Προς το περιεχόμενο

εκτυπωση διπλής όψης σε officjet 6700


dimitrislarisa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρααα λοιπον εχω αγορασει εναν hp officejet 6700 ψαχνω ψαχνω ψαχνω και δεν μπορω να κανω εκτυπωση διπλής όψης...μπορει καποιος να μου πει το πως γινεται? τικαρω την επιλογη διπλης οψης αλλα μ βγάζει μονο την μια μερια κ μετα μ λεει ν βγαλω το χαρτι απο την κασετα και να το βαλω στην κασετα εισόδου και κατι τετοιες μπούρδες.... help plz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε.. αυτό πρέπει να κάνεις... Δεν θα είναι αυτόματη η εκτύπωση αλλά χειροκίνητη. 
Σου βγάζει το εκτυπωμένο και σου λέει πώς να το ξαναβάλεις μέσα για να εκτυπωθεί από την άλλη μεριά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε.. αυτό πρέπει να κάνεις... Δεν θα είναι αυτόματη η εκτύπωση αλλά χειροκίνητη. 

Σου βγάζει το εκτυπωμένο και σου λέει πώς να το ξαναβάλεις μέσα για να εκτυπωθεί από την άλλη μεριά. 

μα εγώ γι αυτο το πήρα για ν κανω αυτοματες εκτυπωσεις διπλής όψης... νόμιζα οτι δέν χρειάζομαι κατι αλλο.. 

 

 

εχεις το εξαρτημα για dublex;

τι ειναι το εξάρτημα duplex? και πως μπορω να το βρω? οτι είχε η συσκευασία απο την αρχή το έχω βάλει πάνω στο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης εχει...σκαναρισμα διπλης οψης δεν εχει...

Ψαξε λιγο καλυτερα τις ρυθμισεις του εκτυπωτη αλλα και του προγραμματος του αρχειου που θες να εκτυπωσεις (word,pdf κτλ  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επιλογή για εκτύπωση διπλής όψης την βάζεις στις ρυθμίσεις του εκτυπώτη, όπως φαίνεται εδώ:

post-61034-0-75212600-1389970909_thumb.jpg

 

Είπες για "τικάρισμα" αλλά αυτό μάλλον είναι στο print dialog του προγράμματος και όχι του εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επιλογή για εκτύπωση διπλής όψης την βάζεις στις ρυθμίσεις του εκτυπώτη, όπως φαίνεται εδώ:

attachicon.gifhp_preferences.JPG

 

Είπες για "τικάρισμα" αλλά αυτό μάλλον είναι στο print dialog του προγράμματος και όχι του εκτυπωτή.

Πολύ ωραίο αυτο που παράθεσες φίλε μου αλλα το έψαξα και αυτο πριν δημιουργησω το θεμα...  δοκίμασα και τις 2 επιλογές που υπάρχουν στο δευτερο κελί και πάλι είχα το ίδιο αποτέλεσμα... και το ίδιο μήνυμα το οποιο λεει να βγάλω το χαρτι απο την κασέτα και να την τοποθετήσω στην κασέτα εισόδου.το παράξενο μου είναι οτι κάποια στιγμή πριν μερικές μέρες εκτύπωσε διπλη όψη αυτοματα και χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή μου έβγαζε το μνμ με τις κασέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είχε ξεχωριστό εξάρτημα για duplex, που κουμπώνει στο πίσω μέρος; (Έτσι είναι ο 8100 κ 8500 που έχω δουλέψει)

Αν ναι, έλεγξε αν έχει πατήσει καλά, μήπως κουνήθηκε κτλ. Αν είναι κουμπωμένο καλά και δεν έχει θέμα εκεί, δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορεί να φταίει από την περιγραφή που κάνεις.

 

Το στάνταρ που κάνω σε αντίστοιχες περιπτώσεις είναι:

α. Βγάζω τον εκτυπωτή από την πρίζα για ~5-10 λεπτά.

β. Απεγκατάσταση driver

γ. Επανασύνδεση και πέρασμα τελευταίου driver από το site της HP

 

Δεν είναι σωστή λύση αυτό, αλλά μερικές φορές μπορεί να επαναφέρει την σωστή λειτουργία του εκτυπωτή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...