Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα οι γερμανικοι και οι Ολλανδικοι ειναι μια χαρα.

 

4ο game πριν απο λιγο, τυχαμε vs 4αδα με 20 ωρες στα account ο καθενας.Οι 2 δικοι μας βγηκαν γιατι ξενερωσαν.

 

Oh well, enough csgo for today

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα οι server του faceit τουλαχιστoν απο τη δικη μου εμπειρια δεν ειναι και τοσο καλοι, εκτος απο το ping ειχα και var/loss που δεν εχω ποτε στο mm με αποτέλεσμα να εχω οτι να ναι hitreg. Αν ηταν τουλάχιστον σαν το mm αλλα 128 tick θα αγοραζα και συνδρομή ανετα. Ισως το esea εχει καλύτερους και για ελλαδα αλλα εκει πρεπει να πληρωσεις απλα και μονο για να τους δεις νομιζω δεν εχει free version..

 

Για το esea έτσι είναι δυστυχώς. Επιβεβαιώνω και εγώ αυτό που λες για το Face it. Μπήκα ένα ματσάκι χθες σε γερμανικό server και είχα 100-110 ping ενώ στο mm έχω 62-78. Με var/loss δεν είχα θέμα βέβαια, αλλά και μόνο του το πινγκ είναι αρκετό για να σου χαλάσει την εμπειρία. Επίσης για κάποιο λόγο και ο επίπεδο ήταν πολύ χαμηλό. Οι αντίπαλοι ως ct δεν κρατούσαν σωστά ούτε ένα site ενώ οι δικοί μου δεν μπορούσαν να σταβρωσουν Kill. Ε αυτό σε Συνδυασμό πως δεν μιλούσαν καν ήταν αρκετός λόγος για να βγω.

 

Σίγουρα το 64tick δεν παλεύεται σε σημεία αλλά από δωρεάν λύσεις η αλήθεια είναι δεν υπάρχουν πολλές αξιόλογες. Δεν έχω δοκιμάσει CEVO βέβαια ακόμα οπότε δεν ξέρω τι παίζει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αρκετα τυχερος να μένω αμστερδαμ οπου τα ping ειναι απιστευτα. 7 για ολλανδια. 15-30 για γαλλια/αγγλια/σουηδια.

 

ξερετε καθε ποσες μερες κανει reset το cd στο abandon? :D



Σίγουρα το 64tick δεν παλεύεται σε σημεία αλλά από δωρεάν λύσεις η αλήθεια είναι δεν υπάρχουν πολλές αξιόλογες. Δεν έχω δοκιμάσει CEVO βέβαια ακόμα οπότε δεν ξέρω τι παίζει εκεί.

επαιξα στο faceit 4 ματσακια, για ζέσταμα πλεον παω σε community 128 tick servers οπου ειναι dm d2 και πεφτει το ξυλο της αρκουδας. Βαρας τους παντες, δεν πα να ειναι t, ct, ΚΟΥΤΙΑ.

Επισης ειναι ενας pistol και hs only και πολυ με αρεσει :P

 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αρκετα τυχερος να μένω αμστερδαμ οπου τα ping ειναι απιστευτα. 7 για ολλανδια. 15-30 για γαλλια/αγγλια/σουηδια.

 

ξερετε καθε ποσες μερες κανει reset το cd στο abandon? :D

 

επαιξα στο faceit 4 ματσακια, για ζέσταμα πλεον παω σε community 128 tick servers οπου ειναι dm d2 και πεφτει το ξυλο της αρκουδας. Βαρας τους παντες, δεν πα να ειναι t, ct, ΚΟΥΤΙΑ.

Επισης ειναι ενας pistol και hs only και πολυ με αρεσει :P

 

αυτα

Από community θα παίξω μόνο arena 1v1 που θεωρώ πως βοηθάει στο aim. Πλέον βαριέμαι να κάνω και warmup πριν το competitive αφού είτε κρύος είτε ζεστός είμαι το παιχνίδι θα εξαρτηθει από το πόσο συνεννόηση πέφτει με τους υπόλοιπους της ομάδας (σε solo). Πότε δεν έχω χάσει ματς με άτομα που μιλάνε και δίνουν σωστά info. Θεωρώ πως παίζει το βασικότερο ρόλο στη νίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*** ο headbanger δεν παιζεται. Στο vanguard ανοιξα case και επεσε το wasteland rebel. Τωρα αυτο. Για ονομα δλδ..

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=645640011

 

40C10856CA4845F10670F86CA70C907C9ECE5B7A

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει, εκανε update τους drivers η amd και ***. Eκει που προχωράω freezαρει και με δειχνει εκει που ημουν μισο sec πριν κλπ. ΨΟΦΟΣ κακος. νομιζω εσπασα και το ποντικι.  

