Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτους που ξεκινανε τωρα.

 

Ξεκινηστε να παιζετε το παιχνιδι να αρχισετε να μαθαινετε καποια πραγματα, σε deathmatch ή casual. Θα βοηθησει παρα πολυ αν δειτε καποια βιντεο στο youtube και ιδιαιτερα stream στο twitch. Δυστηχως το counter θελει practice, δεν μπαινεις απλα μεσα στο ranked και παιζεις :\ Πρεπει πρωτα να μαθεις λιγο τα οπλα και να εχεις μια ιδεα του bomb scenario που παιζεται στο matchmaking, ενα μικρο gamesense (δλδ οτι οι cts δεν κανουν rush σαν να παιζουν deathmatch, αλλα κρατανε θεσεις και περιμενουν τους terrorist να κανουν την κινηση τους ή οταν η πεσει κατω η βομβα το λες στο voice chat για να κανουν rotate ολοι εκει, παιζεις το objective δεν ειναι deathmatch...) Και σιγα σιγα κανοντας practice τα οπλα στα community servers σε aim_map ή deathmatch FFA θα γινεται καλυτεροι στο aim. Το game sense ερχεται με την εμπειρια καθως παιζεις και καθως βλεπεις αλλους να παιζουν σε stream (pros κτλ).

 

Στο community βαζεται ευρωπαικους σερβερς προφανως, ping < 100 και μπορειται να γραψετε για map "aim_map" και να σας βγαλει μια λιστα στην οποια μπορειτε να μπειτε. Αυτη η πιστα θα σας βοηθησει στο aim!

 

Εγω μπαινω σε εναν Ελληνικο server που κανει rotate 5 συγκεκριμενα maps στα οποια εχει 2 aim_map τυπου, 2 awp maps μονο, και 2-3 εκδοσεις της dust2 που παιζεις deathmatch με οποιο οπλο θελεις.

νομιζω ειναι αυτη η ip csgo.greek-uni.gr:27017

μπαινετε ανοιγοντας το console και γραφοντας "connect csgo.greek-uni.gr:27017"

 

Σε αρκετες σελιδες πιο πισω ειχα πει καποια στιγμη καποια tips για νεους players οταν τα βρω θα δωσω link απο το comment να τα δειτε..

 

update:

 

http://www.insomnia.gr/topic/514407-counter-strike-global-offensive/page-9?do=findComment&comment=53275009

 

Και ενα βιντεο για το sens μιας και ειναι πολυ βασικο

 

Επεξ/σία από Haris San
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οποτε θελουν το φτανουν global και γελανε κιολας. Προφανως ειναι lem γιατι δεν παιζουν ποτε mm.

Καλα προφανως αφου ειναι στο top 0.000001% ξερω γω, απλα ηταν αστειο που το παιχνιδι θεωρει εστω και για λιγο LE τον olof και LEM τον flusha μετα το game τους. Επισης ειχαν πλακα και τα παιχνιδια που επαιξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι χρειάζεται για να μου δοθεί το δικαίωμα να "κάνω" overwatch;

 

How do I become an investigator?
 

Currently, the best approach is to play lots of matches in our official Competitive Matchmaking. We are slowly adding players to the pool of investigators, and randomly pick them with consideration to their playtime and skill level. The goal is to invite as many skilled reviewers as possible.

 

http://blog.counter-strike.net/index.php/overwatch/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα λενε στα 150 wins + mge και 300 ωρες... Αλλα δεν ειναι σιγουρο

Επισης ετσι οπως ειχαν γινει τα ranks πλεον αποφασιζουν για το αν εχει καποιος cheat ή οχι ατομα τα οποια δεν εχουν την εμπειρια για αυτο...Αλλα νομιζω οτι σου δινει προφανως cases αναλογα με το rank που εισαι. Δλδ ενας mg1 δεν κανει cases σε καποιον που παιζει σε dmg επιπεδο, κατι ειναι και αυτο...Παντως να κανετε 1 OW την μερα, δεν ειναι τιποτα... Αλλα αν δεν ειστε σιγουροι 100% οτι δεν εχει κατι μην κοπανατε αα αυτος εχει 20/3 αρα εχει και cheats, γιατι μπορει να ναι και smurf... Ενας καλος τροπος για να καταλαβεις αν εχει καποιος κατι, εκτος απο τα obvious που κοιτανε μεσα απο τοιχους κτλ ειναι να δεις οτι καποιος εχει ενα pattern στο play του, δλδ κανει prefire συνεχεια ατομα σε περιεργα σημεια και οχι σε 1 common spot ας πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδές καλησπέρα.

