Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτά η κάρτα ειναι ....... Βάλε λίγο μια το http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html, και πες μου θερμοκρασίας κάρτας και cpu , την ώρα που εχεις ανοιχτό το game

Η καρτα μια χαρα ειναι ρε συ..σε πιο απαιτητικα παιχνιδια οπως ειπα δεν εχει θεματα.

μετα απο 10 λεπτα gaming σε deathmatch με 25+ ατομα (και με αρκετα freeze) ειχα αυτες τις θερμοκρασιες

 

post-265521-0-05977800-1440594080_thumb.png

 

 

παντως κοιταξε το το ιδιο cpu εχουμε και μου εκανε τετοια προβληματα με την στοκ ψυκτρα μεχρι που την σουταρα για να μην το ανοιγω για καθαρισμα καθε 2 βδομαδες. γι'αυτο στο γραφω κιολας

 

Οταν λες τα ιδια? Freeze οταν πλησιαζες enemies και το ping να πηγαινει απο 60 στα 200+ και μετα να πεφτει σιγα σιγα? Freeze εννοω σαν να μην αποκρινεται το προγραμμα, οχι να μην περπαταω απλα.

 

Επισης, ο μονος λογος που θα αλλαζε κατι απο την ψυκτρα θα ηταν αν ειχα προβληματα θερμοκρασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι ανεβαζε random το ping συνεχεια 200+ δεν θυμαμαι αν ηταν μολις ειχα enemy κοντα μου

γιατι αυτο εγινε περσι τον νοεμβρη περιπου. ακομα και με την τωρινη μου ψυκτρα xigmatek gaia ii

τον φεβρουαριο εκανε τα ιδια ωσπου αλλαξα παστα και απο τοτε δουλευει ρολοι.

 

βλεπω στην φωτο που ανεβασες λεει στο asus/ tempratures/ cpu : 56c, 43c, 59c

δες και το fan λεει 5κ+ speed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ανεβαζε random το ping συνεχεια 200+ δεν θυμαμαι αν ηταν μολις ειχα enemy κοντα μου

γιατι αυτο εγινε περσι τον νοεμβρη περιπου. ακομα και με την τωρινη μου ψυκτρα xigmatek gaia ii

τον φεβρουαριο εκανε τα ιδια ωσπου αλλαξα παστα και απο τοτε δουλευει ρολοι.

 

βλεπω στην φωτο που ανεβασες λεει στο asus/ tempratures/ cpu : 56c, 43c, 59c

δες και το fan λεει 5κ+ speed

Νομιζω παντα στα τοσα δουλευει η ψυκτρα του επεξεργαστη.Οι θερμοκρασιες νορμαλ ειναι νομιζω για καλοκαιρι σε τοστιερα AMD :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δεν ειμαι τόσο μπετό"

 

runs 32 bit OS. 

 

cool story bro

 

H επιτομή του ελληνάρα τόμος 1 : "Τα ξέρουμε όλα και έχουμε γνώμη".

Δεν σε αδικώ από το headbang μπορεί να το 'ριξες σε κάνα τοίχο,οπότε όλα καλά.  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο μηνα (χωρις να εχω αλλαξει hardware) εχω το εξης προβλημα στο csgo.Καθως παιζω, οταν πλησιαζω ενεμιες η οταν με βαρανε τρωω ενα uber-freeze για 4-5 sec, ο ηχος κανει loop (δηλαδη επαναλαμβανονται συνεχεια τα gunshots) και το ping ανεβαινει τρελα, μεχρι που ξεfreezarei και επανερχονται ολα στο κανονικο.Εντωμεταξυ ομως με εχουν σκοτωσει εννοειται και ειναι τρελα ενοχλητικο.

Εκανα clean install gpu drivers και sound drivers αλλα τιποτα.Εχω τρεξει malwarebytes και παλι τιποτα.

Τωρα δοκιμαζω uninstall/reinstall του παιχνιδιου ως τελευταια λυση, μετα θα παω στο φορματ.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Θα προσπαθησω να κανω record με φραπς και να το ανεβασω.

