Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΤΙ ΕΙΠΕ; ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙ! 

 

http://bit.ly/1TgcPE2

(είμαι λιγο   :D )


g502 τα ειπαμε και πριν, πολυ βαρυ ειδικα οταν οταν παιζεις με χαμηλο sens (χαμηλο εννοω >= 40cm/360 ) επισης ξαναλεω οτι δεν δινω πανω απο 60 ευρω σε ποντικι δεν μπα να κανει τα headshot μονο του :D
 

 

Το τσέκαρα και τώρα με 2.5 ingame 800dpi το 360 είναι περίπου στα 20-22cm(δεν ξέρω αν παίζει κάτι με το windows mouse settings, παντως ingame έχω το raw input οn.) Αυτο λογικά σταματάει το acceleration των windows (?)

post-202120-0-90553800-1456701207_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναποδο κανει ^ πρεπει να το ξετικαρεις 

 

ευτυχως οταν εχεις raw input δεν λαμβανονται οι υποψη  οι ρυθμισεις στον πινακα ελεγχου.

 

20cm/360 ειναι πολυ λιγα εγω παιζω στα ιδια dpi με το KPM και 1.29-1.47 sens  ( αναλογα με το μεγεθος του mousepad :P

 

αλλοι παιζουν με πανω απο 60 cm, οταν χρησιμοποιεις τα αυτια σου σαν να ειναι ματια ( SBX surround 30% + ανοιχτου τυπου ακουστικα for the mothafucking win )  + το info απο το voice chat και το minimap τοτε  δεν χρειαζεσαι καθολου τις πιρουετες και τα ακροβατικα,  CS παιζεις οχι Quake. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allantin μπηχτη ηταν αυτη!! :P

Οχι μπηχτη στα ισια το ειπα.. :P :P

 

raw input 1 = διαβαζει απο το mouse κατευθειαν παρακαμπτει το accel και τα settings των windows, δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις το raw input 0 εκτος αν θες καποιο περιεργο sensitivity με το slider των windows.

 

Επισης για εμενα οτιδηποτε μικροτερο απο 45-50cm/360 δεν ειναι καλο για νεους παιχτες, αν επαιζες τιποτα quake/unreal και εχεις συνηθισει οκ, εγω που επιασα mouse για να παιξω fps πριν κανα χρονο ξεκινησα με 400dpi 2.0 sens και τωρα παιζω με 1.8, νομιζω βοηθαει τους noobs καλυτερα το πολυ χαμηλο sens στο csgo. Εξαιρεση ατομα που επαιζαν comp fps παλια και εχουν muscle memory απο τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω με 1000 dpi, 1.1 sensitivity και εννοείται με ανοιχτό το raw input. Η αλήθεια είναι με τον καιρό το κατέβαζα, δεν έβαλα αρχικά αυτό το dpi και αυτό το In Game mouse sensitivity. Και φυσικά παίζει ρόλο και το mousepad. Πριν με το goliathus, έπαιζα με υψηλότερο sensitivity. Με το qck+ που κινείται πιο εύκολα και γρήγορα το ποντίκι, χρειάστηκε να το κατεβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ADHD, δεν με ξερεις οποτε δεν μπορεις να κρινεις αντικειμενικα αλλα το αντιπαρερχομαι.

 

Η διαφορα μεταξυ των οθονων (φυσικα) ειναι χαοτικη. Θα βαλω να παιξω αππ το λαπτοπ ετσι απο περιεργεια.

post-202120-0-13320000-1456788113_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc ηρθε, εγω πρεπει να σταματησω να παραγγελνω ξημερωματα (η στην προκειμενη να διαλεγω parts) μιας κ ξεχασα να παρω cpu cooler κ τον περιμενω σημερα. Παντως, το ποντικι που το τεσταρα στα 1000dpi 1,5 sens και 1000polling ενιωθα λες κ εχει acceleration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

raw input = on, acceleration= off ingame και τσεκαρε στο software οτι δεν εχεις βαλει κατα λαθος acceleration. Ο 3366 δεν εχει acceleration ουτε smoothing θα πρεπει να το νιωθεις perfect 1:1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...