Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. εχω αρχισει να παιζω το game στο steam αλλα δεν εχω ιδεα...

την βομβα πως την κανουμε defuse ; Πρεπει να εχω οπως στο 1,6 καποιο εργαλειο ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλά κοιτάς τη βόμβα και κρατάς πατημένο το E. Στο Casual έχεις πάντα το defuse kit που μειώνει το χρόνο αφόπλισης στα 5 δευτερόλεπτα, στο Competitive μπορείς να μην το αγοράζεις αλλά θα διαρκεί παραπάνω χωρίς αυτό (10 δευτερόλεπτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κοιτάς τη βόμβα και κρατάς πατημένο το E. Στο Casual έχεις πάντα το defuse kit που μειώνει το χρόνο αφόπλισης στα 5 δευτερόλεπτα, στο Competitive μπορείς να μην το αγοράζεις αλλά θα διαρκεί παραπάνω χωρίς αυτό (10 δευτερόλεπτα).

ωραια αρα οπως και να εχει χρειαζεται να εχω πατημενο το Ε,σωστα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά διαβάζω αυτά που γράφετε και με πιάνουν τα γέλια (ειρωνικά ΦΥΣΙΚΑ). Το cs go έχει πολύ μεγαλύτερο κοινό από το cod, ποτέ δεν πλησίασε στο να γίνει cod. Οι θεωρίες σας περί καθαρής τύχης κτλ είναι εντελώς άτοπες... Είχα γράψει στο προηγούμενο ποστ μου πως χρειάζεσαι τύχη, ναι, μία φορά στις 20, αλλά εαν στο cs δεν ξέρεις από strafe shots και έχεις μικρό agility σαν άτομο δεν πας μακριά και μετά παραπονιέσαι για smurfs και ότι αξίζεις να είσαι global elite αλλά σε σαμποτάρουν και ακόμα είσαι mg... Σε όποιον αρέσουν τα mechanics του cs go και το πραγματικά competitive gameplay συνεχίζει, διαφορετικά υπάρχουν ουκ ολίγα fps multiplayer με καλύτερα γραφικά στην αγορά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας για  φανταρος ειπαμε  ? εχεις  να φας καλα xD 

 

το CS ειναι μειξη arcade  με ρεαλισμο, αμα δεν σαρεσει το τωρινο μειγμα τοτε πηγαινε στην 1.5 που δεν επαιξες  ποτε :P (1.3 βασικα που δεν ειχε κανενα περιορισμο στα πηδηματα ) 

 

 

Kαλα το οτι οι σφαιρες πανε εκει που σημαδευεις οταν προχωρας σε real life ειναι δεδομενο.

Αν ειχε κοσμο αυτο θα επαιζα :P

Παιδιά διαβάζω αυτά που γράφετε και με πιάνουν τα γέλια (ειρωνικά ΦΥΣΙΚΑ). Το cs go έχει πολύ μεγαλύτερο κοινό από το cod, ποτέ δεν πλησίασε στο να γίνει cod. Οι θεωρίες σας περί καθαρής τύχης κτλ είναι εντελώς άτοπες... Είχα γράψει στο προηγούμενο ποστ μου πως χρειάζεσαι τύχη, ναι, μία φορά στις 20, αλλά εαν στο cs δεν ξέρεις από strafe shots και έχεις μικρό agility σαν άτομο δεν πας μακριά και μετά παραπονιέσαι για smurfs και ότι αξίζεις να είσαι global elite αλλά σε σαμποτάρουν και ακόμα είσαι mg... Σε όποιον αρέσουν τα mechanics του cs go και το πραγματικά competitive gameplay συνεχίζει, διαφορετικά υπάρχουν ουκ ολίγα fps multiplayer με καλύτερα γραφικά στην αγορά!

 

Οποιος δεν καταλαβαινει τα 4 μεγαλυτερα προβληματα του CSGO (ak/m4 inaccuracy, movement speed+peeker's advantage, run n' gun,adad spam) απλα δεν ξερει το παιχνιδι. Το οτι τα πραγματα γινονται ολο και πιο απλα αυτο ειναι γεγονος, επειδη εχει μεγαλωσει απιστευτα το κοινο του τον τελευταιο χρονο το παιχνιδι εχει γινει πιο ευκολο για να παιζουν ολα τα Noobια, καλως η κακως ετσι ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χααχχααχααχααχαχαχα μαρεσει που επιμενει κιολας  :D

 

εδω  στον ΕΣ βαρανε ολοι μπεκατσες  ενω  γινονται οι βολες στα 200m με διποδα και σταση εκ του πρηνηδον, στην μοναδα μου καθε μηνα καναμε  απο μια, που συνηθως ητανε καθολικη.

