Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικά έχετε καμιά clan online να μπω η όλο θεωρία είστε?

Ναι αλλα επειδη δεν παιρνουμε οποιον να ναι, θελει να εχεις 15 RWS τουλαχιστον ESEA και μετα θα σε κανουμε tryout να δουμε αν ταιριαζεις και με την ομαδα. Δεν ξερω αν προλαβαινουμε το επομενο major μαζι σου ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιας και ανεφερες esea, εβλεπα ενα βιντεακι με τη νεα nuke κ τυχε να ειναι απο stream του shroud. Εκραζε το 64 tick του ΜΜ.

 

1. Τι διαφορα κανει το 128 τικ;

2. Για να παιξεις esea (ξερω οτι δεν χρειαζεται να εισαι συγκεκριμενο ρανκ) αλλα στην ουσια εχουν δικπ τους elo η θα τρωω μονιμως αραπικο φυστικι αν δοκιμασω να παιξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι λιγότερο professional υπάρχει?

Στο insomnia με τιποτα παντα highest level παιζουμε.. :P 

 

Πηγαινε supreme/global με το καλο στο MM και μετα σκεψου να πληρωσεις για ESEA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω αλλα δεν πειραζει, dont stop believin' :P :P

 

Αν θες 128 tick υπαρχει το free faceit να δοκιμασεις, λιγο που επαιξα ομως οι servers ειχαν μεγαλο var και γενικα το πλεονεκτημα των 128 tick ακυρωνοταν απο τους inconsistent servers. Αν μενεις εξωτερικο ισως δεν εχεις τετοιο θεμα και παιζει να αξιζει, απο ελλαδα δεν μου φανηκε καλυτερη η εμπειρια παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia με τιποτα παντα highest level παιζουμε.. :P

 

Πηγαινε supreme/global με το καλο στο MM και μετα σκεψου να πληρωσεις για ESEA.

 

άστον να λέει, gamesense θες και να ξες τα callouts, εγώ έπεξα esea όταν ήμουν DMG και ήταν μια χαρά, ίσα ίσα έβγαινα κ πρώτος σε μερικά.

 

έχω παίξει κ faceit κ η αλήθεια είναι ότι το esea έχει καλύτερους σερβερς , πιο σταθερούς με καλύτερο performance και καλύτερους παίχτες που δε τρολλάρουν γιατί πληρώνουν για να παίξουν, είναι αναγκαστικά pay2play. το client του σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις το μέγιστο Ping κ το δικό σου map pool για να παίζεις όπως θες εσύ.

 

το faceit έχει κ f2p και p2p . το f2p είναι ένα μικρό πανυγήρι σαν το Matchmaking, θα συναντήσεις αρκέτα τρολλς που δεν τους νοιάζει να νικήσουν και αρκετους ύποπτους παίχτες. 3/5 games θα παίζεις σε φινλανδία/σουηδία γιατι πάντα αυτον τον σερβερ διαλεγουν, προσωπικά είχα 80-110 ping 80σε γερμανια ~100 φινλανδία αλλά τότε είχα και bad routing με την forthnet μου μάλλον. γενικά οι σερβερς του faceit stressάροντε εύκολα, δεν είναι καλοί.

 

το p2p σε αφήνει να κρατάς στατιστικά στο προφιλ, να παίζεις σε τουρνουά και έχεις προτεραιοτητα για team leader( διαλέγεις σερβερ κ μαπ) αλλά πάλι πολυ συχνά θα παίζεις στους ίδιους σέρβερσ κάπου στην σκανδιναβία.  :fear: .ξέρω άτομο που αγανάκτησε και επέστρεψε στο esea. :-D

 

θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με f2p faceit και αργότερα τα σκας για esea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ. Καμία μα ΚΑΜΙΑ σύγκριση, τι να λεμε τώρα.. Ευχαρίστηση το παιχνιδι. Με 3 dm και ειμαι στους top fraggers (μπορει να ειναι η ωρα, η τυχη κλπ αλλα ΔΕΝ.) Το ποντικι στα 800dpi και το sens το παω σταδιακα απο 2,5 στα 2 και ενταξει... Λιγο αμα διορθωσω τα spray patterns και συνηθίσω και το awp κ θα ειναι λες κ παιζει καποιος αλλος.

 

BigBOSS θενξ για την επεξήγηση. Μενω Ολλανδία. Με το λαπτοπ ημουν στα 15-30ms. Τωρα με το παλιο wifi adaptor που αγορασα ειμαι στα 60-100. μερικες φορες βαραει 200αρια :P

 

edit. Eπαιζα rifles m4a4 και ak. Tωρα πηρα awp. ΔΕΝ το ζω αυτο, πραγματικα. Κανω τσισάκια με τα φλικ που τραβαω. Οκ, παω να καώ να πεθανω, μιλαμε :P

 

edit πριν παω για υπνο. Νομιζω οτι ειχα το καλυτερο session so far, το ποντικι ειναι καταπληκτικό, η οθονη ***,  καληνυχτα παιδακια, παω να ψοφησω.

