Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.7 με 2000dpi ειναι 10cm/360 και πολλα λεω :P

 

παρε ενα μεγαλυτερο mousepad, εχει στο e-shop ε cm storm RX swift  με ραμμενες ακρες πολυ smooth και χαμηλο "stiction" στα  20 ευρω

 

το ιδανικο στην οθονη ειναι να την εχεις native αναλυση γιατι οταν την πειραζεις  προστιθεται input lag  απο τον σκαλερ αυτινης η/και της GPU  

 

απλα καποιοι  που παιζουν cs απο παλια  εχουν αυτο το κουσουρι με τις χαμηλες αναλυσεις γιατι στην 1.6 μεγαλωνανε ελαφρως τα hitbox και ειχαν πλεονεκτημα, επισης αμα ειναι 400dpi το mouse  και εισαι μαζοχας να παιζεις sensitivity 4.5+ σε τοσο χαμηλη αναλυση οθονης ειναι λιγο πιο smooth η κινηση του στοχαστρου, ενω σε υψηλη εχεις εμφανεστατο pixel  skipping 

 

polling rate  500 ή 1000 αναλογα με τον cpu και το ιδιο το mouse

 

btw δειτε ping που πιανω  εδω   :D

 

 

95.129.40.211:27015
 

 

δυστηχως ειναι τιγκα στα 15χρονα, καποια σκουζουνε καποια αλλα δεν εχουνε τιποτα να κανουνε ολη μερα και λιωνουνε βριζοντας μανες, τρακαρα εναν χαλβα(δακι) που εχει μαζεψει  840hrs απο τις 29 δεκεμβριου μεχρι σημερα, απλα λολ. 

 

edit :  μαμα πηγα MGE !! 

 

:P 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε μαγκες σορρυ τωρα...αλλα τι 2000dpi?? Ειπαμε οτι μας βολευει αλλα το ξεμ****τε, χαμηλοστε το λιγο, στην αρχη θα ειναι περιεργο αλλα μετα το συνηθιζεις (εμενα τωρα αυτο που εχω μου φαινεται πολυ) και θα δειτε οτι θα βελτιωθει το aim σας!

Αυτο απο κοντα μπορει να ειστε ενταξει αλλα απο μακρυα σε μια αποσταση pit-rampA στην dust2 θα ρουφατε κυδωνι καθε φορα απο εναν που εχει decent aim...

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι παιζουν με μικρο sensitivity και μεγαλο mousepad..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορει να μου πει καποιος τι χρειαζεται να εχει το p c για να τρεξει το csgo

 

αχχααχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχχα αρχοντας :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μου εξηγήσεται όλοι εσείς σε τέτοια εποχή με 200 πυθρήνες και τέρατα κάρτες παίζετε σε 4:3 ανάλυση στρετς σε 1080ρ μόνιτορς, με πιάνουν τα διαόλια. 

 

λες και δεν έχεις 300φπς σόλιντ στην διάρκεια του παιχνιδιού. 

 

Για το ποντίκι (Ψαχνω αντικαταστάτη τοy Rat7 ακούω προτάσεις) παίζω σε 1.9 sens στα 800dpi σε 1920χ1080. (ναι η ανάλυση ΠΑΙΖΕΙ ρόλο για την ευαισθησία του ποντικιού του οποίου η κίνηση μετριέται σε Dots per inch)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μου εξηγήσεται όλοι εσείς σε τέτοια εποχή με 200 πυθρήνες και τέρατα κάρτες παίζετε σε 4:3 ανάλυση στρετς σε 1080ρ μόνιτορς, με πιάνουν τα διαόλια. 

 

λες και δεν έχεις 300φπς σόλιντ στην διάρκεια του παιχνιδιού. 

 

Για το ποντίκι (Ψαχνω αντικαταστάτη τοy Rat7 ακούω προτάσεις) παίζω σε 1.9 sens στα 800dpi σε 1920χ1080. (ναι η ανάλυση ΠΑΙΖΕΙ ρόλο για την ευαισθησία του ποντικιού του οποίου η κίνηση μετριέται σε Dots per inch)

 

Δεν παιζω σε χαμηλη αναλυση για fps προφανως...Αυτο που κανει την διαφορα για μενα ειναι το 4:3 stretched και οχι η αναλυση γιατι κανει τους εχθρους να φαινονται στον client μου πιο πλατιοι και ειναι πιο ευκολο για εμενα να στοχευσω.. Και ασε που το ειχα δοκιμασει οταν ακομα μαθαινα cs (γιατι δεν επαιζα 1.6) και τωρα πλεον μου χει μεινει..

