Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα σε αρκετούς servers, δηλαδή σαν να είναι η απεικόνιση πάντα ένα βήμα πίσω από το που πραγματικά βρίσκεται ο αντίπαλος παίχτης π.χ. στημένος με awp (όχι ακούνητος αλλά πάντα με κινήσεις μικρές δεξιά αριστερά, όχι κολλημένος σε γωνία αλλά με απόσταση από τον τοίχο) και μία που βλέπω τον αντίπαλο μία που πέφτω στιγμιαία (ο αντίπαλος με awp, ak74, m4 κτλπ δεν έχει σημασία).

Χθες μου συνέβη επίσης το τραγελαφικό σε competitive, να έχω ρίξει σχεδόν ένα γεμιστήρα από το ak47 σε αντίπαλο στα ~15μέτρα (έχω μάθει καλό recoil control με ώρες στο recoil master), να μη πεθαίνει εκείνος αλλά εγώ και στο console να φαίνεται πως του έκανα 7 hits 125 damage ενώ εκείνος 4 hits 101 damage.

Ευτυχώς δε παίζω πολύ, αραιά και που φαντάζομαι τι θα γίνεται με περισσότερες ώρες παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα φίλο που ξαφνικά του κάνει αυτό 3 sec crash όπως εσας ξαφνικά .... Έχει cpu fx 8350. 8ram gpu 650ti βρήκε κανείς τίποτα ?

Τι εννοεις?

 

Πάντως ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα σε αρκετούς servers, δηλαδή σαν να είναι η απεικόνιση πάντα ένα βήμα πίσω από το που πραγματικά βρίσκεται ο αντίπαλος παίχτης π.χ. στημένος με awp (όχι ακούνητος αλλά πάντα με κινήσεις μικρές δεξιά αριστερά, όχι κολλημένος σε γωνία αλλά με απόσταση από τον τοίχο) και μία που βλέπω τον αντίπαλο μία που πέφτω στιγμιαία (ο αντίπαλος με awp, ak74, m4 κτλπ δεν έχει σημασία).

Χθες μου συνέβη επίσης το τραγελαφικό σε competitive, να έχω ρίξει σχεδόν ένα γεμιστήρα από το ak47 σε αντίπαλο στα ~15μέτρα (έχω μάθει καλό recoil control με ώρες στο recoil master), να μη πεθαίνει εκείνος αλλά εγώ και στο console να φαίνεται πως του έκανα 7 hits 125 damage ενώ εκείνος 4 hits 101 damage.

Ευτυχώς δε παίζω πολύ, αραιά και που φαντάζομαι τι θα γίνεται με περισσότερες ώρες παιχνιδιού.

Μηπως ειναι τα rates σου πειραγμενα??  Καλα το csgo εχει αθλιο hitbox, το εχουμε ξαναπει και το λενε ολοι συνεχως αλλα δε ξερω αν μπορει η valve να το φτιαξει.Και μενα χθες μου πεσαν τα μαλλια, αφηνω τον αλλον να περασει απο μπροστα μου για να τους φαω απο πισω ολους, περνανε 2-3 και ενω ειναι ΑΚΙΝΗΤΟΙ εχω το crosshair στο κεφαλι του ενος ακριβως απο πισω του και ριχνω tap με το AK.Οι σφαιρες πανε στο διαολο ως συνηθως, γυρνανε και με τρωνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παθαινω και εγω ιδιαιτερα με 3-4-shots burst, ειμαι σιγουρος οτι σημαδεψα σωστα και δεν ημουν και σε κινηση, ειναι αρκετα inconsistent αρκετες φορες το hitbox, ισως φταιει και το ping μου που παιζει μεταξυ 70-90 στανταρ και καμια φορα ανεβοκατεβαινει 180-190 για λιγο. Μια φορα μονο ξυπνησε η γραμμη ειχα 45 ping σταθερα και εκανα 36 kills. :P

 

mg2 ειμαι και οχι κανας φοβερος παιχτης, δεν εχω πολυ καιρο που το αρχισα και εχω να μαθω πολλα ακομα αλλα οκ καποια πραγματα τα καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τελευταια παιζει να ειναι και οι servers για πεταμα.Γενικα ολη η βαλβε.Χθες στο csgo εκανα teleports, προχθες το network της dota ηταν down για κανα 4ωρο και μετα ακολουθησε το steam community γενικως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα σε αρκετούς servers, δηλαδή σαν να είναι η απεικόνιση πάντα ένα βήμα πίσω από το που πραγματικά βρίσκεται ο αντίπαλος παίχτης π.χ. στημένος με awp (όχι ακούνητος αλλά πάντα με κινήσεις μικρές δεξιά αριστερά, όχι κολλημένος σε γωνία αλλά με απόσταση από τον τοίχο) και μία που βλέπω τον αντίπαλο μία που πέφτω στιγμιαία (ο αντίπαλος με awp, ak74, m4 κτλπ δεν έχει σημασία).

