Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wtf δεν καταλαβαίνω χριστό από ότι λέτε λες και παίζεται αλλα game :D Πάντως στην αρχή έλεγα μια χαρά τα πάω περίεργο και μετά κατάλαβα ότι όλοι είναι ίδιο rank :P Δεν βλέπω τρελες διαφορες από Source tbh το μονο που είναι σίγουρα διαφορετικό είναι το sensitivity που το έχω στο 6 με 6000dpi και πάλι μου φαίνεται slow. Επίσης πια οι διαφορα των community servers με το απλά να πας από play now?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ξεκινα να ριχνεις το sens και το dpi ειναι παραπολυ μεγαλο.

λιγο λιγο ομως για να μπορεσεις να κατανοησεις την διαφορα στο παιχνιδι σου και να μην το αποριψεις λογω οτι δεν θα μπορεις

να παιξεις στην αρχη μεχρι να συνηθησεις

 

tip μπορεις να κρατησεις το dpi που σε βολευει οταν σερφαρεις και να ριξεις το sens

ωστε το μυαλο και οι κινησεις που κανεις εντως παιχνιδιου να εχουν πληρη εφαρμογη και στην

επιφανεια εργασιας. ετσι το μυαλο κατανοει πληρως τις κινησεις και μετα απο ενα σημειο ολα πηγαινουν "αυτοματοποιημενα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wtf δεν καταλαβαίνω χριστό από ότι λέτε λες και παίζεται αλλα game :D Πάντως στην αρχή έλεγα μια χαρά τα πάω περίεργο και μετά κατάλαβα ότι όλοι είναι ίδιο rank :P Δεν βλέπω τρελες διαφορες από Source tbh το μονο που είναι σίγουρα διαφορετικό είναι το sensitivity που το έχω στο 6 με 6000dpi και πάλι μου φαίνεται slow. Επίσης πια οι διαφορα των community servers με το απλά να πας από play now?!

 

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε. Προφανώς παίζεις έχοντας φάει τριπάκια πρώτα αχαχαχαχ :D (αστειεύομαι)

 

Αυτό μου θύμισε πάντως, όταν τότε στις αρχαίες εκδόσεις, βάζαμε sensitivity 99999, κουνούσαμε το mouse και φαίνονταν να χορεύει ο παίκτης μας αχαχχααχαχα 

 

No offence, ο καθένας παίζει όπως γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να το τσιμπήσω όπως πήρα το rocket league , δηλαδή για να παίξω 1-2 ώρες τη μέρα
έχει πραγματικά πολύ κόσμο ? αξίζει να το πάρεις αν έχεις το παλιό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το πραγμα με τα lvl για να μπεις ranked γινεται να το αποφυγεις καπως;Ειχα παιξει γυρω στα 150 ranked και τωρα δεν μπορω μπω .Μου αρεσει μονο το 5v5.Αν βαλω casual για να xpπαρω μπορει να ειναι και 10 vs 10 το παιχνιδι και βαριεμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wtf δεν καταλαβαίνω χριστό από ότι λέτε λες και παίζεται αλλα game :D Πάντως στην αρχή έλεγα μια χαρά τα πάω περίεργο και μετά κατάλαβα ότι όλοι είναι ίδιο rank :P Δεν βλέπω τρελες διαφορες από Source tbh το μονο που είναι σίγουρα διαφορετικό είναι το sensitivity που το έχω στο 6 με 6000dpi και πάλι μου φαίνεται slow. Επίσης πια οι διαφορα των community servers με το απλά να πας από play now?!

Παρε αυτο http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-mamba-tournament-editionειναι το καλυτερο βγαζει 16k dpi!

 

Μετα πας windows βαζεις το pointer speed 11/11 acceleration max ingame το sensitivity στο 6 και μην ακους τι θα σου πουν εδω κανεις δεν θα σου πει πως να παιξεις το game σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx guys είχα χρονια να παίξω CS ξέρω ακούγεται υπερβολικό και για μένα που έπαιζα με 1.2 sensitivity στο source και με ακόμα λιγότερο στο 1.X. ADHD 16k?!?! Εδώ το Chroma φτάνει 10k και μου φαίνεται τρελό, thanx anyways :) Λογικά όσο περνάει ο καιρός θα το ρίχνω σιγά σιγά αλλα συνήθισα να μην σηκώνω mouse από το pad και μάλλον θα πάρει κάποιο χρόνο.

Τελικά οι διαφορα με τους community servers και το αυτόματο matchmaking πια είναι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παιξεις μια ωριτσα στο go,δεν υπαρχει γυρισμος στο 1.6 

cool , το αγόρασα τελικά , 7 euro , τίποτα! 

δεν περίμενα να είναι 11gb πάντως  :shock: 

για να δούμε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια,τι γινεται με τα competitive?

ημουν gold nova 3 ,δεν επαιξα για κανα 3μηνο με πεταει silver elite,μπαινω τωρα 3 μερες εχω νικησει τουλαχιστον 8 match εχω χασει τα 2 και δεν με ανεβαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wtf δεν καταλαβαίνω χριστό από ότι λέτε λες και παίζεται αλλα game :D Πάντως στην αρχή έλεγα μια χαρά τα πάω περίεργο και μετά κατάλαβα ότι όλοι είναι ίδιο rank :P Δεν βλέπω τρελες διαφορες από Source tbh το μονο που είναι σίγουρα διαφορετικό είναι το sensitivity που το έχω στο 6 με 6000dpi και πάλι μου φαίνεται slow. Επίσης πια οι διαφορα των community servers με το απλά να πας από play now?!

 

Λοιπον, 800dpi και 1.5 sens, κατι τετοιο θεωρειται λογικο...

 

 

ρε παιδια,τι γινεται με τα competitive?

ημουν gold nova 3 ,δεν επαιξα για κανα 3μηνο με πεταει silver elite,μπαινω τωρα 3 μερες εχω νικησει τουλαχιστον 8 match εχω χασει τα 2 και δεν με ανεβαζει.

 

Αυτο ειναι το πραγματικο σου rank.

 

 

Τελικά οι διαφορα με τους community servers και το αυτόματο matchmaking πια είναι?!

 

Του κομιουνιτι ειναι servers unofficial, δεν ειναι της valve. Επομενως δεν παιρνεις xp για να ανεβεις profile rank (αυτο που πρεπει να πας 3 για να παιξεις competitive). Συνηθως δινουν drops παντως. Η μεγαλη διαφορα ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι 128tick εναντι των 64 που ειναι οι official. 

 

Αυτο το πραγμα με τα lvl για να μπεις ranked γινεται να το αποφυγεις καπως;Ειχα παιξει γυρω στα 150 ranked και τωρα δεν μπορω μπω .Μου αρεσει μονο το 5v5.Αν βαλω casual για να xpπαρω μπορει να ειναι και 10 vs 10 το παιχνιδι και βαριεμαι.

 

Οχι, πρεπει να φτασεις 3.

LELE ο olofmeister, LEM οι JW/Flusha lol. :P

 

Οποτε θελουν το φτανουν global και γελανε κιολας. Προφανως ειναι lem γιατι δεν παιζουν ποτε mm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη διαβάζω όλες τις σελίδες , εσείς που παίζεται συνήθως? community servers ή official ?μπήκα έπαιζα official αλλα τώρα θα δοκιμάσω κανέναν Ελληνικό , αμάν με τους Ρώσους , δεν παλεύονται ... "lake πλίσ ! πλίσ lake!!"  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...