Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελως καλοπροαίρετα  θα σου απαντήσω στο υφος  σου και θα σου πω ότι αφου δεν με γνωρίζεις όπως λες δεν μπορεις να γνωρίζεις αν ειδα τα link που εβαλε ο φιλος στο ερωτημα μου και ότι ειχα κανει ηδη αναζητηση στο google για το μοναδικο και προτακουστο ερωτημα μου αλλα μαλλον η μαγικη σου σφαιρα που βλεπει το παρελθον και το μελλον ηταν σκονισμενη οποτε καλυτερα να την καθαρισεις γιατι λες ανακριβιες.....Για να κανει καποιος ερωτήσεις στο forum ακομα και αν σε σενα φενονται βλακείες σημαινει ότι χρειαζεται καποια παραπανω γνωμη από ατομα που το κατεχουν. Το να κρινεις καποιον που δεν γνωρίζεις και να τον χλευαζεις μονο εσενα μειωνει.

 

 

ΥΓ: Φιλικα

Είπα "μπορεί". Τώρα, αν εσύ ξέρεις καλύτερα και το θεώρησες δεδομένο το δικό μου υποθετικό, τότε μάλλον έπεσα μέσα και δε χρειάζεται να κάνω προσπάθεια για να σε μειώσω - τα καταφέρνεις μια χαρά και μόνος σου.

 

ΥΓ. Φιλικά

 

edit,  μετά από υπόδειξη του άγνωστου dfour313 : Δεν είπα "μπορεί", αλλά είπα "παίζει" - same deal.

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@pesis Εντάξει μη το γενικεύουμε με την Asus και με όλα τα μοντέλα..  :)

 

 

Το ξερω αδερφουλη απλα δεν ξερεις πια τι γινετα (τουλαχιστον εγω).  Πολλες βγηκαν δυστηχως σκαρτες και το κανω μονο και μονο για την ασφαλεια του χρηστη μεχρι να τελειωσει αυτη η φασαρια επιτελους, και να στρωσουν. 

  Πλεον δεν ξερεις τι να προτεινεις απο ATI ASUS υλοποιηση και να ικανοποιησεις τον χρηστη. γιαυτο και αποφευγω εντελως την asus μεχρι να στρωσει.

 

 

 

Υ.Γ (την γουσταρω πολυ αλλα.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα τελείωσα (με απομεινάρια) το PC2 της υπογραφής, και το άφησα στο πατρικό μου για να το χρησιμοποιεί η μητέρα, και όταν πηγαίνω εκεί να παίζω κανά CS:GO, Dota 2. Αφού έφυγα και ενώ δούλευαν όλα ωραία και καλά, σήμερα με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι βγάζει No Signal Error. Το PSU μέχρι πρόσφατα το είχα στο PC1 και δούλευε μια χαρά, γενικά όλο το σύστημα δούλευε μια χαρά (έμεινε κανά 3μηνο εκτός λειτουργίας) εκτός της GPU η οποία ήταν ξεχασμένη αρκετό καιρό από άλλο σύστημα, οπότε σκέφτομαι ότι αυτή φέρει ευθύνη.

 

Το λοιπόν, θέλω μια πρόταση σε GPU. Λέω να μην χαλάσω πάνω από 70-75 ευρώ, και θα προτιμούσα αν γίνεται και κάτι στο 50άρικο (μεταχειρισμένο/καινούριο δε με πολυενδιαφέρει). Χρήση: browsing, CS:GO, Dota 2. Monitor 1366x768. Δε με ενδιαφέρει να παίζω στα high, αλλά αξιοπρεπώς (κάποια details on, AA off κλπ.)

Να κοιτάω προς R7 250;; Ή μπορώ και καμιά R7 240;

Σε μεταχειρισμένες να κοιτάξω σε HD7750/70, GTX 650, 650TI;

Ευχαριστώ.

Με συγχωρείται για το bump, απλά αισθάνομαι ότι "θάφτηκε".

Τι λέτε σα καλύτερη επιλογή; Κάτι σε 6870 μτχ ίσως; Βρίσκω μια στα 60.

 

και ψιλό offtopic -

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε προσωρινά (με κλείσιμο τροφοδοτικού κανά 10ώρο, μετά που το άνοιξε έπαιξε κανονικά  :wacko: ). Θα μπορούσε να είναι αλλού το πρόβλημα; Ξαναλέω πως το υπόλοιπο σύστημα δούλευε κανονικά, και άπαξ και δεν εμφανιστεί το Signal error, πάλι δουλεύει κανονικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά από πολλές μέρες σκέψης αποφάσισα να πάρω προς το παρόν μια gtx 760 με 220 euro να τελειώνει η υπόθεση και σε 2-3 χρονάκια ξανά αναβαθμίζω!!  χρειάζομαι όμως για ακόμα μια φορα την βοήθεια σας για το πια να επιλέξω :

 

http://www.skroutz.gr/s/3560692/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-Rev-1-0.html

 

h

 

http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-Rev-2-0.html

 

επίσης το ότι λέει OC απότι διάβασα στο net είναι κάποιος πιο δυνατές από τις "μαμισιες" το θέμα είναι βγάζουν πιο εύκολα πρόβλημα και να μην προτιμήσω OC eddition η είμαι ok με τις συγκεκριμένες?