 

Τωρα για το dpi προφανως μετραει η αναλυση... Εγω εχω το DA 2013 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Αμερικα θα δεις οτι πολλοι παιρνουν zowie fk, τωρα πρεπει να βγηκε και το fk 2 κιολας.. Επισης καλο sensorα εχει το logitech g502.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποιο 502 ειναι βαρυ σαν τουβλο :P   

 

το da2013 εχει ενα ελαφρυ smoothing αλλα πρεπει να εχεις  lagless monitor με μπολικα hz για να το αντιληφθεις, εκτος αμα το βαλεις στα 400dpi και εχεις ευκαιρο   καποιο παλιο καλο MS  στο ιδιο polling rate  ( τα οποια εχουν λιγο χαμηλο perfect control speed   για να τα λεμε και ολα http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=21)    

 

τα FK1 και 2 εχουν τσιμπημενο click latency  και γενικα πολυ σκληρα κλικ (

 

παρε zowie EC1-A να τελειωνεις !  btw περιμενω αυριο infensus OP απο esportstore, αντε να δουμε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποιο 502 ειναι βαρυ σαν τουβλο :P   

 

το da2013 εχει ενα ελαφρυ smoothing αλλα πρεπει να εχεις  lagless monitor με μπολικα hz για να το αντιληφθεις, εκτος αμα το βαλεις στα 400dpi και εχεις ευκαιρο   καποιο παλιο καλο MS  στο ιδιο polling rate  ( τα οποια εχουν λιγο χαμηλο perfect control speed   για να τα λεμε και ολα http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=21)    

 

τα FK1 και 2 εχουν τσιμπημενο click latency  και γενικα πολυ σκληρα κλικ (

 

παρε zowie EC1-A να τελειωνεις !  btw περιμενω αυριο infensus OP απο esportstore, αντε να δουμε   :)

 

Το g502 ειναι αρκετα ελαφρι εχει μεσα βαριδια που ελεγχεις εσυ το βαρος..Αλλα ειναι τα αρνητικα του (γλυστραει πολυ το mousewheel,εχει πολλα κουμπια και για μενα ειναι αρνητικο σε fps μιας και μπορει να πατησω κανα καταλαθος, το σχημα του ειναι καπως)

Eπισης το DA ειναι ελαφρυτερο...

Τωρα το da δεν εχει smoothing ουτε predictions..Απλα εχει αλλη υφη απο τα παλιοτερα mouses..Απο το 2006 που ειναι το post εχουν βγει ποσα mouses...Πλεον τα καλυτερα ειναι logi g502,g400s, ss rival, da 2013 και κανα zowie. Τα smoothing και τα predictions τα εχουν τα lazer ποντικια. Και τα περισσοτερα zowie ποντικια ο αισθητηρας τους εχει προβλημα αμα τα βαλεις να δουλεψουν πανω σε χρωματιστα mousepads, το da μου το χα βαλει πανω στην μπλουζα μου, σε ξυλο και ακομα και σε γυαλι και δουλευε ρολοι..

Αλλα αυτη την στιγμη τον καλυτερο αισθητηρα εχει το g502, μακραν!

 

Τελος τα ποντικια ειναι δικαιολογια του τυπου " δεν παιζω καλα το ποντικι φταιει, το keyboard, το ping, δεν εχω 200fps, δεν εχω 120hz monitor" , οτι ποντικι και να εχεις πρεπει να παιζεις το ιδιο καλα, και αυτο φαινεται απο τους pro οταν αλλαζουν sponsors και επομενως εξοπλισμο, συνεχιζουν να παιζουν το ιδιο καλα! Ο shroud οταν οι c9 πηραν την logitech στους sponsors επαιζε με το logitech g100s, γι αυτο μην ακουω δικαιολογιες...Ενα καλο mouse ειναι μονο για την εργονομια, ποιοτητα κατασκευης (να το νιωθεις καλα στο χερι σου) και εναν τιμιο sensorα τιποτα αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stretch στο resolution γινεται ακριβως για το λογο που προαναφερθηκε, κανει τα models να εμφανιζονται πιο "πλατια" (στρετσαρισμενα) και ειναι πιο ευκολο να τα πετυχεις.