 

Συμπλήρωσα 10 wins επιτέλους. Τώρα πλέον θα περιμένω πάλι αυτά τα 20ωρα μετά από κάποια παιχνίδια ή παίζω unlimited?

 

Επίσης με έβαλε Master Guardian II με το σήμα του AK είναι καλό αυτό? Κακό? Τι φάση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδές καλησπέρα.

 

Συμπλήρωσα 10 wins επιτέλους. Τώρα πλέον θα περιμένω πάλι αυτά τα 20ωρα μετά από κάποια παιχνίδια ή παίζω unlimited?

 

Επίσης με έβαλε Master Guardian II με το σήμα του AK είναι καλό αυτό? Κακό? Τι φάση?

 

Οχι τωρα πλεον παιζεις οσο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα λενε στα 150 wins + mge και 300 ωρες... Αλλα δεν ειναι σιγουρο

Επισης ετσι οπως ειχαν γινει τα ranks πλεον αποφασιζουν για το αν εχει καποιος cheat ή οχι ατομα τα οποια δεν εχουν την εμπειρια για αυτο...Αλλα νομιζω οτι σου δινει προφανως cases αναλογα με το rank που εισαι. Δλδ ενας mg1 δεν κανει cases σε καποιον που παιζει σε dmg επιπεδο, κατι ειναι και αυτο...Παντως να κανετε 1 OW την μερα, δεν ειναι τιποτα... Αλλα αν δεν ειστε σιγουροι 100% οτι δεν εχει κατι μην κοπανατε αα αυτος εχει 20/3 αρα εχει και cheats, γιατι μπορει να ναι και smurf... Ενας καλος τροπος για να καταλαβεις αν εχει καποιος κατι, εκτος απο τα obvious που κοιτανε μεσα απο τοιχους κτλ ειναι να δεις οτι καποιος εχει ενα pattern στο play του, δλδ κανει prefire συνεχεια ατομα σε περιεργα σημεια και οχι σε 1 common spot ας πουμε...

Απο το movement/crosshair placement φαινεται πανευκολα, οσους obvious cheaters εχω δει στο OW κοιτανε το πατωμα και ξαφνικα γινονται ScreaM η KennyS.. :P Υπαρχουν και κατι δυσκολες περιπτωσεις ομως που λες τωρα αυτος ειναι aim god στο mm η απλα εχει κανα καλο aimbot να διορθωνει ελαχιστα? Ειχα πετυχει πχ εναν που επαιζε σχετικα νορμαλ πολυ καλος μεν αλλα οχι κατι υποπτο και ξαφνικα κανει ενα τρελο 1 tap ace απο το palace στην mirage, ε εκει ηταν απο τις περιπτωσεις που το ειδα το ξαναειδα και δεν μπορουσα να καταλαβω αν απλα ηταν τυχερος η αν το ανοιξε.

 

Γενικα δεν δινω verdict αν δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Γενικα λενε στα 150 wins + mge και 300 ωρες... Αλλα δεν ειναι σιγουρο

Επισης ετσι οπως ειχαν γινει τα ranks πλεον αποφασιζουν για το αν εχει καποιος cheat ή οχι ατομα τα οποια δεν εχουν την εμπειρια για αυτο...Αλλα νομιζω οτι σου δινει προφανως cases αναλογα με το rank που εισαι. Δλδ ενας mg1 δεν κανει cases σε καποιον που παιζει σε dmg επιπεδο, κατι ειναι και αυτο...Παντως να κανετε 1 OW την μερα, δεν ειναι τιποτα... Αλλα αν δεν ειστε σιγουροι 100% οτι δεν εχει κατι μην κοπανατε αα αυτος εχει 20/3 αρα εχει και cheats, γιατι μπορει να ναι και smurf... Ενας καλος τροπος για να καταλαβεις αν εχει καποιος κατι, εκτος απο τα obvious που κοιτανε μεσα απο τοιχους κτλ ειναι να δεις οτι καποιος εχει ενα pattern στο play του, δλδ κανει prefire συνεχεια ατομα σε περιεργα σημεια και οχι σε 1 common spot ας πουμε...

