξω και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλό θα ήταν, και τα φθηνά (όχι άμαρκα, αλλά τύπου CX430/Thermaltake Munich) είναι υπεραρκετά.

Πάντως αν η 750Ti πρόκειται για αναβάθμιση στη θέση της 650 μη περιμένεις τρελές αυξήσεις επιδόσεων, αν και πιστεύω ότι ήδη το γνωρίζεις αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αποφάσισα να πάρω μία R9 270 και θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

 

1. Οι drivers της βγάζουν κάποιο πρόβλημα?

 

2. Ποια υλοποίηση να διαλέξω? Sapphire ή κάποια άλλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη θέλει τροφοδοσία και καλά για μεγαλύτερο overclock.

Πράγμα που δεν ισχύει μιας και κλοκάρει το ίδιο με τις άλλες που δεν έχουν εξωτερική τροφοδοσία!

Εγώ έχω την Strix που έχει πιο ψηλά ρολόγια, δεν χρειάζεται εξ.τροφοδοσία και είναι πραγματικά αθόρυβη!

Πολύ ωραία κάρτα η 750τι αλλά σε αυτά τα λεφτά παίζουν και οι  660 όπου αν δεν έχεις θέμα με κατανάλωση είναι καλύτερη επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...