Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον τελευταιο μηνα (χωρις να εχω αλλαξει hardware) εχω το εξης προβλημα στο csgo.Καθως παιζω, οταν πλησιαζω ενεμιες η οταν με βαρανε τρωω ενα uber-freeze για 4-5 sec, ο ηχος κανει loop (δηλαδη επαναλαμβανονται συνεχεια τα gunshots) και το ping ανεβαινει τρελα, μεχρι που ξεfreezarei και επανερχονται ολα στο κανονικο.Εντωμεταξυ ομως με εχουν σκοτωσει εννοειται και ειναι τρελα ενοχλητικο.

Εκανα clean install gpu drivers και sound drivers αλλα τιποτα.Εχω τρεξει malwarebytes και παλι τιποτα.

Τωρα δοκιμαζω uninstall/reinstall του παιχνιδιου ως τελευταια λυση, μετα θα παω στο φορματ.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Θα προσπαθησω να κανω record με φραπς και να το ανεβασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο μηνα (χωρις να εχω αλλαξει hardware) εχω το εξης προβλημα στο csgo.Καθως παιζω, οταν πλησιαζω ενεμιες η οταν με βαρανε τρωω ενα uber-freeze για 4-5 sec, ο ηχος κανει loop (δηλαδη επαναλαμβανονται συνεχεια τα gunshots) και το ping ανεβαινει τρελα, μεχρι που ξεfreezarei και επανερχονται ολα στο κανονικο.Εντωμεταξυ ομως με εχουν σκοτωσει εννοειται και ειναι τρελα ενοχλητικο.

Εκανα clean install gpu drivers και sound drivers αλλα τιποτα.Εχω τρεξει malwarebytes και παλι τιποτα.

Τωρα δοκιμαζω uninstall/reinstall του παιχνιδιου ως τελευταια λυση, μετα θα παω στο φορματ.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Θα προσπαθησω να κανω record με φραπς και να το ανεβασω.

Πες λίγο το build σου ... Πως έκανες clean uninstall τους drivers ? δοκίμασε να ρίξεις και γραφικά να δεις άμα

Στο κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω για το προβλημα μου.Στα 32bit W7 και στα 10 (και μετα απο fresh install) κρασάρει πάντα αφού φορτώσει το χάρτη εκτός αν αλλάξω οτιδήποτε στα video settings(ίσα ίσα να πατήσω apply ουσιαστικά) και παίζω κύριος για όσο θέλω.Άπαξ βγω από το παιχνίδι πάλι τα ίδια!!!Refresh steam,validate εννοείται έχουν γίνει,reinstall ως και τα Windows αλλά τζίφος.Το έτρεξα και χωρίς config/launch commands/autoexec πάλι τα ίδια.Μου βρωμάει για άλυτη bugia στα 32bit.

Αν κανείς έχει ιδέα εδώ μπορεί να κατεβάσει το bug report : https://onedrive.live.com/redir?resid=A96B0C6BEA73BF30!1991&authkey=!AAmq4ulvVfjvLbA&ithint=file%2cmdmp

Έχω στείλει και ticket για το γαμώτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω για το προβλημα μου.Στα 32bit W7 και στα 10 (και μετα απο fresh install) κρασάρει πάντα αφού φορτώσει το χάρτη εκτός αν αλλάξω οτιδήποτε στα video settings(ίσα ίσα να πατήσω apply ουσιαστικά) και παίζω κύριος για όσο θέλω.Άπαξ βγω από το παιχνίδι πάλι τα ίδια!!!Refresh steam,validate εννοείται έχουν γίνει,reinstall ως και τα Windows αλλά τζίφος.Το έτρεξα και χωρίς config/launch commands/autoexec πάλι τα ίδια.Μου βρωμάει για άλυτη bugia στα 32bit.

Αν κανείς έχει ιδέα εδώ μπορεί να κατεβάσει το bug report : https://onedrive.live.com/redir?resid=A96B0C6BEA73BF30!1991&authkey=!AAmq4ulvVfjvLbA&ithint=file%2cmdmp

Έχω στείλει και ticket για το γαμώτο :P

 

Το σηκωνει η καρτα σου στα settings που το εχεις? Γιατι λες οταν το κατεβαζεις παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σηκωνει η καρτα σου στα settings που το εχεις? Γιατι λες οταν το κατεβαζεις παιζει..

 

Δεν είμαι τέτοιο μπετό, είπαμε :P .Σ'αυτό το PC το παιζα απο το beta το CSGO χωρίς θέμα και 1080p medium(?) settings.Τώρα που ψήθηκα competitive 1280/low.Πάλι καλά έχω βρει αυτό το workaround και παίζω αλλά είπα να ποστάρω να δω μήπως και ... να μου λυθεί και η απορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τέτοιο μπετό, είπαμε :P .Σ'αυτό το PC το παιζα απο το beta το CSGO χωρίς θέμα και 1080p medium(?) settings.Τώρα που ψήθηκα competitive 1280/low.Πάλι καλά έχω βρει αυτό το workaround και παίζω αλλά είπα να ποστάρω να δω μήπως και ... να μου λυθεί και η απορία!

