Προς το περιεχόμενο

Ασπρόμαυρος laser εκτυπωτής μέχρι 150 ευρώ


zarzonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω έναν ασπρόμαυρο εκτυπωτή laser μέχρι 150 ευρώ. Βρήκα σχετικά θέματα στο forum όμως εμένα με ενδιαφέρουν συγκεκριμένες δυνατότητες. Το κόστος ανά σελίδα, το πόσο κοστίζει το μελάνι και αν μπορώ να το γεμίσω φθηνότερα σε κατάστημα ή ακόμη και μόνος μου, να εκτυπώνει αυτόματα εμπρός πίσω και να είναι διαδικτυακός, τουλάχιστον με lan. Αν έχει και wifi ακόμη καλύτερα. Θα ήθελα τις προτάσεις σας, αν είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω Samsung M2825ND γιατί κοστίζει 115 ευρώ,Το κόστος ανα σελίδα είναι υπερβολικά χαμηλό(αν αγοράζεις ανακατασκευασμενο τόνερ,σου προτείνω να μην επιχειρήσεις μόνος σου γέμισμα γτ γνωρίζω  την δουλειά και πιστεψε με είναι δυσκολη,είναι duplex αυτοματο,ethernet/lan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω Samsung M2825ND γιατί κοστίζει 115 ευρώ,Το κόστος ανα σελίδα είναι υπερβολικά χαμηλό(αν αγοράζεις ανακατασκευασμενο τόνερ,σου προτείνω να μην επιχειρήσεις μόνος σου γέμισμα γτ γνωρίζω  την δουλειά και πιστεψε με είναι δυσκολη,είναι duplex αυτοματο,ethernet/lan.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ανακατασκευασμένο τόνερ από πού βρίσκω; Εννοείς να πάω σε μαγαζί να μου το γεμίσουν; Αυτόν που προτείνεις το είδα και εγώ και είναι ένας από αυτούς που σκέφτομαι.

Είδα επίσης και αυτόν. http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/printer/Samsung-SL-M2825DW-Laser-Printer-SL-M2825DW-SEE.htm

Η μόνη διαφορά από ό,τι βλέπω είναι στο ότι έχει wifi και υποστήριξη εκτύπωσης από κινητά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ανακατασκευασμένο τόνερ από πού βρίσκω; Εννοείς να πάω σε μαγαζί να μου το γεμίσουν; Αυτόν που προτείνεις το είδα και εγώ και είναι ένας από αυτούς που σκέφτομαι.

Είδα επίσης και αυτόν. http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/printer/Samsung-SL-M2825DW-Laser-Printer-SL-M2825DW-SEE.htm

Η μόνη διαφορά από ό,τι βλέπω είναι στο ότι έχει wifi και υποστήριξη εκτύπωσης από κινητά;

σωστα,αλλα αν εχεις δυνατοτητα συνδεσης με ethernet (δηλαδη να ειναι κοντα ο εκτυπωτης στο modem,το θεωρω απλα σπαταλη το wifi)ανακατασκευασμενο περνεις απο διαφορα μαγαζια που πουλανε και μελανια και τετοια,εγω προσωπικα δουλευω στο mr.print δραμας και μπορω να σου εγγυηθώ επιστροφη χρηματων....(γτ πολλα απλα προτου φυγει απο τα χερια μας δοκιμαζετε 5-10 φορές).Γενικα θα σου πρότεινα mr.print. αλλα η επιλογη ειναι δικια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα,αλλα αν εχεις δυνατοτητα συνδεσης με ethernet (δηλαδη να ειναι κοντα ο εκτυπωτης στο modem,το θεωρω απλα σπαταλη το wifi)ανακατασκευασμενο περνεις απο διαφορα μαγαζια που πουλανε και μελανια και τετοια,εγω προσωπικα δουλευω στο mr.print δραμας και μπορω να σου εγγυηθώ επιστροφη χρηματων....(γτ πολλα απλα προτου φυγει απο τα χερια μας δοκιμαζετε 5-10 φορές).Γενικα θα σου πρότεινα mr.print. αλλα η επιλογη ειναι δικια σου

Σε ευχαριστώ. Πόσο κοστίζει το ανακατασκευασμένο μελάνι για αυτούς τους samsung εκτυπωτές; Φαντάζομαι το ίδιο θα παίρνουν. Δεν είναι ιδιαίτερα κοντά ο εκτυπωτής με το modem, αλλά καλώδιο μπορώ να τραβήξω. Απλά το σκέφτομαι ότι με ψιλοενδιαφέρει και η εκτύπωση από κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Πόσο κοστίζει το ανακατασκευασμένο μελάνι για αυτούς τους samsung εκτυπωτές; Φαντάζομαι το ίδιο θα παίρνουν. Δεν είναι ιδιαίτερα κοντά ο εκτυπωτής με το modem, αλλά καλώδιο μπορώ να τραβήξω. Απλά το σκέφτομαι ότι με ψιλοενδιαφέρει και η εκτύπωση από κινητά.

