Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εφαγα vac confirmed error οταν ειμουν σε game εκανα ρεσταρτ το steam αλλα παλι εβγαζε το ιδιο μηνυμα

τι κανουμε τωρα?

 

το εχουμε ξαναπει σε προηγουμενα ποστς, το πρωτο..

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3240945

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/coolermaster-sgs-4130-klmm1-swift-rx-5mm-mouse-surface-large-black-p-PER.642525

 

για μεγαλο pad που λεγαμε ^ 

 

αρκετα καλο  deal - size matters ;p 

Το εχω, καλο αν θες να γλυστραει σαν παγος το mouse, αν θες και λιγο control δεν νομιζω οτι εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/coolermaster-sgs-4130-klmm1-swift-rx-5mm-mouse-surface-large-black-p-PER.642525

 

για μεγαλο pad που λεγαμε ^ 

 

αρκετα καλο  deal - size matters ;p 

 

Υπαρχει στα 15 ευρω το steelseries qck+ ή το qck+ heavy που ειναι και καλυτερα.

 

 

Και αλλο OW σημερα με spinbot, τι γινεται ρε γαμωτο της μοδας ειναι? :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στα 15 ευρω το steelseries qck+ ή το qck+ heavy που ειναι και καλυτερα.

 

 

Και αλλο OW σημερα με spinbot, τι γινεται ρε γαμωτο της μοδας ειναι? :P

 

 

δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο σε αυτα, οποιος θελει ελαφρυ glide παει στο swift, οποιος θελει control παει στο heavy, για δωσε κανα λινκ με heavy στα 15 ευρω btw 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο σε αυτα, οποιος θελει ελαφρυ glide παει στο swift, οποιος θελει control παει στο heavy, για δωσε κανα λινκ με heavy στα 15 ευρω btw 

 

To heavy ειναι πιο ακριβο αλλα και παλι δεν αξιζει, σαν επιλογη το ανεφερα, παιρνεις το κανονικο στα 15. Η επιφανεια ειναι ακριβως η ιδια και στα 2 απλα το heavy εχει 2 φορες το παχος του αλλουνου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδα , εχω ενα προβλημα με το counter strike ,εκει που παιζω μου καρασαρει ο υπολογιστης

ειδικοτερα σε competitive δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.


το συστημα μου ειναι :

μητρικη : gigabyte 990fxa ud3
επεξεργαστης : amd 8150 (8 πυρηνες)
μνημες : corsair vengeance 16gb 4*4gb
καρτα γραφικων : 2 καρτες γραφικων 6990 διπυρινη η καθε μια

 

εχω παιξει πανω απο 10 games και εχω τερματισει αρκετα , δεν εχω αντιμετωπισει καποιο

προβλημα παρα μονο με το συγκεκριμενο.

 

επισης εχω ψαξει να δω τι φταιει αλλοι λενε χαμηλωσε τα γραφικα στο low

αλλοι λενε σβησε το multicore rendering, δυστιχως τιποτα απο αυτα δεν εχει βοηθησει.

το παιχνιδι δεν κολλαει και τερμα γραφικα οταν το ανοιξω και χαλια γραφικα οταν το

χαμηλωσω.

 

το θεμα ειναι μου κρασαρει σε 10 λεπτα μπορει και σε 2 ολουκληρους αγωνες

μονο σε competitive που παιζω.

 

παρακαλω θα μου ηταν χρησιμη η βοηθεια σας

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Counter Strike: Global Offensive (resolutions)

 

Παιδες εχω ενα προβληματακι με τις αναλυσεις στο cs go. Επειδη παιζω με αναλυση 1280χ960 και επειδη εχω 24αρα οθόνη παω στην καρτα γραφικων και το βαζω full screen αντι για aspect ratio επειδη μου βγαζει μικρα black bars πανω και κατω.Το προβλημα ειναι μετα στο κεντρο ο στοχος και τα πιξελς πραγματικα γ...νται και σου προκαλει ζαλη, και δεν ειναι τοσο καθαρα οπως οταν εχει black bars (δηλαδη aspect ratio).

