Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν έχω ρίξει όπως και το 99% της Ελλάδας αλλά στα διάφορα βίντεο του youtube που έχω χαζέψει η σφαίρα δεν ξεκινάει απο το πάτωμα και φτάνει στο ταβάνι. Θα μπορούσε να είναι πιο μαζεμένο.

Γενικά όμως έχω ψιλοαπογοητευτεί. Όλα τα παιχνίδια που μπαίνω είναι σε dust2 και όλα έχουν ρώσους βλάκες. Μικρός θυμάμαι στο cs:source έπαιζα σε κάτι πίστες mcdonalds, μια τεράστια κουζίνα, pool κ.α. Εδώ δεν μπορώ να βρώ ούτε καν italy.

Βγαλε την dust 2 απο το map pool αν δεν θες να παιζεις εκει, ενταξει video game ειναι μη συγκρινεις με την πραγματικοτητα και στο cod ας πουμε ολα laser guns ειναι δεν νομιζω καποιο VG να το πετυχει τελεια, το recoil ειναι ενα aspect του skill που χρειαζεται να μαθεις. Επισης προσπαθησε να κανεις καποιους φιλους στο game να παιζετε μαζι γιατι το solo q οντως δεν παλευεται ιδιαιτερα. Παιζεις πχ ενα καλο game κανε add τους 2 πρωτους αν δεν ειναι toxic και σιγα σιγα θα βρισκεις τουλαχιστον 2-3 κοντα στο skill σου να κανετε que μαζι, ειναι πολυ πιο fun ετσι.

 

Χαχαχα και αυτο με τα αιματα μου συμβαινει πολυ συχνα.Θα το δοκιμασω αυτο που ειπες παντως, αν και δεν το εχω πειραξει ποτε.

Και εμενα και απο τοτε που εβαλα interp 2 δεν το κανει, ειναι inconsistent σε αλλα σημεια ομως, δεν ξερω για σιγουρα θα παιξω καμια βδομαδα ακομα να δω πως θα παει πριν κρινω. Αρκετοι παντως λενε παντα 2 στους official MM servers οτι ping και να εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλαξε το ranking system το παραδεχθηκαν και επισημα απο valve, προσωπικα συμφωνω με αυτο αν και δεν με συμφερει. Εκανα 2 ηττες και ειμαι ακομα LE αλλα ολος ο κοσμος λεει οτι τρωει derank και σε νικη/ισοπαλια wtf, μαλλον ημουν κοντα να ανεβω για αυτο.  :-(  Παντως τα παιχνιδια δυσκολεψαν σιγουρα, εχω φιλους global και τους βλεπω LEM τωρα lol.. :P

 

Edit: Χρησιμοποιουν normal distribution πλεον στο οποιο το κεντρικο value βρισκεται στο GN4.

 

https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/3xe7py/has_anybody_noticed_the_change_in_the_rank_system/cy3x3pj

Κι όσο ήμουν έτοιμος να ρωτήσω γι αυτό.

Νομίζω έπρεπε.Ήταν άτομα MG2 και MGE και δεν είχαν ιδέα από το παιχνίδι.Όπως κι εγώ που έφτασα MGE αλλά δεν το άξιζα σε καμία περίπτωση.Νομίζω τώρα είναι πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε την dust 2 απο το map pool αν δεν θες να παιζεις εκει, ενταξει video game ειναι μη συγκρινεις με την πραγματικοτητα και στο cod ας πουμε ολα laser guns ειναι δεν νομιζω καποιο VG να το πετυχει τελεια, το recoil ειναι ενα aspect του skill που χρειαζεται να μαθεις. Επισης προσπαθησε να κανεις καποιους φιλους στο game να παιζετε μαζι γιατι το solo q οντως δεν παλευεται ιδιαιτερα. Παιζεις πχ ενα καλο game κανε add τους 2 πρωτους αν δεν ειναι toxic και σιγα σιγα θα βρισκεις τουλαχιστον 2-3 κοντα στο skill σου να κανετε que μαζι, ειναι πολυ πιο fun ετσι.

