Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπηκα 4-5 games (LEM) σημερα..1 loss 1 win 3 draw.

 

Δε γινεται αυτο το πραγμα.Πως ειναι δυνατον να ειναι LEM και να κοιτανε το πατωμα, να κανουν 1 ωρα να διαλεξουν την σμοκε για να περασουμε σε ενα site και να βαρανε τρεχωντας με το W.

Εχουν και 1000 ωρες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω σε LELELELE παρατηρω οτι εχει ατομα που ειναι πολυ καλυτερα απο εμενα και σε aim και σε game sense(σε game sense χανω αρκετα γιατι δεν εχω και παρα πολλες ωρες) ενω ειναι και αλλοι που πραγματικα ετσι δεν επαιζα εγω ουτε στο MG, τρεχουν και βαρανε οτι να ναι flash/smokes και γενικα για target practice μονο. Γενικα παιζω ενα game νιωθω οτι δεν αξιζω το rank παιζω αλλα 2 και λεω wtf ειναι LE αυτοι??

 

Ισως ειναι μεγαλο το gap του mmr πχ απο εναν LE που μολις πηγε με καποιον αλλο που ειναι λιγο πριν ανεβει σε LEM, φανταζομαι στο global που δεν εχει παραπανω τι χαοτικες διαφορες θα υπαρχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και οι demoted απο κακη τυχη.Συναντουσα και γω τετοιους που επαιζαν σαν supreme στο LE στην αρχη.

Πριν στο game ειχα στο team μου εναν που τελειωσε 5-25 σε 15-15 score και ηταν DMG.Δηλαδη με ποια λογικη μπηκε αυτος μαζι μου στο SOLO QUEUE?Το υπολοιπο τεαμ μου ηταν 2 LEM 1 LE και οι ενεμιες 4 LEM 1 LE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκι.. Σε χθεσινό γκειμ είμασταν όλοι η ομάδα μου λεμ εκτός από έναν λε και οι αντιπαλοι που κατά πάσα πιθανότητα δεν ήταν πριμειντ γτ κικαραν και έναν δικό τους, ήταν 2 λεμ, 1 λε, ένας ο κικαρισμενος. Και μαντέψτε τι ήταν ο τελευταίος.. Θα το πω. Θα το πάρει το ποτάμι. Ήταν ΓΚΟΛΝΤ 1... Πως στο καλό μπήκε αυτός μαζί μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει η volvo να κανει ενα rank reset γιατι εχει γινει οτι ναναι. Με μια προχειρη δειγματοληψια βλεπουμε οτι MO ειναι legendary eagle που παλιοτερα ηταν το nova (και αυτο ειναι το λογικο)... Το silver πλεον ειναι αδειο ή αυτους που δεν εχουν χερια, το nova ειναι αυτοι που ξεκινανε το game και παει λεγοντας...

 

#prayForBalance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το silver δεν υπάρχει,πιο δύσκολο είναι να είσαι silver παρά global.

 

Όσους ξέρω που αρχίσανε απτο 0 όλοι τους είναι nova3,4 χωρίς να ξέρουν ούτε τα βασικά.

 

GABEN PLZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το silver δεν υπάρχει,πιο δύσκολο είναι να είσαι silver παρά global.

 

Όσους ξέρω που αρχίσανε απτο 0 όλοι τους είναι nova3,4 χωρίς να ξέρουν ούτε τα βασικά.

 

GABEN PLZ

Αν ξερεις να παιζεις αργα η γρηγορα θα φυγεις απο το σιλβερ.Εμενα το csgo με ειχε βαλει silver 2 και σε 1 βδομαδα το πηγα MGE, μετα σταματησα να παιζω.(πριν 1μιση χρονο, πριν γινει αυτη η αναμπουμπουλα με τα ρανκς)

 

Θυμαμαι που εκανα 60 kills στα silvers και με καναν ρεπορτ για cheating σε καθε game xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μικρό videακι με κάποια highlights από ένα χθεσινό game, πιο πολύ το έκανα για να βελτιωθώ στο edit και ευκαιρία να το μοιραστώ μαζί σας. μόνο το πρόγραμμα για μοντάζ και το shadowplay χρησιμοποίησα όπου το Η264 encoding φαίνεται καθαρά.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μικρό videακι με κάποια highlights από ένα χθεσινό game, πιο πολύ το έκανα για να βελτιωθώ στο edit και ευκαιρία να το μοιραστώ μαζί σας. μόνο το πρόγραμμα για μοντάζ και το shadowplay χρησιμοποίησα όπου το Η264 encoding φαίνεται καθαρά.