 

Το προβλημα το ειχα και με την 16αρα οθονη... μήπως φταιει η καρτα γραφικων; (παλι οταν το βαζα full screen επειδη μου βγαζε και τοτε black bars πανω κατω)

 

gtx 550 ti

 

Στο κέντρο της οθονης και σε αναλυσεις 16-9 παλι το ιδιο προβλημα πιξελιαζει στο κεντρο και ειναι ενοχλητικο. Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα που το λυσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδα , εχω ενα προβλημα με το counter strike ,εκει που παιζω μου καρασαρει ο υπολογιστης

ειδικοτερα σε competitive δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

το συστημα μου ειναι :

μητρικη : gigabyte 990fxa ud3

επεξεργαστης : amd 8150 (8 πυρηνες)

μνημες : corsair vengeance 16gb 4*4gb

καρτα γραφικων : 2 καρτες γραφικων 6990 διπυρινη η καθε μια

 

εχω παιξει πανω απο 10 games και εχω τερματισει αρκετα , δεν εχω αντιμετωπισει καποιο

προβλημα παρα μονο με το συγκεκριμενο.

 

επισης εχω ψαξει να δω τι φταιει αλλοι λενε χαμηλωσε τα γραφικα στο low

αλλοι λενε σβησε το multicore rendering, δυστιχως τιποτα απο αυτα δεν εχει βοηθησει.

το παιχνιδι δεν κολλαει και τερμα γραφικα οταν το ανοιξω και χαλια γραφικα οταν το

χαμηλωσω.

 

το θεμα ειναι μου κρασαρει σε 10 λεπτα μπορει και σε 2 ολουκληρους αγωνες

μονο σε competitive που παιζω.

 

παρακαλω θα μου ηταν χρησιμη η βοηθεια σας

ευχαριστω

Μου το εμφάνισε και εμένα πρόσφατα αυτό το πρόβλημα. Δοκίμασε να βάλεις Μέσω των ιδιοτήτων του παιχνιδιού στην επιλογή "ορισμός επιλογών εκκίνησης" το -safe . Εγώ που το έκανα έτσι έχει σταματήσει να μου κρασάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Counter Strike: Global Offensive (resolutions)
 
Παιδες εχω ενα προβληματακι με τις αναλυσεις στο cs go. Επειδη παιζω με αναλυση 1280χ960 και επειδη εχω 24αρα οθόνη παω στην καρτα γραφικων και το βαζω full screen αντι για aspect ratio επειδη μου βγαζει μικρα black bars πανω και κατω.Το προβλημα ειναι μετα στο κεντρο ο στοχος και τα πιξελς πραγματικα γ...νται και σου προκαλει ζαλη, και δεν ειναι τοσο καθαρα οπως οταν εχει black bars (δηλαδη aspect ratio).
 
Το προβλημα το ειχα και με την 16αρα οθονη... μήπως φταιει η καρτα γραφικων; (παλι οταν το βαζα full screen επειδη μου βγαζε και τοτε black bars πανω κατω)
 
gtx 550 ti
 
Στο κέντρο της οθονης και σε αναλυσεις 16-9 παλι το ιδιο προβλημα πιξελιαζει στο κεντρο και ειναι ενοχλητικο. Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα που το λυσε?

 

 

Θα το κανεις stretched. Αναλυση 1280χ960 και aspect ration μεσα απο τα settings του παιχνιδιου και οχι του nvidia panel, θα βαλεις 4:3 

Στην αρχη θα σου φαινονται λιγο πλατια ολα, αλλα θα το συνηθισεις..

 

ps: στο nvidia panel πρεπει στο "adjust desktop size and position" το scaling mode να ειναι fullscreen. Eκει δεν αλλαζεις τιποτα αλλο, ουτε το resolution ουτε τιποτα..Στο nvidia panel πρεπει το resolution να ειναι το native της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...