Προς το περιεχόμενο

Nikon D80, έμεινα άφωνος !


larisanew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε ολη την ταση να κακοφημολογειτε καποιες καμερες που αφησανε ιστορια...Ναι κυριε andreapaog θα βγαλω και θα σε στειλω εσενα προσωπικα...Αν και δε θα κατσω να ασχοληθω με αυτην την καμερα αλλο...Ειπα δυο τρια λογακια και το κανατε θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενας κανονικος,normal , ανθρωπος χωρις πολλες πολλες φωτογραφικες εμπειριες που απλως θελει να βγαλει καλες φωτογραφιες να τις εχει αναμνηση ΔΕΝ ΘΑ κατσει να κανει αυτο που κανεις εσυ τωρα (100& crop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή αν την ίδια φωτογραφία την είχες βγάλει πάλι με φλας και iso 1600 πιστεύεις ότι θα είχε περισσότερο θόρυβο?

Με 400 iso λιγότερο?

Αν την τραβούσε με την d70  ή την d10 πάλι με φλας θα είχες περισσότερο ή λιγότερο θόρυβο ?

 

Διαβασε κανένα βιβλίο τι κάνει το iso στη φωτογράφηση με φλας και άσε τα τεστ

Επεξ/σία από TAKE5
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την ξερω την θεωρια του iso και του φλας και την φωτομετρησης..Εσεις αρχισατε να μου ζητατε δειγματα, εγω δεν σηκωσα αναστημα να πω οτι η D80 ειναι η καλυτερη παγκοσμιως..oh my god..πως κανετε ετσι ρε παιδια...ολοι εχουμε γνωσεις για καποια βασικα πραματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι υποτιμούσες τις δυνατότητες μια μηχανης σαν τη D80 για αυτό και ενθουσιάστηκες. Δεν περίμενα εγώ να δω κατι χειρότερο τουλάχιστον από το συγκεκριμένο στιγμιότυπο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας κανονικος,normal , ανθρωπος χωρις πολλες πολλες φωτογραφικες εμπειριες που απλως θελει να βγαλει καλες φωτογραφιες να τις εχει αναμνηση ΔΕΝ ΘΑ κατσει να κανει αυτο που κανεις εσυ τωρα (100& crop).

 

μα εισαι επαγγελματιας και οχι κανονικος ανθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες τις ξερω φιλε take ναι..

Και οποιος εχει να μου πει το αντιθετο ας ερθει αυτοπρωσοπος!! Αντε γιατι πολυ smart kids ξανοιγονται εδω περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή γράφεις την άποψη σου σε φόρουμ στο internet για εξειδικευμένο θέμα που απαιτεί κάποιες θεωρητικές γνώσεις και για να σου πει κάποιος ότι είσαι άσχετος και όσα γράφεις είναι λάθος πρέπει να έρθει να στο πει από κοντά?

 

images?q=tbn:ANd9GcSZdYfEPxG_dBv5pFzJIEt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάλο στον κόσμο των φωτογράφων ξέσπασε ενα Post στο τεχνολογικό forum Insomnia. που αποκαλύπτει σύμφωνα με λεπτομερείς μετρήσεις οτι η D80 είναι OVERPOWERED camera.

 

Άπαντες επαγγελματίες και χομπίστες φωτογράφοι πέταξαν τις "pro" D4.Mark IIΙ,1DX,D800E cameres τους και αγόρασαν μεταχειρισμένες D80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση που ο φίλος απο την Λάρισα, παρόλο που εντυπωσιάστηκε απο την συγκεκριμένη μηχανή σε τεράστιο βαθμό, εδώ και 9 μέρες την έχει βάλει για πούλημα!

Κρίμα δεν είναι να την δώσει, ας την κρατήσει...μπορεί να πουλήσω την 7100 και να την πάρω εγώ αργότερα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samniotis, ελα να την κανουμε τραμπα.Δε χρειαζεται να την πουλησεις..ελα.ελα στη δινω.........

Εσυυυυ take μονο αρνητικα ξερεις να σχολιαζεις και τιποτα αλλο...εδω ανοιξα θεμα για κατι και συ παλι το πηγες δια γνωσεων μου.Τι να πω..θα χεις προβλημα φαινεται...

 

Παρακαλω να διαγραφει το θεμα !!Χιλιες φορες συζητησεις σε ξενα site παρα σε ελληνικα "εξυπνα" φορουμ.Απο αρνητικους σχολιασμους πρωτοι ειστε...Πρωτη φορα τα συνανταω αυτα..Μακρυα απο insomnia......

Samniotis, ελα να την κανουμε τραμπα.Δε χρειαζεται να την πουλησεις..ελα.ελα στη δινω.........

Εσυυυυ take μονο αρνητικα ξερεις να σχολιαζεις και τιποτα αλλο...εδω ανοιξα θεμα για κατι και συ παλι το πηγες δια γνωσεων μου.Τι να πω..θα χεις προβλημα φαινεται...

 

Παρακαλω να διαγραφει το θεμα !!Χιλιες φορες συζητησεις σε ξενα site παρα σε ελληνικα "εξυπνα" φορουμ.Απο αρνητικους σχολιασμους πρωτοι ειστε...Πρωτη φορα τα συνανταω αυτα..Μακρυα απο insomnia......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα καταπληκτική μηχανή η D80 larisanew συμφωνώ και ο 18-70 επισης ο καλυτερος ζουμ της Νικον για dx σύστημα. Ασε που έχει και συλλεκτική αξία πια το πακέτο μια και πέρασε από τα χέρια ενός μεγάλου φωτογράφου. Τα 350 που ζητάς είναι λίγα για τέτοια ποιότητα.

 

Συγνώμη αν σου χάλασα την πώληση την επόμενη φορά θα τσεκάρω αν υπάρχουν ανοιχτές αγγελίες πριν γράψω. Μόνο 30% φιλική τιμή για σένα  θα ανοίγω εγώ ο ίδιος θέμα με το πόσο καταπληκτικό είναι το αντικείμενο που προσπαθείς να πουλήσεις

(το paypal μου θα στο στείλω στην επόμενη αγγελία που θα ανοίξεις)

Αλήθεια 250 την αγόρασες όσο ζήταγες ή βρήκες και πιο κάτω? Δεν είμαι ΣΔΟΕ μην ανησυχείς απλώς να δω ρε παιδί τι περιθώρια κέρδους υπάρχουν σε αυτή την δουλειά να αγοράζεις μτχ μηχανές 8ετίας και να βγάζεις 100 ευρώ σε μια εβδομάδα καλά μου φαίνεται

 

Οχι να μην διαγραφεί το θέμα να υπάρχει και να γίνει και sticky να βλέπουν όλοι πόσο μεγάλος πωλητής είσαι (εκτός από τέλειος φωτογράφος)

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...