 

edited

Επεξ/σία από Praetorian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόπο! Νεκρα το θέμα!
 
Λεπον ενα μικρό update.
 


 
Δοκιμασα τώρα το faceit. Στο tick δεν μπορω να πω οτι κατάλαβα διαφορά αλλά μερικα hs ηταν εξωπραγματικα΄(για μένα εστω). Στο πρώτο game με έβαλε με ~dmg (δεν έχω ιδέα αν ειναι τερμα random, θα εξηγησω αργότερα τι υποθέτω)και τα πήγα αξιοπρεπέστατα μπορώ να πω (κερδίσαμε στην cache 16-9 και ημουν δευτερος στην ομαδα μου )
 
post-202120-0-54286300-1457326896_thumb.jpg
 
Στο δεύτερο match με έβαλε cbble που δεν εχω ιδεα απο τα (νεα ) callouts κ γενικα δεν το συμπαθώ σαν map. Οι αντιπαλοι ηταν supreme/global και με *** χωρίς έλεος. Εδώ να σταθώ στο ότι ΑΝ ηταν αλλο μαπ ειμαι σίγουρος οτι δεν θα ήμουν σε τέτοιο χάλι.
 
post-202120-0-90589300-1457326899_thumb.jpg
 
Στο τριτο με έβαλε με ~Eagle νομιζω (ή eagle master), χάσαμε φυσικά αλλά δεν με ***. Είχα καποια καλά kills.
post-202120-0-95391600-1457326902_thumb.jpg
 
 
 
Γενικά, το tick παιζει ρολο υποθέτω όπως και το hardware. Το κυριότερο ομως, περα απο το aim κλπ (που αν δειτε στατς μου δεν ειναι και τοσο χάλια) ειναι να γνωρίζεις το game σε βάθος. Πως θα κινηθείς σε κάθε περίπτωση και ανάλογα τις δυναμικές που αναπτύσσονται στο κάθε round. Αυτο ειναι απλά 1, να σου κόβει/ 2 εξάσκηση/ 3 να παίζεις με άτομα που σε κάνουν καλύτερο.
Γενικά το solo queue ειναι λιγο ότι νάναι και δεν λεει κ πολύ γιατί μπορεί να πέσεις με random ΠΑΙΔΙΑ (απο ρωσσάκια μέχρι γαλλάκια ξερωγώ που πραγματικά έτσι όπως παίζουν δεν καταλαβαίνω πως είναι nova1/2.) η απλά τρολλ/***. Γενικά σαν παιχνίδι πάντως είναι καταπληκτικό!
 
Tώρα, για το τι αντιπάλους έχεις στο faceit υποθέτω πως σε βάζει για πρώτο game σε επίπεδο dmg/mge και αναλογα το πως θα τα πας ανεβαίνεις η κατεβαίνεις έλο. Βέβαια απο dmg να σε πάει global ειναι λιγο περίεργο και ισως να λεω *** :P
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead το topic γιατι εχουν μαζευτει πολλα games, εχουμε και division σε λιγο και ds3 πιο μετα οποτε θα παιχτει καλο break απο cs.. :P

 

 

Πως θες να παιζουν nova 1/2 δηλαδη?? :P bad θα ειναι προφανως, εδω mge/dmg και βλεπεις κατι ατομα με 10 sensitivity crosshair να κοιταει το πατωμα και να κανουν οτι να ναι, μπορει να ειναι boosted μπορει derankers για πλακα η οτιδήποτε. Οσο για το αν θα τα πηγαινες καλυτερα vs globals/supremes δεν παιζει κανενα ρολο αν χασεις στο τελος, το cs ειναι team game κερδιζεις σαν ομαδα χανεις σαν ομαδα, τι να το κανω αν κανεις 30 kills επειδη κανεις bait τους παντες/ετυχε να εισαι παντα στο σωστο σημειο και στο τελος χασουμε, προτιμω να εχω εναν καλο support που θα παει 12-15 αλλα θα βοηθησει να παρουμε rounds με σωστα flash/smokes/trade kills και στο τελος το game με ομαδικη δουλεια. Λες δεν με βιασαν και χασατε 16-7, δεν εχει καμια σημασια τα kills σου και το individual performance, χασατε γιατι ηταν καλυτεροι δεν ησουν σε θεση να κανεις carry το game ουτε εσυ ουτε καποιος αλλος αν δεν τραβαγε το team για να το λες αυτο, αν νιώθεις καλα επειδη ειχες θετικο kdr οκ παντως δεν ειναι dm και δεν μετράει πουθενά και ειναι ασχημος τροπος να σκέφτεσαι γιατι σε οδηγει να γινεις killwhore και να μην κοιτας το ομαδικό playstyle..