οκ τοτε μπορεις να πας στο wifi μοντελο...Παιρνει το μοντελο MLT-116(L ή S ) εξαρταται πιο μοντελο θες.Το small 30 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τοτε μπορεις να πας στο wifi μοντελο...Παιρνει το μοντελο MLT-116(L ή S ) εξαρταται πιο μοντελο θες.Το small 30 ευρω...

1300 σελίδες είναι περίπου το S;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έψαξα λίγο περισσότερο και δεν αγόρασα ακόμα, είδα ότι αυτός που ήθελα στα 145 ευρώ της samsung χρειάζεται και drum. Μου μπήκε επίσης η ιδέα ότι μερικές φορές μου χρειάζεται και η σάρωση και η αντιγραφή μιας σελίδας και κοίταξα και αυτόν.

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2070W-Laser-Multifuction.htm

Είναι στα ίδια λεφτά. Τα μειονεκτήματά του σε σχέση με τον άλλο που σκεφτόμουν είναι ότι εκτυπώνει λιγότερες σελίδες με το κάθε μελάνι(1000), λιγότερες σελίδες το λεπτό(που δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ) και ότι δεν έχει αυτόματη εκτύπωση μπρος πίσω. Μπρος πίσω θα εκτυπώνω, οπότε θα το κάνω χειροκίνητα σε αυτόν. Εσείς τι λέτε γι'αυτόν; Στα πλεονεκτήματά του είναι ότι δεν χρειάζεται drum και προφανώς το ότι είναι πολυμηχάνημα. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή στα ίδια λεφτά που να συνδέεται στο δίκτυο, να είναι πολυμηχάνημα και να έχει καλύτερη αυτονομία στα μελάνια;

 

EDIT: Είδα επίσης ότι σε κάποιους εκτυπωτές μπορείς να βάλεις επιπλέον το μηχάνημα που κάνει αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης. Σε αυτό το πολυμηχάνημα γίνεται αυτό; Ρωτάω γιατί μπορεί να το βάλω αργότερα αν δω ότι δεν βολεύομαι με την χειροκίνητη εκτύπωση διπλής όψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.(γτ πολλα απλα προτου φυγει απο τα χερια μας δοκιμαζετε 5-10 φορές).Γενικα θα σου πρότεινα mr.print. αλλα η επιλογη ειναι δικια σου

Πως το δοκιμαζετε δηλαδη?Εχετε 1000 μοντελα εκτυπωτων και δοκιμαζετε τα τονερ σε αυτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για εκτυπωτή, δες την απάντησή μου http://www.insomnia.gr/topic/517764-αναζητηση-εκτυπωτη-με-αυτοματη-εκτυπωση-2-οψεων/

 

Για πολυμηχάνημα: HP Laserjet Pro M1536DNF (χωρίς Wi-Fi) με +225€ και φθηνό συμβατό/ανακατασκευασμένο τόνερ CE278A (από 11€ για 2.100 σελ.)

 

Για inkjet εκτυπωτή με Wi-Fi: HP 8100 (90€ http://www.msystems.gr/index.php?category=2515&product=13189)

& πολυμηχάνημα: HP 8600 (το απλό-172€ http://www.msystems.gr/index.php?category=2610&product=13462)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε πάρε samsung, εχω εχω 3-4 χρόνια έναν laser εγχρωμο και τα γεμίζω μονος μου με 40 ευρω και τα 4 μελάνια... ΕΙναι δουλειά παιχνίδι που γίνεται σε λιγοτερο απο 10 λεπτα σύνολικά...

 

Ο ασπρομαυρος που σου πρότειναν ο δικτύακος με το dublex ειναι κομπλε και γεμίζει και αυτός εύκολα (το εχω γεμίσει). Απο ebay ο γραφιτης και το τσιπακι πανε ουτε 10 ευρω.

Θα δεις μεγάλη οικονομία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τονερ δεν ειναι καλο για την υγεια, οσοι ξαναγεμιζεται, να το κανεται σε ανοιχτο χωρο και με μασκα. Αυτο ισχυει ιδιατερα για εσνα φιλε που δουλευεις σε καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τονερ δεν ειναι καλο για την υγεια, οσοι ξαναγεμιζεται, να το κανεται σε ανοιχτο χωρο και με μασκα. Αυτο ισχυει ιδιατερα για εσνα φιλε που δουλευεις σε καταστημα.

 

μπαλκονι, απο κάτω βρεγμένα χαρτιά και βιομηχανική μάσκα αιωρουμένων έως για pm2,5... Και το γραφίτη το χτυπας κανα λεπτο σα φραπέ για να γίνει πιο ρευστό και να φεύγει κατευθείαν μεσα...

ή κανεις σωστη δουλειά ή δε την κάνεις καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...