 

 

αν πω εγώ πως έχει WH τρώει απευθείας BAN και αν πω οτι είναι καθαρός τη γλυτώνει ή βλέπουν το ίδιο overwatch κανά δυο τρεις πριν πέσει η ποινή; 

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε τυχει σε παιχνιδι,(competitive κιολας), ενας να εχει ενα hack οπου με το ξεκινημα του γυρου απο terrorist spawn εκανε teleport στους ct.

    Προσωπικα τον εκανα report αλλα σιγουρα θα τον κανανε και οι υπολοιποι,τωρα δεν ξερω αν στεκει το "απευθειας BAN"

και ειδικα αν προερχονται ολα τα report απο την ομαδα μου.

 

Οποτε,ή θα πρεπει να μαζεψει και τα αναλογα report  απο την ομαδα του ή αναγνωριζει το hack το παιχνιδι και τον banαρει.

 

Παντως ναι,καποιες φορες βλεπω καποια replays που πραγματικα ειναι δυσκολο να πεις αν ειναι aimbot ή οχι και γενικα ειναι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πω εγώ πως έχει WH τρώει απευθείας BAN και αν πω οτι είναι καθαρός τη γλυτώνει ή βλέπουν το ίδιο overwatch κανά δυο τρεις πριν πέσει η ποινή; 

 

Προφανως τα overwatch cases τα βλεπουν αρκετοι investigators και αναλογα με τι απαντανε ολοι βγαινει το τελικο πορισμα. Επισης καποιοι investigators εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα απο καποιους αλλους και αυτοι ειναι αυτοι που δινουν συνεχεια σωστα verdicts.

 

 

Απο το movement/crosshair placement φαινεται πανευκολα, οσους obvious cheaters εχω δει στο OW κοιτανε το πατωμα και ξαφνικα γινονται ScreaM η KennyS.. :P Υπαρχουν και κατι δυσκολες περιπτωσεις ομως που λες τωρα αυτος ειναι aim god στο mm η απλα εχει κανα καλο aimbot να διορθωνει ελαχιστα? Ειχα πετυχει πχ εναν που επαιζε σχετικα νορμαλ πολυ καλος μεν αλλα οχι κατι υποπτο και ξαφνικα κανει ενα τρελο 1 tap ace απο το palace στην mirage, ε εκει ηταν απο τις περιπτωσεις που το ειδα το ξαναειδα και δεν μπορουσα να καταλαβω αν απλα ηταν τυχερος η αν το ανοιξε.

 

Γενικα δεν δινω verdict αν δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

 

F*ck em, they're all cheaters :P

 

Γαμωτο! Αγορασα το benq xl2411z και με πηραν τηλ και μου λενε οτι θα το παρουν στις 25 απο προμηθευτη επειδη ειναι out of stock. Ρωτησα και σε καποια αλλα μαγαζια στο skroutz τα ιδια και εκει. Μετα κοιταξα και για την lg 24gm77 αλλα την εχει μονο 1 μαγαζι και λεει 5-10 εργασιμες, τα ιδια και το asus vg248qe. Τωρα περιμενω να μου κανουν refund. Μαλλον δεν θελει να αγορασω monitor :P Τωρα αφου μπαινω στις 20 δεν νομιζω να παρω τιποτα, θα δω τι θα γινει και με μεταθεσεις κτλ και θα ξανακοιταξω για αργοτερα :( feelsBanMan

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μία απορία σχετικά με την ανάλυση του παιχνιδιού. Τώρα παίζω σε 1920 * 1080 ενώ πιο παλιά το είχα σε 1600 * (δεν θυμάμαι).

Με fullHD είναι όλα πολύ μικρά, και σχεδόν αδύνατο να πετλυχεις κεφάλι από μακρινές αποστάσεις όπως πχ pit to A site dust2. Υπάρχει άλλη ρύθμιση που να κρατάει την ανάλυση ψηλά αλλα να φέρνει τα μοντέλα να φαίνονται πιο μεγάλα ?

Βέβαια έχει κανένα μήνα να πίξω και είμαι απροπόνητος, ίσως να φταίει και αυτό. Το rank μου είναι MGE ενώ πριν ένα μήνα, πριν να τα αλλάξουνε είμουνα LE. Επίσης η οθόνη μου είναι 15" του λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...