Εγώ όταν δεν είχα το κουτί σε σωστή θέση και ανέβαζε  θερμοκρασία.Το τροφοδοτικό έκαιγε.

Να ρωτήσω και γω για το προβλημα μου.Στα 32bit W7 και στα 10 (και μετα απο fresh install) κρασάρει πάντα αφού φορτώσει το χάρτη εκτός αν αλλάξω οτιδήποτε στα video settings(ίσα ίσα να πατήσω apply ουσιαστικά) και παίζω κύριος για όσο θέλω.Άπαξ βγω από το παιχνίδι πάλι τα ίδια!!!Refresh steam,validate εννοείται έχουν γίνει,reinstall ως και τα Windows αλλά τζίφος.Το έτρεξα και χωρίς config/launch commands/autoexec πάλι τα ίδια.Μου βρωμάει για άλυτη bugia στα 32bit.

Αν κανείς έχει ιδέα εδώ μπορεί να κατεβάσει το bug report : https://onedrive.live.com/redir?resid=A96B0C6BEA73BF30!1991&authkey=!AAmq4ulvVfjvLbA&ithint=file%2cmdmp

Έχω στείλει και ticket για το γαμώτο :P

Με win 7 32 bit αργούσε υπερβολικά πολύ να φορτώσει το map κι όταν ήταν προς το τέλος με πετούσε από το παιχνίδι γενικά.Ότι το csgo σταμάτησε και μπλα μπλα τα σχετικά.

Με τα 64 είναι μια χαρά....Εκεί ήταν το πρόβλημα...

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να δω το cooldown level ?Για να δω πόσο είμαι κι αν έληξε το level 5 και 4.

Πως μπορώ να παίξω με το bot σε competitive match?

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H επιτομή του ελληνάρα τόμος 1 : "Τα ξέρουμε όλα και έχουμε γνώμη".

Δεν σε αδικώ από το headbang μπορεί να το 'ριξες σε κάνα τοίχο,οπότε όλα καλά.  :X

είσαι νέο μέλος δεν σε αδικώ και πιστεύω και κάνοντας εγκατάσταση 2 εφαρμογές και 4 τορρεντ είσαι ο θεός στο ΙΤ. 

 

για το ΙΤ έχω γνώμη. όπως και στο ποστ που αναφέρομαι (συγκεκριμενα υπήρξε ποστ "δεν είμαι μπετό, τρέχω 32μπιτ με 4γβ ραμ) ποστ #1282 /#1284 .  Funny how that works. 

 

σου φτάιω εγώ που αναφερόμενος στο "δεν ειμαι μπετό" αποδεικνύεις πόσο μπετό είσαι; .&-  You can just call me Cptn Obvious.

 

To γεγονός ότι κανένας οδηγός συσκευής δεν γίνεται Optimize στο ίδιο επίπεδο σε 32 δεν το συζητάμε καν. ουτε καν για memory allocation ποιος νοιάζεται άλλωστε. για CPU command sets ούτε κατά διάνοια.

 

Πραγματικά το Headbanging Με χαλάει όχι τι διαβάζω ώρες ώρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρνώντας απο διακοπες ασχολήθηκα με το cs παλι , το θεμα μου ειναι οτι ενω στην αρχη πιανω 144-150 fps μετα απο 6 - 7 rounds πεφτει σταδιακα ωστε στο 22 round να εχω 60 fps , αμα κανω rr το cs ομως διορθώνεται κι αρχιζει σταδιακα παλι να πεφτει μετα απο 7 rounds . Ξερει κανεις κανεναν τροπο να το διορθωσω καθως κι τι μπορει να φταιει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρνώντας απο διακοπες ασχολήθηκα με το cs παλι , το θεμα μου ειναι οτι ενω στην αρχη πιανω 144-150 fps μετα απο 6 - 7 rounds πεφτει σταδιακα ωστε στο 22 round να εχω 60 fps , αμα κανω rr το cs ομως διορθώνεται κι αρχιζει σταδιακα παλι να πεφτει μετα απο 7 rounds . Ξερει κανεις κανεναν τροπο να το διορθωσω καθως κι τι μπορει να φταιει ;

 

 

δες τι κρατάει τα resources σου, memory leak?  μήπως ενεργοποιέις το vsync Στην διάρκεια του παιχνιδιού; κάρτα και έκδοση οδηγών;

 

Δώσε καμιά πληροφορία ρε μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω παντα στα τοσα δουλευει η ψυκτρα του επεξεργαστη.Οι θερμοκρασιες νορμαλ ειναι νομιζω για καλοκαιρι σε τοστιερα AMD :P

Όντως ! Εισαι τέλεια από θέμα θερμοκρασίας ..... Με amd ..

