Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως τη κόβετε αυτη;

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.514515

ή να περιμένω για καστομ;

 

Ακριβή είναι.

 

Νομίζω ώπου να'ναι θα εμφανιστούν και ελλάδα οι custom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολυ καλη η προταση της 7790 αλλα ειμαι απο κυπρο και το πλασιο δεν μου κανει.

 

βρηκα αυτο στο κυπριακο eshop

http://www.eshopcy.com.cy/product?id=PER.514501

 

θα κανει ή δεν αξιζει τον κοπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη η προταση της 7790 αλλα ειμαι απο κυπρο και το πλασιο δεν μου κανει.

 

βρηκα αυτο στο κυπριακο eshop

http://www.eshopcy.com.cy/product?id=PER.514501

 

θα κανει ή δεν αξιζει τον κοπο;

 

Πανάκριβη είναι.Δες για 7770 σε αυτά τα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πηρα εχθες τηλεφωνο διοτι με την καρτα αυτη στο site λεει οτι εχει και ενα κουπονι για παιχνιδι απο την amd (radeon rewards) της κατηγοριας Bronze, αλλα εγω δεν βρηκα κατι και τους ρωτησα το τι γινεται. Μου ειπαν οτι θα με καλεσουν αυριο (σημερα δηλαδη) να μου πουν για το τι συμβαινει. Τους πηρα εγω μολις και μου ειπαν οτι αυτες η προσφορες ισχυαν μεχρι το τελος του χρονου (Τελος Δεκεμβριου δηλαδη) και τωρα τα εχει κοψει η amd (και σε αλλες καρτες) και οτι καλα εκανα και τους το ειπα για να ξερουν τι να λενε στους υπολοιποους πελατες καθως και να το βγαλουν απο το site.  :-(

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/VGA-PCI-X-7790-1GB-1GD5-OC.htm

 

Mιλησα με το plaisio παλι και μου ειπαν οτι εχουν τελικα κουπονι για το παιχνιδι και να παω να μου το δωσουν. Μου το εχουν κρατησει, αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα δουλεψει μιας και εχουν την εντυπωση οτι πρεπει να ενεργοποιηθουν μεχρι τις 31/12/13. Θα δειξει.

 

Με την amd που μιλησα και τους ειπα οτι πηρα την ταδε καρτα απο κει και δεν εχει κωδικο μου απαντησαν:

 

''If you did not receive a coupon or code from a participating reseller, please contact the reseller to obtain your physical coupon or electronic coupon code. Participating vendors / resellers are the ones responsible for distributing the correct coupon code for the AMD Radeon products. It should have been given to you when you made your AMD Radeon product purchase. 

 

AMD supplies the vendors with a limited number of coupon codes to distribute to their customers. However, please know that the terms and conditions of the promotion stipulate that the promotion is available while supplies last. 

 

Please note that only select retailers are participating in this promotion, visit www.amd.com/neversettleforever for more information about participating vendors worldwide.

 

Thank you for your cooperation and understanding.

 

If you have any other questions, please feel free to contact us.''

 

Τους εστειλα λοιπον αν ισχυει αυτο μεχρι 31/12/13 και βλεπουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,πηρα την καρτα γραφικων της υπογραφης μου και η αληθεια ειναι οτι κανει λιγο θορυβο!

σε idle με θερμοκρασια 36 βαθμους τα ανεμηστηρια δουλεουν στο 25% και ακουγονται αρκετα!

τι μπορω να κανω?αν παιζω δεν με πειραζει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλησα με το plaisio παλι και μου ειπαν οτι εχουν τελικα κουπονι για το παιχνιδι και να παω να μου το δωσουν. Μου το εχουν κρατησει, αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα δουλεψει μιας και εχουν την εντυπωση οτι πρεπει να ενεργοποιηθουν μεχρι τις 31/12/13. Θα δειξει.

 

Με την amd που μιλησα και τους ειπα οτι πηρα την ταδε καρτα απο κει και δεν εχει κωδικο μου απαντησαν:

 

''If you did not receive a coupon or code from a participating reseller, please contact the reseller to obtain your physical coupon or electronic coupon code. Participating vendors / resellers are the ones responsible for distributing the correct coupon code for the AMD Radeon products. It should have been given to you when you made your AMD Radeon product purchase. 