 

ευχαριστω!

φιλε παω πασο. εγω προτεινα 280χ. απο κει και περα δικη σου αποφαση  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

 

μου την προτείνουν πολλοί λόγο τιμής...ξέρω είναι καλή και αξίζει τα λεφτά της αλλα είμαι fan τις nvidia :-D

τελικά βρήκα μια φτηνή 780 και θα καταλήξω εκεί!!εδώ λοιπόν θα χρειαστώ για μια τελευταία φορα την βοήθεια σας στο αν το τροφοδοτικό μου θα την αντέξει την gtx 780!

 

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 600w silent pro coolermaster

* Motherboard (Μητρική):gigabyte ga-p55-us3l

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel core i7 950 3.03ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος): 6gb dd3

* GPU (Κάρτα γραφικών): geforce gts 450

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση) : 1920x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 7

και 3 WD δίσκους

διάβασα σε ξένα forum είναι λίγο στο όριο αλλα αν λένε το τροφοδοτικό είναι μάρκας και όχι ότι νάνε δεν έχεις πρόβλημα!! εσείς τι λέτε θα αντέξει η να ψάχνω για τροφοδοτικό??

 

edit: @pesis

το ξέρω φιλε μου και το εκτιμώ πολύ και έχετε δίκιο αλλα θέλω nvidia! ξέρω ξεροκέφαλος αλλα τι να κάνουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πιστωτικό απο το πλαίσιο..

Χρήματα μεχρι 100ευρω

 

Το συστημα ειναι παλιό ,με εναν c2d e6300 πανω,αλλα καποια στιγμη θα τον αναβαθμίσει..

Απλως εσκασε η προηγουμενη καρτα κ του δωσανε πιστωτικο

αμμα θα το αναβαθμισεις κιολλας χτυπα αυτην εχει και παιχνιδι δωρο ετσι να την βγαλεις μεχρη το upgrade http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-R7-250-1GB-GD5-Boost-11215-00-20G.htm

@Fulgore

 

μου την προτείνουν πολλοί λόγο τιμής...ξέρω είναι καλή και αξίζει τα λεφτά της αλλα είμαι fan τις nvidia :-D

 

τελικά βρήκα μια φτηνή 780 και θα καταλήξω εκεί!!εδώ λοιπόν θα χρειαστώ για μια τελευταία φορα την βοήθεια σας στο αν το τροφοδοτικό μου θα την αντέξει την gtx 780!

 

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 600w silent pro coolermaster

* Motherboard (Μητρική):gigabyte ga-p55-us3l

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel core i7 950 3.03ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος): 6gb dd3

* GPU (Κάρτα γραφικών): geforce gts 450

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση) : 1920x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 7

και 3 WD δίσκους

 

διάβασα σε ξένα forum είναι λίγο στο όριο αλλα αν λένε το τροφοδοτικό είναι μάρκας και όχι ότι νάνε δεν έχεις πρόβλημα!! εσείς τι λέτε θα αντέξει η να ψάχνω για τροφοδοτικό??

δυνατη η 780 και μην φοβασαι μια χαρα ειναι το τροφοδοτικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

 

μου την προτείνουν πολλοί λόγο τιμής...ξέρω είναι καλή και αξίζει τα λεφτά της αλλα είμαι fan τις nvidia :-D

 

τελικά βρήκα μια φτηνή 780 και θα καταλήξω εκεί!!εδώ λοιπόν θα χρειαστώ για μια τελευταία φορα την βοήθεια σας στο αν το τροφοδοτικό μου θα την αντέξει την gtx 780!

 

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 600w silent pro coolermaster

* Motherboard (Μητρική):gigabyte ga-p55-us3l

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel core i7 950 3.03ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος): 6gb dd3

* GPU (Κάρτα γραφικών): geforce gts 450

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση) : 1920x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 7

και 3 WD δίσκους

 

διάβασα σε ξένα forum είναι λίγο στο όριο αλλα αν λένε το τροφοδοτικό είναι μάρκας και όχι ότι νάνε δεν έχεις πρόβλημα!! εσείς τι λέτε θα αντέξει η να ψάχνω για τροφοδοτικό??

 

edit: @pesis

το ξέρω φιλε μου και το εκτιμώ πολύ και έχετε δίκιο αλλα θέλω nvidia! ξέρω ξεροκέφαλος αλλα τι να κάνουμε :-D

οταν εννοεις φθηνη 780 ποσο φθηνη εννοεις???Γιατι τωρα βγηκανε και οι νεες καρτες απο Nvidia και ισως δεν συμφερει η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI

Αναβάθμισα και εγώ επιτέλους σε αυτήν την MSI R7 260 αστέρι η κάρτα και αρκετά κρύα που δεν το περίμενα πχ με την sapphire 6850 που είχα πριν ίδια εποχή σε ίδια θερμοκρασία μου έπιανε 64-66 βαθμούς στην Dota 2 ενώ αυτή 49-52!

Τη πήρα σε "σωστή" τιμή βέβαια 86€ :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα είχα αυτή εδώ: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102859 μέχρι προτινος, η οποία αποχαιρέτησε, υπάρχει καμια πρόταση μέχρι 100 ευρώ max;

r7 260 απο Amd, Gtx 750 απο Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...