Επαιζα cs 1.6 απο το 2006-7 και παρολο που τα 2 αυτα παιχνιδια ειναι τελειως διαφορετικα (source engine, ο,τι χειροτερο) στην αναλυση ημουν παντα στα 800χ600 στο 1.6 και 1024χ768 (stretched) στο csgo.Οποτε εβαζα μεγαλες αναλυσεις επαιζα σαν αναπηρος, δε ξερω ειναι και το τι συνηθιζει ο καθενας αλλα πιστευω πως ειναι πιο δυσκολο στις μεγαλες αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το 502 ζυγιζει  121 γραμμαρια ΧΩΡΙΣ τα βαριδια, το alcor 85  το intellimouse optical 75 και το ninox aurora/G1/abyssus  70, τι δεν καταλαβαινεις ? :P

 

τα περισσοτερα laser  εχουν  το prediction απενεργοποιημενο by default, απο το 10χρονο  G5 μεχρι και τα σημερινα, οποιος θελει  (πχ για πιο ισιες οριζοντιες γραμμες στο photoshop ) να το ενεργοποιησει μπορει να το κανει μεσω  software, στην περιπτωση των  logitech, ειναι η επιλογη "angle snapping"

 

smoothing με την εννοια, του να μην  ειναι η αποκριση του κερσορα  αμεση και  "raw" (και οχι σαν να παιζεις  με m_rawinput 1 + vsync)  ειναι παλι κατι που δυσκολα συναντας στα laser, παρατηρειται μονο σε καποια με παλιο firmware στον 9800  οπως το M65 της corsair. 

 

ο pwm 3310 τωρα που δεν ειναι laser  αλλα ταυτοχρονα καταφερνει να ειναι αρκετα scaleable στα dpi ( οχι σαν τον 3090 πχ που παιζει σωστα μονο στα 800 ) στην πραξη δεν ειναι τοσο καλος οσο φαινεται στα χαρτια,  αμα κανεις μια βολτα απο  overclock.net  θα δεις παραπονα για smoothing στα :  steelseries rival - naos 7000 - avior, για το τελευταιο μαλιστα εχει κυκλοφoρησει ειδικο firmware update για να μειωθει αυτη η αισθηση του smoothing. 

 

το G400S που ανεφερες εχει επισης smoothing, οποιος εχει παιξει με το απλο G400 το καταλαβαινει με την μια. ( κορυφαιο tracking το συγκεκριμενο, και εκανε  οταν βγηκε μονο  30-35 ευρω ) 

 

περι DA 2013 

 

http://www.esreality.com/post/2429744/difference-between-da-2013-and-3-5g/ 

 

http://www.hltv.org/forum/664594-deathadder-2013-too-much-smoothing

 

ξαναλεω χρειαζεται να εχεις ενα γενικα lagless setup ή να εχεις  διπλα σου ενα ποντικι με πραγματικα "ωμο"  tracking στα ιδια  dpi και hz για να καταλαβεις οτι το πρωτο εχει smoothing, πηγε ενας γνωστος μου απο το DA2013 στο ec2-A και το μονο που εχει καταλαβει ως τωρα ειναι η διαφορα στο μεγεθος. ( that's what she said ! )  

 

για τους  pro, οταν καποιος πληρωνεται για να παιζει και  αφιερωνει τοσες ωρες την ημερα - καθε μερα  μπορει να κανει  adapt σε οποιοδηποτε  setup, διαολε  εδω μερικοι απο τους καλυτερους της 1.6 παιζανε με το καφρικο το kinzu   :P

 

το θεμα ειναι τι γινεται οταν ειναι ο αλλος σε μεση κατασταση,δηλαδη  εχει τα αντακλαστικα και το skill αλλα  δεν μπορει να παιζει συνεχεια, θελει ομως οποτε παιζει να αποδιδει στο 100%

 

 το g100s  btw δεν το λες "κακο"  επειδη ειναι φτηνο λιτο  ή  δεν εχει πολλα dpi ξερω γω, στις κοινοτητες των quaker ειναι πολυ δημοφιλες λογω βαρους, ιδιο αισθητηρα  εχει τον  g402 μαζι με ενα επιταχυνσιομετρο ετσι ωστε να μπορει να παιξει ανθρωπινα οποιος ειναι με χαμηλο sensitivity.  