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχχαχα rip το καινουριο ποντικι?? Btw η καρτα γραφικων ειναι η καινουρια σου? εμενα εκανε αυτα τα freeze η gtx 275 και την σουταρα και εφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να ξαναπιασω το αθλημα μετα απο καιρο...καμια ρυθμιση για να παει λιγο καλυτερα το game και να εχει καλη αποκριση?ειδα καποια βιντεο στο ιντερνετ.τα απενεργοποιησα ολα αλλα στο fps μου δεν βλεπω διαφορα.το ιδιο παραμενει.128..το συστημα στην υπογραφη εχω.για rank δεν το συζηταω..εχω μονο 3 σαρδελες αλλα πρεπει να με κατεβασαν γιατι εδω κανω double score συνεχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Airbitz ψάχνει ομάδαες ώστε να γίνει σπόνσορας τους

 

https://airbitz.co/go/csgo-sponsorship-application/

We are excited to announce that Airbitz is actively looking to recruit a CSGO team to sponsor in events leading to CEVO Pro Season 10. For the next month, we will be accepting team applications for all skill levels and will be paying especially close attention to up-and-coming rosters with strong development potential to represent them on the pro-gaming scene.

“At Airbitz, we see the futures of eSports and Bitcoin as intrinsically linked,” says Will Pangman, Airbitz Marketing Manager. “We are gamers too, so it’s only natural that we explore the opportunity to bring a Counter-Strike team into the family!”

We will be taking applications through the end of March. In order to complete an application, all interested team members must fill out the form below. We will reply to your application via email with further instructions within 48 hours. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχχαχα rip το καινουριο ποντικι?? Btw η καρτα γραφικων ειναι η καινουρια σου? εμενα εκανε αυτα τα freeze η gtx 275 και την σουταρα και εφτιαξε.

H καρτα ειναι η r9 380x. 

 

Καποια θεματα που εψαξα στο google. 

 

Surface format optimization: OFF

GPU scaling: ON

 

Eπισης οταν εκανε update τα drivers μου γυρισε μονο του την οθονη στα 60hz. (Αυτο το ειχα καταλαβει και το αλλαξα, απλα αν καποιος εχει 144hz οθονη να το εχει κατα νου).

 

Το ποντικι ζει (νομιζω), χτες οταν το κοπάνησα δεν ενιωθε και δεν σκεφτηκα να το κανω μια unplug/plug. Τεσπα, ***, δινεις ποσα λεφτα μα τα bugs και διάφορες άλλες αστοχιες θα παραμείνουν.

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα ειναι η r9 380x. 

 

Καποια θεματα που εψαξα στο google. 

 

Surface format optimization: OFF

GPU scaling: ON

 

Eπισης οταν εκανε update τα drivers μου γυρισε μονο του την οθονη στα 60hz. (Αυτο το ειχα καταλαβει και το αλλαξα, απλα αν καποιος εχει 144hz οθονη να το εχει κατα νου).

 

Το ποντικι ζει (νομιζω), χτες οταν το κοπάνησα δεν ενιωθε και δεν σκεφτηκα να το κανω μια unplug/plug. Τεσπα, ***, δινεις ποσα λεφτα μα τα bugs και διάφορες άλλες αστοχιες θα παραμείνουν.

 

edited

 

To Triple buffering το εχεις on or off?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάμε καλά τις τελευταίες μέρες. Εκτός του ότι δεν ξερω τι παιζει με την gpu (με το update στα latest drivers δεν νιωθει, ειναι λες και παιζω με 20 fps, ειδικα στο gtav.) εχουμε και θεματα με τους σερβερς.

 

post-202120-0-04672700-1458569759_thumb.jpg

 

nice ping..

 

 

α, ναι. Kids, dont drink too much coffee..

 

https://www.youtube.com/watch?v=d_9ZcQFnll8

 

edit, με μεγαλη ντροπη σας αποκαλύπτω ότι απλά είχα πατήσει το infinite scroll και δεν το ειχα παρει χαμπαρι... (το ειχα ξεχασει οτι υπαρχει καν). 

 

/clap

Επεξ/σία από tehAllantin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάμε καλά τις τελευταίες μέρες. Εκτός του ότι δεν ξερω τι παιζει με την gpu (με το update στα latest drivers δεν νιωθει, ειναι λες και παιζω με 20 fps, ειδικα στο gtav.) εχουμε και θεματα με τους σερβερς.

 

attachicon.gifFAILnot.jpg

 

nice ping..

 

 

α, ναι. Kids, dont drink too much coffee..

 

https://www.youtube.com/watch?v=d_9ZcQFnll8

 

edit, με μεγαλη ντροπη σας αποκαλύπτω ότι απλά είχα πατήσει το infinite scroll και δεν το ειχα παρει χαμπαρι... (το ειχα ξεχασει οτι υπαρχει καν). 

 

/clap

και εγω αυτο βλεπω..μπηκα σημερα να παιξω και εκει που ειχα μονιμα 120fps εχω 40-50 και Ping καμια 80αρα..επαιξα λιγο ξενερωσα και βγηκα...με μολοτοφ μπροστα μου ουτε τοιχο δεν πετυχαινω..ελπιζω να φτιαχτει,αμα βρει καποιος τι φταιει ας πει.το συστημα της υπογραφης δεν νομιζω να μην σηκωνει το παιχνιδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ηθελα να μου προτεινεται κανενα καλο ονομα για το steam και συγκεκριμενα για το counter strike global offensive. Κατι αστειο ή εξυπνο ή απλα ωραιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...