 

Πο ρε γαμωτο .. Τι εχεις πάθει ;;

 

Βγάλε drivers me Display Driver Uninstaller DDU

2 delete steam τελείως και ξανα download ..

Στο κάνει και σε αλλά παιχνίδια ; Μήπως τα έφτασα τροφοδοτικό ?? Wtf ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τι κρατάει τα resources σου, memory leak?  μήπως ενεργοποιέις το vsync Στην διάρκεια του παιχνιδιού; κάρτα και έκδοση οδηγών;

 

Δώσε καμιά πληροφορία ρε μαν

 

Παιζω απο laptop που φοραει καρτα amd radeon HD 8850M 2gb , απο drivers εχω τα το τελευταιο catalyst  15.7 εχω απενεργοποιησει το vsync κι απο catalyst κι απο radeonpro , το παιχνιδι το τρεχω se high priority , antialiasing κλπ απενεργοποιημενα , ολα low κι τρεχω κι sweetfx.Για να δω αν κραταει κατι τα resource τι πρεπει να κανω ακριβως , απο διαχείριση εργασιων το βλεπω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ! Εισαι τέλεια από θέμα θερμοκρασίας ..... Με amd ..

 

Πο ρε γαμωτο .. Τι εχεις πάθει ;;

 

Βγάλε drivers me Display Driver Uninstaller DDU

2 delete steam τελείως και ξανα download ..

Στο κάνει και σε αλλά παιχνίδια ; Μήπως τα έφτασα τροφοδοτικό ?? Wtf ?????

Ελα ντε..μολις γυρισα απο διακοπες (γυρω στις 2-3 Αυγουστου) αρχισε να εμφανιζεται το προβλημα.Δε ξερω μηπως εκαναν κανα update τοτε.

Σκεφτηκα μηπως φταιει και το fast path αλλα δε νομιζω, το ειχα περασει αρχες Ιουλιου και μεχρι τις 26 που εφυγα για διακοπες δεν ειχε κανενα προβλημα.

Το DDU ειναι σαν το driver sweeper? Αν οχι θα το δοκιμασω και αυτο, delete steam, ξανα uninstall drivers ηχου με revo uninstaller (γιατι βγαζει και κατι ερρορς στην κονσολα κατι με max audio channels:96) και αν δεν δουλεψουν ουτε αυτα τι να πω...φορματ!

 

Το τροφοδοτικο δε πιστευω..σε αλλα παιχνιδια ειναι κομπλε, μονο σε αυτα του steam εχει τα θεματα.Ισως χρειαζεται re-install το steam, μπορει να εχει corrupted files.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yup  DDU κανει hard clean unistall drivers καρτας! οτι μα οτι εχει ! ειναι παρα πολυ καλο .. γενικα να το ξερεις οταν αλαζεις καρτα!

 

μετα ναι αν δεν φτιαξει με unistall steam ... φορματ ........ good luck man..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yup  DDU κανει hard clean unistall drivers καρτας! οτι μα οτι εχει ! ειναι παρα πολυ καλο .. γενικα να το ξερεις οταν αλαζεις καρτα!

 

μετα ναι αν δεν φτιαξει με unistall steam ... φορματ ........ good luck man..

Θα ποσταρω τα νεα οταν το κανω.Thank you! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις τι συστημα ειναι αυτο με το cooldown?

εκανε auto restart το router μου και μου εδωσε 7 days cooldown...Και το αστειο ειναι οτι προσπαθησα να κανω reconnect και απετυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...