 

( πραγματικα χαμηλο sens - 53cm/360  

 

συμφωνουμε πως οταν ο ιδιος δεν "το νιωθεις"  δεν σε σωζει τιποτα.  ουτε τα 144hz  ουτε ο  αισθητηρας του G502/303 ουτε μισο μετρο icemat :P

 

edit : τα καινουργια zowie  με τον pwm 3310 ( FK1 FK2 EC1-A EC2-A ) εχουν 3 LOD setting, στο "original" διαβαζουν μεχρι και σε λευκη κολλα Α4 λογω αυξημενου LOD :) 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To da δεν εχει smoothing, το εχω περισσοτερο απο ενα χρονο τωρα και δεν εχω προσεξει ουτε δευτερολεπτο οτι κανει μλκιες, οτι του λες κανει! Ουτε 144hz χρειαζεται να εχεις ουτε τιποτα.Οι pros αφιερωνουν πολλες ωρες προφανως αλλα με smoothing και acceleration δεν μπορεις να τα αντιμετωπισεις, καποτε θα σε κανουν να μην μπορεις να παιξεις στο 100% σου και δεν νομιζω αυτοι να το δεχονται αυτο. Το πρωτο link που εβαλες δεν ανοιγει καν. To δευτερο ειναι απο το hltv που πανε και γραφουν ολα τα starfish bois και κατηγορουνε ποντικια, πληκτρολογια κτλ Αυτοι ακομα και για το g502 μπορουν να πουν οτι εχει smoothing, παει γραφει ενας silverας "ααα το da εχει smoothing? μου φαινεται περιεργο οταν κουναω, με δυσκολευει στα HS" οχι ρε nooba δεν εχει smoothing απλα δεν εχεις χερια.  :P

Δεν υπαρχει ουτε 1 τεστ που να αποδεικνυει οτι οντως εχει smoothing. Και αν εχει τοτε ειναι τοσο ελαχιστο που στην ουσια ειναι αμελητεο.Ακομα και στο site που σου αρεσει να πηγαινεις στο overclock.net το da 2013 λενε οτι εχει εναν απο τους καλυτερους sensors και ειναι στα καλυτερα mouses!No jitter no acceleration...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε αλλη μια φορα .... στα 144hz ειναι πιο κραχτο το smoothing εδω αλλοι στα 60hz  δεν αντιλαμβανονται ουτε το  lag στο desktop ενω εχουν το aero ενεργοποιημενο,  εχεις παιξει ποτε  σου με πανω απο 75  ή μπα ? 

 

 

http://www.esreality.com/post/2429744/difference-between-da-2013-and-3-5g/<- πρεπει να ανοιγει  τωρα 

 

δεν ξερω αν ειναι οντως nova  αυτοι στο hltv, αλλα  τον nvc  και τον skylit απο το ESR τους διαβαζω χρονια, εχουν αρκετες γνωσεις επι του θεματος και δεν εχω κανεναν λογο να μην παρω στα σοβαρα τα γραφομενα τους γιατι ξερω πως δεν τους "σπρωχνει" καμια  εταιρεια απο πισω.   

 

περι smoothing test, ριξε μια ματια εδω ->  http://www.esreality.com/post/2707175/proof-of-poor-sensor-performance/ 

 

το DA2013  δεν εχει jitter ουτε στα  6400dpi,  αλλα optical οταν τα πας πανω απο 800 (αντε 1800 στην περιπτωση του παλιου καλου DA 3G )τρεμοπαιζει ο κερσορας σαν τρελος, δεν ειναι υποπτο αυτο ? btw δεν ειναι το da2013 το μονο razer με smoothing,

 

το προβλημα βρισκεται στο ιδιο το synapse, αμα το βγαλεις  γινεται μετα  πιο responsive  ο κερσορας και αυτο το λενε ολοι, δοκιμασε  να κανεις  force rawinput μεσω sourceGL (  http://www.overclock.net/t/1538109/sourcegl-rinput-launcher-more-for-cs-go-tf2-beta-testing-needed) και ταυτοχρονα να διαιρεσεις το  sensitivity σου με το 2.25   ( 1800dpi που ειναι η αναλυση του DA2013 μετα το σουταρισμα των drivers  /  800dpi που ειναι η τωρινη σου   = 2.25 ) 

 

πχ αν εισαι  τωρα με 800dpi και sens 1.3,   δοκιμασε   να βγαλεις το synapse και να παιξεις  1800 και  sens 0.57  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις αναλύσεις μιας και έμεινα πολύ πίσω στον τομέα των ποντικιών (g5 αγάπη μου μεγάλη) MICE όχι mouses. γαμώ θα ξεχάσω και τα λίγα αγγλικά που ξέρω. 

 

το RAT7 μου το κάνανε δώρο και το χρησιμοποιώ τα τελευταία 2.5 ? χρόνια χωρίς θέμα. πριν 1 εβδομάδα χάλασε ένα από τα πλαινά κουμπιά που χρησιμοποιώ για Push to talk. 