 

Και εμενα και απο τοτε που εβαλα interp 2 δεν το κανει, ειναι inconsistent σε αλλα σημεια ομως, δεν ξερω για σιγουρα θα παιξω καμια βδομαδα ακομα να δω πως θα παει πριν κρινω. Αρκετοι παντως λενε παντα 2 στους official MM servers οτι ping και να εχεις.

Αυτο θα χρειαστει να το βαλω στο config για να μεινει permanent η αρκει 1 φορα στο console?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερω αυτο να σου πω, εγω το εβαλα 2 στο autoexec για σιγουρια και αν πετυχω τιποτα πολυ καλο server με >50 ping βγαινω και το ξαναβαζω 1, δυστυχως δεν μπορεις να το αλλαξεις μεσα στο game αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ranks θελουν λιγο τον καιρο τους....Εγω που επαιξα ενα matchακι εριξα 30bomb και ο 2ος ειχε 16 kills...Ακομα τα περισσοτερα ατομα ειναι σε rank που δεν τους αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ranks θελουν λιγο τον καιρο τους....Εγω που επαιξα ενα matchακι εριξα 30bomb και ο 2ος ειχε 16 kills...Ακομα τα περισσοτερα ατομα ειναι σε rank που δεν τους αξιζει.

Πρώτη φορά μετά από αρκετές ώρες είδα silver :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κεγω καποια πραγματακια για το παιχνιδι.

Μετα απο 5 χρονια παιζοντας 1.6,μπορω να πω πως προσαρμοστηκα γρηγορα στο cs go(οχι απολυτα εννοειται) και δεν μου φαινεται κατ' εμε δυσκολο το shooting,το spray πρεπει να μαθω καλυτερα αν κ ειμαι της αποψης hit&run σημαδευοντας μονο head κατα κυριο λογο,αλλα ναι εχω καταλαβει οτι το spray βοηθαει στις κοντινες αποστασεις.
Το go ειναι οτι ελειπε απο το 1.6. δηλαδη,γραφικα,οχι ευκολα kills πισω απο πορτες,για τους τοιχους στο 1.6 δεν θα το σχολιασω και γενικα σαν παιχνιδι μου αρεσε αμεσως.
Παιζω μια εβδομαδα και αισθανομαι καλυτερος κατα πολυ απο αυτους που ξεκινανε τωρα το go και δεν ειχαν παιξει 1.6 και νομιζω ειναι λογικο,γτ εκτος απο skills,χρειαζεσαι και την νοοτροπια για το πως λειτουργει το gameplay.
Μπηκα με φιλο gold 2 competitive.3/3 wins και στα 2 βγηκα πρωτος και στο 3ο δευτερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ παρε και μια benq 2411Z στα 315 να γουσταρεις 

 

σε ατομα σαν εσενα απευθυνεται το ολο ¨κυνηγι" με το gear και τα settings, οχι σαν τον τυπα που μπαινει στο γειτονικο φορουμ και ρωταει για  το αν θα πρεπει να δωσει 2 νεφρα σε  21:9 monitor/free sync/1440p 144hz ενω βγαζει  0.4 KD στο BF ( η χαρα του public hero :P )   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ παρε και μια benq 2411Z στα 315 να γουσταρεις 

 

σε ατομα σαν εσενα απευθυνεται το ολο ¨κυνηγι" με το gear και τα settings, οχι σαν τον τυπα που μπαινει στο γειτονικο φορουμ και ρωταει για  το αν θα πρεπει να δωσει 2 νεφρα σε  21:9 monitor/free sync/1440p 144hz ενω βγαζει  0.4 KD στο BF ( η χαρα του public hero :P )   

 

Τωρα Χριστουγεννα κτλ σκεφτομουν να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου και να παρω 144hz monitor, αλλα η *** ειναι οτι στις 20 Ιανουαριου μπαινω ***στρατο και δεν θα την απολαυσω :( Παντως πρεπει να ειναι αλλο πραγμα η 144hz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα Χριστουγεννα κτλ σκεφτομουν να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου και να παρω 144hz monitor, αλλα η μλκια ειναι οτι στις 20 Ιανουαριου μπαινω γαμωστρατο και δεν θα την απολαυσω :( Παντως πρεπει να ειναι αλλο πραγμα η 144hz...

Ε υπομονή 9 μηνάκια.Ούτε που θα το καταλάβεις πότε θα περάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...