 

 

Ενδιαφερον crosshair! ενα τετοιο εχει και ο scream νομιζω (με μεγαλο gap). Και απ'οτι βλεπω παιζεις και με vibrance.. ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

digital vibrance 100%, στο μοντάζ έβαλα saturation 150% ναι, επίσης παίζω σε 1280x1024 streched effects low , shaders low , AA off, FXAA off , motion blur off

 

Το μονο που θες ειναι τα shadows γιατι αλλαζει το παιχνιδι, ειναι μερικα σημεια που μπορεις να δεις την σκια καποιου πριν βγει απο την γωνια... Επισης το AA καλα ειναι να το βαλεις 4x ...  εγω εχω msaa 4x και anisotropic 4x, γιατι αλλιως φαινονται σκατα τα παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα video settings τα κατεβάζετε για περισσότερα fps? Γιατί εγώ με όλα τέρμα έχω 250-300 οπότε δεν βλέπω λόγω να κατεβάσω κάτι. Και όσο το είχα ψάξει δεν είχα βρει κάτι ουσιαστικό για να με πείσει να ρίξω κάποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shadows έχω high (μήπως μπερδεύτηκες με το shaders low που είπα ;)

εσύ με τι shadows παίζεις;

AA έχω off γιατί θεωρείτε post processing κ αυξάνει το input lag αν κ δεν το χω δοκιμάσει, το προτιμώ off γιατί φαίνονται όλα πιο crispy κυρίως από μακριά. Την ανάλυση δεν την ξαναλλάζω. Έχω δοκιμάσει και 1080p που φαίνονται όλα πεντακάθαρα, ανοίγει όμως το fov άλλα το μεγαλύτερο κακό για μένα είναι ότι μικραίνει τα models, και 768 4:3 αλλά φαίνεται άθλιο και με ΑΑ off δεν βλέπετε, οπότε κατέληξα στην 1280χ1024 που είναι 5:4, μικρότερο fov και μεγαλύτερα models και στην 24άρα οθόνη μου φαίνονται αρκετά καθαρά. (csgo προτιμώ χαμηλό fov για περισσότερο focus στο κέντρο εξάλλου δεν έχει τόση σημασία να βλέπεις περιφερειακά όπως για παράδειγμα στο cod/bf ή κάποιο fast paced shooter. πάντα μιλώ για την δική μου γνώμη , τα περισσότερα από όλα αυτά είναι στην προτίμηση του καθενός.


Τα video settings τα κατεβάζετε για περισσότερα fps? Γιατί εγώ με όλα τέρμα έχω 250-300 οπότε δεν βλέπω λόγω να κατεβάσω κάτι. Και όσο το είχα ψάξει δεν είχα βρει κάτι ουσιαστικό για να με πείσει να ρίξω κάποιο.

όχι, όταν παίζεις competitive και το βλέπεις λίγο πιο "σοβαρά" κοιτάς να κερδίσεις κάποιο advantage σε σχέση με τους αντιπάλους. στην συγκεκριμένη περίπτωση κατεβάζουμε κάποιες ρυθμίσεις ώστε το game να φαίνεται πιο καθαρό, πιο καθαρή εικόνα ώστε να μην αποσπάσαι από διαφορά και να βλέπεις του αντιπάλους καλύτερα. γενικά το csgo δεν είναι καθόλου καλό σε αυτόν τον τομέα. post processing που να μην βγαίνει και το game μακριά να έχει dof, χρώματα σε gray scale κτλπ. Γι αυτό κ πολλοί παίχτες παιζουν με αυξημένο digital vibrance/saturation ώστε να έχουν πιο ζωντανά χρώματα και να ξεχωρίζουν τους αντιπάλους. ένα άλλο παράδειγμα είναι το quake που πάιζαν με πειραγμένο r_picmic (αν δε κάνω λαθος) ώστε να χουν untextured walls   http://i.imgur.com/2yX05.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vibrance δεν το έχω πειράξει καθόλου. Default είναι 100%? Μόνο το brightness έχω βάλει στο 1.6 για καλύτερη ορατότητα (και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω με τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...