 

AMD supplies the vendors with a limited number of coupon codes to distribute to their customers. However, please know that the terms and conditions of the promotion stipulate that the promotion is available while supplies last. 

 

Please note that only select retailers are participating in this promotion, visit www.amd.com/neversettleforever for more information about participating vendors worldwide.

 

Thank you for your cooperation and understanding.

 

If you have any other questions, please feel free to contact us.''

 

Τους εστειλα λοιπον αν ισχυει αυτο μεχρι 31/12/13 και βλεπουμε.

 

 

 

Και η (παλι αμεση, μπραβο της) απαντηση της amd: 

 

''The coupon code is valid until Jan 31 2014. Please redeem for the the date of expiry as after it will become invalid and you will not be able to redeem it for any games.''

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 σκέψεις στο τραπέζι. Custom R9 290 στα 420€ από Ελλάδα ή evga 780 TI SC στα 530€ από Αμερική; 1200p σε ι7 σύστημα είμαι.

Απ'οτι έχω δει οι EVGA έχουν παγκόσμια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν άντεξα στο πειρασμό. :unsure:  Το μήνυμα έφυγε για Aμερική για EVGA 780 TI SC. :devil:

 

Edit : Τελικά μου βγήκε 545€ λόγω προμήθειας Paypal! E ρε και να με πιάσει η Τρόικα!!  :shock:

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η (παλι αμεση, μπραβο της) απαντηση της amd: 

 

''The coupon code is valid until Jan 31 2014. Please redeem for the the date of expiry as after it will become invalid and you will not be able to redeem it for any games.''

 

Πηρα σημερα το κουπονακι και ολα οκ. Ενεργοποιηθηκε κανονικα και πηρα το sleeping dogs (ηταν κατηγοριας bronze και ετσι επαιρνα ενα παιχνιδι απο τα 4). Απο πισω, οντως το κουπονακι ελεγε κατι για 31 Δεκεμβριου (οπως μου ελεγε και ο πωλητης του Πλαισιου), ενω πχ ενα αλλο κουπονι που εδινε το tomb raider ελεγε μεχρι 31 Ιανουαριου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα τελευταία μου κάνει νερά η vga μου ! την έχω χρονια βεβαια!! 

τo θέμα είναι ότι την χρειάζομαι για επεξεργασία video, χρησιμοποιώ τo avid για όσους τo ξέρουν ! 

 

θέλω κάτι καλο να βρω αλλα λέω για nvidia γιατί παλαιότερα με την ATI υπήρχαν συμβατότητες με το software του avid

 

προτείνεται μου κάτι αλλα όχι πολύ ακριβό, κάτι καλο βεβαια που συμφέρει και να μπορέσω να παίξω κάνα game αν μου έρθει αν και έχω πολύ καιρό να παίξω κάτι !! 

 

αυτή που έχω τώρα είναι η NVIDIA GeForce 8800 GT

 

σας ευχαριστώ !

 

το σύστημα μου ειναι με intel dual core Ε6550 2,33 ghz 4 GB ram DDR3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τώρα τελευταία μου κάνει νερά η vga μου ! την έχω χρονια βεβαια!! 
τo θέμα είναι ότι την χρειάζομαι για επεξεργασία video, χρησιμοποιώ τo avid για όσους τo ξέρουν ! 
 
θέλω κάτι καλο να βρω αλλα λέω για nvidia γιατί παλαιότερα με την ATI υπήρχαν συμβατότητες με το software του avid
 
προτείνεται μου κάτι αλλα όχι πολύ ακριβό, κάτι καλο βεβαια που συμφέρει και να μπορέσω να παίξω κάνα game αν μου έρθει αν και έχω πολύ καιρό να παίξω κάτι !! 
 
αυτή που έχω τώρα είναι η NVIDIA GeForce 8800 GT
 
σας ευχαριστώ !
 
το σύστημα μου ειναι με intel dual core Ε6550 2,33 ghz 4 GB ram DDR3

 

 

http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=59608&pcode=SHOW_PROD59608

 

 

Kαι μια και ασχολείσαι εκτενέστερα με επεξεργασία video φαντάζομαι ότι έχεις υπόψιν σου ότι κάποια στιγμή θα σε βοηθούσε να αναβάθμιζες και επεξεργαστή φαντάζομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...