 

Εχω τυχει παιχνιδια στα οποια επαιζα πολυ καλα πηρα μονος μου κρισιμα round/βοηθησα πολυ για να παρουμε το game και παρ'ολα αυτα εχεις τον baiter top fragger να μιλαει επειδη εισαι bottom η last from bottom χωρις να εχει συναίσθηση τι game παιζει και τι κάνεις για την ομαδα. Οπως επισης και παιχνίδια να ειμαι top fragger με διαφορα αλλα να νιωθω οτι δεν παιζω καθολου καλα γιατι ολα ηταν οταν για παράδειγμα μεναμε 3vs5 εκαναν rush σκοτωνα 2 χαναμε το round  σιγα σιγα μαζευόταν τα kills αλλα δεν εγινε κατι παλι χασαμε γιατι εχασα τα κρίσιμα opening kills οταν επρεπε σε αλλη φαση του game. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εχουν ολα τα kills το ιδιο ειδικο βαρος, πχ κανεις entry στο long στη dust και τρως εναν αμεσως δημιουργείς opening για A και ειστε 4 vs 5, αλλο σεναριο οπως ειπα παραπανω εισαι 3 vs 5 η 2 vs 5 ε σκοτωνεις 3 επειδη σας pusharoun χαζα και φυσικα το round ειναι χαμενο, αυτα τα 3 kills δεν λενε κατι για εμενα εκτος αν κανεις το clutch.

 

Εγω παντως οταν παιζω καμια φορα vs LE/LEM δυσκολεύομαι αρκετα, ειμαι dmg atm οχι τοσο στα frags που και εκει δε σκοτωνω ουτε για πλακα οπως στο rank μου και χανω αρκετα aim duels αλλα ενταξει την παλεύω πιστεύω οσο στη δυναμικη των games. Για παραδειγμα οταν παιζω στο rank μου και κραταω short σπανια θα ριξουν molly/nades στο hs box και θα κανουν οργανωμένο push αντε κανα flash και yolo σπανια να κανουν prefire τα σημεια οποτε θα παρω καποια kills και θα κρατησω και μαλλον θα παρουμε και το round, οταν παιζω με φυσιολογικους  LE/LEM ειναι σχεδον standard plays οποτε με δυσκολεύει αρκετα και χανω σε game sense εκει διοτι δεν εχω συνηθίσει να αντιμετωπίζω την κατάσταση. Ισχυει οτι πρεπει να παιξεις εναντιων καλύτερων για να βελτιωθεις.

 

Τα tick σε συνδυασμό με καλο ping και fps μετρανε σιγουρα πολυ πρεπει να ειναι αλλο game πραγματικα αλλα εμεις ελλαδα δυστυχως δεν εχουμε τετοιες πολυτέλειες, μακαρι να μπορουσα να παιξω κανονικα σε 128 tick δεν θα ακούμπαγα ξανα mm..

 

/rant

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο ομως, περα απο το aim κλπ (που αν δειτε στατς μου δεν ειναι και τοσο χάλια) ειναι να γνωρίζεις το game σε βάθος. Πως θα κινηθείς σε κάθε περίπτωση και ανάλογα τις δυναμικές που αναπτύσσονται στο κάθε round. Αυτο ειναι απλά 1, να σου κόβει/ 2 εξάσκηση/ 3 να παίζεις με άτομα που σε κάνουν καλύτερο.

 

  Σαφώς και το cs δεν είναι quake ξερωγώ. Το k/d ratio δεν το μετράω σαν καθοριστικό παράγοντα, απλα αν δεν σκοτώνεις κανεναν δεν κανεις τιποτα. Το πως θα κινηθει η ομάδα και πως θα πετάξει smokes/flash κλπ κανει τρελή διαφορά και το είδα στο match στην inferno. Tα παλικάρια πετουσαν defensive smokes/flash κλπ κ εμενα *** με τον συγχρονισμό και το execution. 

 

  Πάνω απο dmg θελει παντως να ξερεις//ποτε/γιατί  θα κάνεις ότι κανεις και αυτό ειναι ***. Το να yolareis ειναι το μόνο εύκολο (αυτο κανω στην ουσια) παίρνοντας αν εισαι τυχερός 1-2 frags αλλα οπως ειπες, δεν ειναι αυτη η σημασια του παιχνιδιού. Στα ranks που παιζω νιωθω οτι ειναι κατι σαν cod η τελος παντων ενα game οπου ο καθενας κανει ενα μειγμα απο "οτι ναναι" σε συνδυασμό με κανα smoke/flash.

 

 Στην τελική είναι τι θες απο το καθε τι στη ζωή σου. Μπορεις απλα να παιζεις για να *** ή να παίξεις γιατί σου αρέσει να είσαι καλός στο cs ή σε οτιδήποτε κάνεις και να επιδιώκεις να κάνεις το καλυτερο δυνατόν που μπορείς. (πχ στη δουλεια μου, ζητω απο τον εαυτό μου πρώτα να ειμαι οσο το δυνατον καλυτερος και μετά, αφου ειμαι εγω σωστος το ζητάω κ απο τους συναδέλφους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε add το δεύτερο acc μου mge ειναι, παιζω περισσότερο απο το main(συνηθως σολάρω η με irl φιλους mg2+ και αυτοι) και συνήθως απόγευμα-βράδυ ανάλογα.

 

http://steamcommunity.com/profiles/76561198005404306/

 

Και οποιος αλλος θελει allantin κτλπ καντε με να παιξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...