Προς το περιεχόμενο

HTC: Πριν την MWC η ανακοίνωση της επόμενης ναυαρχίδας;


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίρνετε υπόψη τις τρεις επιλογές ρύθμισης κορεσμού της εικόνας των Samsung? Πάντως οι amoled, άσχετα από το αν θα προτιμούσα ανάλογο προϊόν, είναι ακόμα σε beta φάση, δεν υπάρχει τέλειο μαύρο αν το ψάξει κανείς στο σκοτάδι (ή με συνδυασμό screen test και screen filter) όπου εκτός των άλλων συχνά φανερώνονται και ατέλειες, κύκλοι, μουντζούρες κ.α. που δε φαίνονται σε υψηλή φωτεινότητα. Το έψαξα σε προηγούμενα μοντέλα γιατί μου άρεσε να κάνω browsing/ανάγνωση πριν κοιμηθώ, σε λίγες μέρες θα έχω την ευκαιρία να παίξω και με το S4. H Super LCD3 του ONE είναι απόλυτα ομοιόμορφη. 

Στο S4 υπάρχει το ghosting η smearing. Όταν ένα pixel είναι κλειστό(τέρμα μαύρο), και καλείται να λειτουργήσει υπάρχει ένα lag. Με αποτέλεσμα να εμφανίζεται ένα μοβ.

Δεν είναι κάτι τρελό, αλλά ένας παρατηριτικός θα το δει.

Υπάρχει ένα work around, που ουσιαστικά κάθε μαύρο pixel, το κάνει ένα κλικ πιο φωτεινό, για να μην απενεργοποιούνται τα pixel.

Τέλειο μαύρο, δεν υπάρχει. Φωτογραφίες έχουν δείξει, ότι πάλι βγάζει αλλά δεν φαίνεται με το μάτι.

Όποιος συνηθίσει σε amoled, μετά ξυνίζει με τα υπόλοιπα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λενε οτι η καμερα του htc one δεν ειναι καλη προσωπικα μου φαινεται πολυ καλυτερη απο πολλες ασε δε για την οθονη του που νομιζω οτι ειναι ισως η καλυτερη που υπαρχει ειμαι κατοχος του one και ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα που ειχα ποτε και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ με ακουστικα ισως το καλυτερο audio τμημα το οποιο συγκρινεται μονο με το iphone 4s και 5s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λενε οτι η καμερα του htc one δεν ειναι καλη προσωπικα μου φαινεται πολυ καλυτερη απο πολλες ασε δε για την οθονη του που νομιζω οτι ειναι ισως η καλυτερη που υπαρχει ειμαι κατοχος του one και ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα που ειχα ποτε και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ με ακουστικα ισως το καλυτερο audio τμημα το οποιο συγκρινεται μονο με το iphone 4s και 5s

 

Και στον ήχο κρατάει την πρωτιά η Apple? ρε τι γίνεται...

 

Κανείς θα νόμιζε ότι η Sony είναι η καλύτερη στον τομέα αυτό μιας και πουλάει και στερεοφωνικά και τέτοια ξέρω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ακουστικά είναι κορυφή το HTC ONE ενώ χωρίς ακουστικά είναι Η κορυφή χωρίς κανένα συναγωνισμό. Εκτός από τη μουσική και στην τηλεφωνική συνομιλία ακούγεται πεντακάθαρα. Αυτό το menu όμως τί ήθελαν και το έβγαλαν? ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος συνηθίσει σε amoled, μετά ξυνίζει με τα υπόλοιπα :P

 

Εγώ θα έλεγα σε Samsung γιατί υπάρχουν και άλλες καλές οθόνες. Έχει πολλές επιλογές παραμετροποίησης το Samsung και ταιριάζει σε γκατζετάκηδες ειδικά αν πάρουμε υπόψη την συντριπτικά καλύτερη υποστήριξη στο XDA σε σχέση με τις υπόλοιπες μάρκες μπορείς να κάνεις το εργαλείο απίστευτα παραμετροποιήσιμο. Ενώ το HTC One μου φάνηκε λίγο περιορισμένο σαν το ios ένα πράγμα, για αυτούς που θέλουν μια πολύ καλύ συσκευή που να λειτουργεί. Προσωπικά θα επέλεγα το LG G2 αν μας έκαναν την τιμή να το δίνουν εδώ στην Ευρώπη με 32GB μνήμη (και ακόμα καλύτερα με sd card slot όπως στην Κορέα) αντί για τα 16 με 10 ελεύθερα για το χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθονη του HTC ONE ειναι IPS panel πρωτης κοπης. Απλα δεν παιζεται στην αγορα.

 

Μονο το G2 μπορει να την ακουμπήσει....

 

Ολα τα αλλα ειναι σαφως κατωτερα, με τις amoled να περνουν το χρυσο βατομουρο. 