1280; Πες μας λίγο το build σου , Βέτα με τώρα εχει αλλάξει πολυ ρε ..... Μπορει βα έγινε λίγο πιο βάρη με τοτε .. Πας μας specs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν πιστεύω να 'ναι τα specs.


Operating System: Windows 10 Home 32-bit (10.0, Build 10240)

System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

System Model: H55M-UD2H

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Processor: Intel® Core i3 CPU         540  @ 3.07GHz (4 CPUs), ~3.1GHz

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 3580MB RAM

Card name: AMD Radeon HD 5670


 

1280 παίζω για να έχω steady ~80-120 χωρίς fps drops.Δεν είναι ότι δεν το τραβάει το 1080(πχ to raptr έχει optimal 1080/high καλά όχι και το πιο αξιόπιστο αλλά νταξει) απλά τα fps drops μου την δίνουν όσο δεν πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο μηνα (χωρις να εχω αλλαξει hardware) εχω το εξης προβλημα στο csgo.Καθως παιζω, οταν πλησιαζω ενεμιες η οταν με βαρανε τρωω ενα uber-freeze για 4-5 sec, ο ηχος κανει loop (δηλαδη επαναλαμβανονται συνεχεια τα gunshots) και το ping ανεβαινει τρελα, μεχρι που ξεfreezarei και επανερχονται ολα στο κανονικο.Εντωμεταξυ ομως με εχουν σκοτωσει εννοειται και ειναι τρελα ενοχλητικο.

Εκανα clean install gpu drivers και sound drivers αλλα τιποτα.Εχω τρεξει malwarebytes και παλι τιποτα.

Τωρα δοκιμαζω uninstall/reinstall του παιχνιδιου ως τελευταια λυση, μετα θα παω στο φορματ.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Θα προσπαθησω να κανω record με φραπς και να το ανεβασω.

 

100% προβλημα με τις θερμοκρασιες το ειχα και γω αυτο το θεμα.

μεχρι που το καθαρισα απο μεσα και αλλαξα ψυκτρα cpu παστες παντου

και τωρα λειτουργει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δεν ειμαι τόσο μπετό"

 

runs 32 bit OS.

 

cool story bro

Χαλάρωσε δεν σε είπε κανεις μπετό , προσπαθούμε να βρούμε το φταίει ... Αν δεν εχεις πρόβλημα θερμοκρασίας , ούτε hardware , ούτε drivers , εχεις σβήσει game και εχεις ξανα βάλει , τι να πω ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες λίγο το build σου ... Πως έκανες clean uninstall τους drivers ? δοκίμασε να ρίξεις και γραφικά να δεις άμα

Στο κάνει

Το build ειναι στην υπογραφη μου..clean uninstall ekana me driver sweeper (εχω κανει αρκετες φορες στο παρελθον) και με revo uninstaller τους drivers του ηχου.Τα γραφικα επισης τα εχω ολα στα lowest, δε με ενδιαφερει το visual quality.

 

Θερμοκρασιες, αν κ δεν εχω κοιταξει, δε νομιζω να ειναι γιατι σε πολυ πιο απαιτητικα παιχνιδια (AC Black Flag, GTA V) δεν εχει κανενα θεμα.Μονο σε dota 2, csgo και ενα αλλο του steam που δοκιμασα, dead island epidemic.

Πιστευω πως μπορει να ειναι και θεμα της valve, idk.

Το 1.6 μου παντως ειναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το build ειναι στην υπογραφη μου..clean uninstall ekana me driver sweeper (εχω κανει αρκετες φορες στο παρελθον) και με revo uninstaller τους drivers του ηχου.Τα γραφικα επισης τα εχω ολα στα lowest, δε με ενδιαφερει το visual quality.

 

Θερμοκρασιες, αν κ δεν εχω κοιταξει, δε νομιζω να ειναι γιατι σε πολυ πιο απαιτητικα παιχνιδια (AC Black Flag, GTA V) δεν εχει κανενα θεμα.Μονο σε dota 2, csgo και ενα αλλο του steam που δοκιμασα, dead island epidemic.

Πιστευω πως μπορει να ειναι και θεμα της valve, idk.

Το 1.6 μου παντως ειναι κομπλε

 

παντως κοιταξε το το ιδιο cpu εχουμε και μου εκανε τετοια προβληματα με την στοκ ψυκτρα μεχρι που την σουταρα για να μην το ανοιγω για καθαρισμα καθε 2 βδομαδες. γι'αυτο στο γραφω κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...