 

το 502 φαίνεται ελκυστικό. το ZOWIE επίσης. θα πεταχτώ ΣΚ από κάνα μαγαζί να τα δω από κοντά . ΣΚ γιατί σήμερα βγαίνει το ΜΚΧ για το ΟΝΕ και έχει μπύρες πιτσες κοσμο στο σπίτι και μπινελίκια στο φουλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε αλλη μια φορα .... στα 144hz ειναι πιο κραχτο το smoothing εδω αλλοι στα 60hz  δεν αντιλαμβανονται ουτε το  lag στο desktop ενω εχουν το aero ενεργοποιημενο,  εχεις παιξει ποτε  σου με πανω απο 75  ή μπα ? 

 

 

http://www.esreality.com/post/2429744/difference-between-da-2013-and-3-5g/<- πρεπει να ανοιγει  τωρα 

 

δεν ξερω αν ειναι οντως nova  αυτοι στο hltv, αλλα  τον nvc  και τον skylit απο το ESR τους διαβαζω χρονια, εχουν αρκετες γνωσεις επι του θεματος και δεν εχω κανεναν λογο να μην παρω στα σοβαρα τα γραφομενα τους γιατι ξερω πως δεν τους "σπρωχνει" καμια  εταιρεια απο πισω.   

 

περι smoothing test, ριξε μια ματια εδω ->  http://www.esreality.com/post/2707175/proof-of-poor-sensor-performance/ 

 

το DA2013  δεν εχει jitter ουτε στα  6400dpi,  αλλα optical οταν τα πας πανω απο 800 (αντε 1800 στην περιπτωση του παλιου καλου DA 3G )τρεμοπαιζει ο κερσορας σαν τρελος, δεν ειναι υποπτο αυτο ? btw δεν ειναι το da2013 το μονο razer με smoothing,

 

το προβλημα βρισκεται στο ιδιο το synapse, αμα το βγαλεις  γινεται μετα  πιο responsive  ο κερσορας και αυτο το λενε ολοι, δοκιμασε  να κανεις  force rawinput μεσω sourceGL (  http://www.overclock.net/t/1538109/sourcegl-rinput-launcher-more-for-cs-go-tf2-beta-testing-needed) και ταυτοχρονα να διαιρεσεις το  sensitivity σου με το 2.25   ( 1800dpi που ειναι η αναλυση του DA2013 μετα το σουταρισμα των drivers  /  800dpi που ειναι η τωρινη σου   = 2.25 ) 

 

πχ αν εισαι  τωρα με 800dpi και sens 1.3,   δοκιμασε   να βγαλεις το synapse και να παιξεις  1800 και  sens 0.57  

 

οχι δεν εχω παιξει με 120hz αλλα αυτο δεν σημαινει τοι δεν μπορω να καταλαβω οτι κατι παει στραβα με το Μouse μου.

Αυτα που δινεις ειναι forums που μπαινει ο καθε ασχετος και γραφει οτι θελει, οπως και εδω στο insomnia. πχ στο παρον thread καποιος ειχε γραψει να βγαλεις το multicore γιατι βαζει lag. Οτι πατατα πεταει ο καθενας δεν σημαινει οτι πρεπει να την δεχεσαι κιολας. Ουτε στα 1800 τρεμει ο κερσορας ουτε στα 6400 !!! τωρα να κατσω να βγαλω το synapse, να κανω τεστ κτλ δεν θα το κανω ουτε για αστειο...εγω βλεπω οτι το ξεζουμιζετε πολυ.. ποντικι των 10 ευρω να μου δωσεις απλα να με βολευει το grip το ιδιο θα παιζω...παρτε εκει ενα ποντικακι με 30 ευρω και απο κει και περα το πως θα παιξεις ειναι δικο σου θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haris το παράκανες τώρα. μας διαβάζουν και παιδιά που δεν αντιλαμβάνονται σαρκασμό η ειρωνεία, θα μας κάνουν overwatch και θα μας bannaroun μαζικά. 

 

ξεκόλλα! :) (αναφέρομαι στα ποντίκια των 10 ευρω που άμα πετύχεις strafing target η φλιτς κιλ γράψε μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω τι το περιεργο λεει. δεν μιλησε για ποντικι με μπιλια.αν ειναι δλδ.

 

εγω μεχρι και πριν 2 χρονια μονο με αυτα επαιζα

 

Microsoft-IntelliMouse-Explorer-3-0-Opti

ξερεις τι φαπα ξαπλα τρωγανε αυτοι με τα ποντικια των 60-70+?

 

κανενα αλλο ποντικι δεν με βολεψε σαν το ie3. λιιιιγο αν και ποιο γεματο το DA... αλλα τα βρισκω προβληματικα τουλαχιστον αυτα που εχω παρει εγω. αθανατα τα ie3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...