 

ΑMOLED = Τεχνολογικη Αθλιότητα. Το μονο χρωμα που δειχνουν σωστα ειναι το μαυρο και αυτο γιατι δεν αναβει το panel... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες ανακριβειες και δυστυχως ο κοσμος αναμασα πραγματα τα οποια ο ιδιος δεν εχει δοκιμασει και διαμορφωνει συνειδησεις που βασιζονται μονο σε λογια..ναι οκ η καμερα του δεν φτανει σε αναλυση μια 13αρα, αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορη, αμεση και χρηστικη απο την 13αρα.

δειτε πχ δυο δειγματα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=40039&d=1389991413

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=39045&d=1388263721

υπαρχουν πολλες καμερες στην αγορα 13αρες και 8αρες που δινουν χειροτερο αποτελεσμα.

η συσκευη και softwαρικα και hardwαρικα ειναι απο τις καλυτερες συσκευες που εχουν κυκλοφορησει και πολυ αδικημενη. κριμα που ο κοσμος βλέπει μονο με γυαλια samsung. χανει πραγματικα συσκευες διαμαντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σχόλιο που διάβασα εδώ και καιρό!! Αν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε HTC με Samsung τώρα στα κινητά! Αλλά προφανώς το μάρκετινγκ και τα δις για διαφήμιση κάνουν δουλειά... Μπεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σχόλιο που διάβασα εδώ και καιρό!! Αν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε HTC με Samsung τώρα στα κινητά! Αλλά προφανώς το μάρκετινγκ και τα δις για διαφήμιση κάνουν δουλειά... Μπεεεεε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες ανακριβειες και δυστυχως ο κοσμος αναμασα πραγματα τα οποια ο ιδιος δεν εχει δοκιμασει και διαμορφωνει συνειδησεις που βασιζονται μονο σε λογια..ναι οκ η καμερα του δεν φτανει σε αναλυση μια 13αρα, αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορη, αμεση και χρηστικη απο την 13αρα.

δειτε πχ δυο δειγματα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=40039&d=1389991413

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=39045&d=1388263721

υπαρχουν πολλες καμερες στην αγορα 13αρες και 8αρες που δινουν χειροτερο αποτελεσμα.

η συσκευη και softwαρικα και hardwαρικα ειναι απο τις καλυτερες συσκευες που εχουν κυκλοφορησει και πολυ αδικημενη. κριμα που ο κοσμος βλέπει μονο με γυαλια samsung. χανει πραγματικα συσκευες διαμαντια.

http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998.php

 

crop.jpg

Sorry αλλά ο κόσμος δεν θα δει οτι είναι γρήγορη, άμεση, χρηστική, όταν βγάζει τέτοιες φωτογραφίες την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σχόλιο για το μαύρο του S4 (που έχω στα χέρια μου) είναι ότι απλά δεν παίζεται, η οθόνη δεν εκπέμπει ίχνος φωτός σε αντίθεση με προηγούμενα μοντέλα της εταιρίας που είχα δοκιμάσει, τουλάχιστον η συσκευή που έχω στα χέρια μου εμφανίζει τέλειο μαύρο και ομοιομορφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σχόλιο για το μαύρο του S4 (που έχω στα χέρια μου) είναι ότι απλά δεν παίζεται, η οθόνη δεν εκπέμπει ίχνος φωτός σε αντίθεση με προηγούμενα μοντέλα της εταιρίας που είχα δοκιμάσει, τουλάχιστον η συσκευή που έχω στα χέρια μου εμφανίζει τέλειο μαύρο και ομοιομορφία.

 

Eισαι μεγαλος επιστημονας εσυ! Τα pixel στο OLED ειναι αυτόφωτα! Εχει το απολυτο μαυρο γιατι σβήνουν τα pixel. 

 

Οταν ομως τα pixel εκπέμπουν φως ειναι για τα πανηγύρια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Htc -> Καλύτερο κατασκευαστικά, καλύτερη οθόνη από όλα μέχρι τώρα, καλύτερος ήχος με ακουστικά (beats audio)

Sony-> καλύτερος ήχος

samsung -> ......   ποιότητα πλαστικού μπουκαλιού  :P 

nokia -> καλύτερη camerα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι μεγαλος επιστημονας εσυ! Τα pixel στο OLED ειναι αυτόφωτα! Εχει το απολυτο μαυρο γιατι σβήνουν τα pixel.

Με παρατηρήσεις σε καμία δεκαριά Note 1, 2 και tab 7.7 είχα διαπιστώσει ότι τα συγκεκριμένα δεν είχαν αυτό το απόλυτο μαύρο με τα εντελώς σβησμένα πίξελ αλλά εξέπεμπαν κάποιο φως και αποκάλυπταν ένα πλήθος ατελειών. Το HTC Desire από την άλλη με oled είχε απόλυτο μαύρο. Υπήρχαν μακροσκελή thread στο XDA που αφορούσαν τα τρία μοντέλα που ανέφερα όπως και το S3. Για οποιαδήποτε άλλη απορία σου εδώ είμαστε, έχω και το HTC ONE στα χέρια μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...