Χθες μου συνέβη επίσης το τραγελαφικό σε competitive, να έχω ρίξει σχεδόν ένα γεμιστήρα από το ak47 σε αντίπαλο στα ~15μέτρα (έχω μάθει καλό recoil control με ώρες στο recoil master), να μη πεθαίνει εκείνος αλλά εγώ και στο console να φαίνεται πως του έκανα 7 hits 125 damage ενώ εκείνος 4 hits 101 damage.

Ευτυχώς δε παίζω πολύ, αραιά και που φαντάζομαι τι θα γίνεται με περισσότερες ώρες παιχνιδιού.

 

Εχεις δοκιμασει να κανεις uninstall/install το παιχνιδι ξανα? Η και κανα format στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πως υπάρχουν αρκετοί που βρίσκουν περίεργα στο παιχνίδι, είναι μία παρηγοριά τοιουτοτρόπως.

HARIS όχι, θα το κάνω επανεγκατάσταση (είναι φρέσκια η εγκατάσταση των win 10 x64 pro) δεν είναι κόπος, εφόσον κάνω πρώτα και update τους gpu drivers και θα επανέλθω.

Προτείνεται συνήθως κάποια ρύθμιση στην έναρξη του παιχνιδιού ή όχι και τα αφήνω όλα default όπως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να σε βοηθησει το re-install.Εκανα πριν 1 βδομαδα φορματ για το λογο του freeze που ειχα και δεν αλλαξε κατι.

 

@galanos

Τελικα εκλεισα το turbo boost του επεξεργαστη, εκλεισα και κατι ρυθμισεις απο ΒΙΟS που εριχναν τα ρολογια για εξοικονομηση ενεργειας, ανοιξα το HPC (high performance computing ?? ) πηρα και αλλη καρτα γραφικων και τωρα το παιχνιδι ειναι smooth like silk :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε πάλι τα ίδια....

Πάλι VAC error...

Πριν λίγο καιρό το έβγαλε,το έκανα και σήμερα το ξαναέβγαλε.Που οφείλεται αυτό ρε παιδιά?

Αν είναι δυνατόν......

 

Κι έπαιξα και 3 παιχνίδια πριν.

Επεξ/σία από Ntoubroutza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειμαι φανατικος gamer, παιζω πολυ LoL και CounterStrike  multi 1.6 και σκεφτομαι να αγορασω το CS:GO μιας και βλεπω οτι γινεται σοβαρη δουλεια και το παιχνιδι ολο και ανεβαινει. Υπαρχει κανεις που εχει κανα παρατημενο account ή οτιδηποτε για να μπω ΜΟΝΟ νορμαλ και να το δοκιμασω; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mikeas ακριβς το ιδιο προβλημα που ειχες και εσυ με το CS go ρε μαν!!!!

Τι μητρικη εχει? Πες του να κανει αυτα που εκανα και γω και να δει θερμοκρασιες καρτας κλπ.Ο επεξεργαστης να μη ξεπερναει τους 58-60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μητρικη εχει? Πες του να κανει αυτα που εκανα και γω και να δει θερμοκρασιες καρτας κλπ.Ο επεξεργαστης να μη ξεπερναει τους 58-60

Εσύ Βρήκες Τίποτα ; Το Έφτιαξες? ?Δεν Έχει Θέμα Με Θερμοκρασίες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ Βρήκες Τίποτα ; Το Έφτιαξες? ?Δεν Έχει Θέμα Με Θερμοκρασίες

Ναι το εφτιαξα.Βεβαια δε ξερω αν ηταν λογω καρτας γραφικων, αλλα θα την αλλαζα και αυτην αργα η γρηγορα.Ειχα την 275 και πηγα στην 760.

 

Απο ρυθμισεις ΒΙΟS πες του να κανει τα εξης

Turbo Core: OFF

C1: OFF

C6: OFF

apn: OFF

hpc: ON

Cool N' Quiet: OFF

 

Ειναι ρυθμισεις ρευματος οι οποιες σου ριχνουν αυτοματα τα ρολογια του επεξεργαστη ωστε να εξοικονομησουν ενεργεια.

Ειχα τρελα fps drops και στο shadow of mordor και μολις εκανα τα παραπανω το παιζω maxed out 60 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...