 

δηλαδη βαραγαμε το μεσημερι αλλα και το βραδυ με econoptics ( επισης  ειχα δωσει το οπλο μου που ητανε G3A3 Ειδικης Ακριβειας  για  να του βαλουν την διοπτρα και να βαρεσει καμια 400αρια σφαιρες μεχρι να το παρω πισω, μαστουρωνα για 2 μερες με αυτο που εβγαζε :D )  

 

επειδη ητανε γκαβλωμενος ο καινουργιος ταγματαρχης  το βραδυ γινoτουσαν βολες με mg3 και το μεσημερι εκ του ορθιος με το οπλο στο κατα ριπας ( ξαπλωνανε μονοι οσοι ειχανε HK11 ) , ολοι ειμασταν με τον αορτηρα περασμενο στον ωμο  γιατι οι μισοι ητανε αγυμναστοι και οι αλλο μισοι απο αθηνα xD

 να σε δω να πυροβολεις και να κουνιεσαι ταυτοχρονα και τι στον κοσμο, do u even  ΑΑΣΣΕ bro ??  εδω ο μπροστινoς μου χτυπησε στο μετωπο γιατι ητανε με μεταλλικο κοντακι (G3A4)  και του ηρθε η καννη στην μουρη   :P

 

μαντεψε ποιοι ητανε αυτοι που αριστευσαν  στις βολες στο κεντρο, αυτοι που πηγαινανε  για κυνηγι με τον πατερα τους  ή  αυτοι που ητανε  "global elite" και βαρουσανε πιξελ σε μια οθονη  ?   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά διαβάζω αυτά που γράφετε και με πιάνουν τα γέλια (ειρωνικά ΦΥΣΙΚΑ). Το cs go έχει πολύ μεγαλύτερο κοινό από το cod, ποτέ δεν πλησίασε στο να γίνει cod. Οι θεωρίες σας περί καθαρής τύχης κτλ είναι εντελώς άτοπες... Είχα γράψει στο προηγούμενο ποστ μου πως χρειάζεσαι τύχη, ναι, μία φορά στις 20, αλλά εαν στο cs δεν ξέρεις από strafe shots και έχεις μικρό agility σαν άτομο δεν πας μακριά και μετά παραπονιέσαι για smurfs και ότι αξίζεις να είσαι global elite αλλά σε σαμποτάρουν και ακόμα είσαι mg... Σε όποιον αρέσουν τα mechanics του cs go και το πραγματικά competitive gameplay συνεχίζει, διαφορετικά υπάρχουν ουκ ολίγα fps multiplayer με καλύτερα γραφικά στην αγορά!

 

To csgo έχει το κοινό που είχε το cod στις κονσόλες την εποχή του cod4-blackops. Οι devs έχουν απαντήσει παλιότερα σε θέματα όπως "nerf p90" και θέλουν κάτι viable για τους νέους παίχτες. Τους υπολογίζουν περισσότερο από όσο νομίζεις.

Σε αυτούς που απαντάς δεν έχουμε να παραπονεθούμε για smurfs καθώς είμαστε global αν και δεν σημαίνει πολλά πια καθώς είναι σαν το παλιό le-lem, και το skill gap που έχει θα μπορούσε να πει κάποιος ότι έχει και αυτό smurfs.

 

Όσο για τα mechanics του csgo, μεγάλο ποσοστό των pros έχουν εκφράσει δυσαρέσκεια για το movement, για το scout, για τα pistols, smg, για το interp σε online play και πάει λέγοντας. Άσε να μιλήσουν αυτοί για το "πραγματικά competitive gameplay"

 

Όπως είπε και ο Haris εμμέσως, στο csgo έχει μεγαλύτερη σημασία το πόσο δύσκολος στόχος είσαι από το πόσο καλό σημάδι έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα το οτι οι σφαιρες πανε εκει που σημαδευεις οταν προχωρας σε real life ειναι δεδομενο.

Αν ειχε κοσμο αυτο θα επαιζα :P

Εχω κανει πυρ και κινηση με κανονικα πυρα και "καλα" G3 και δεν ισχυει σε καμια περιπτωση αυτο, ακομα και εκει επρεπε να σταματησεις λιγο για να παει στο περιπου εκει που θες. Η κανη του οπλου σου κινειται μαζι σου για να ισχυει αυτο που λες θελει ενα 100% accurate οπλο χωρις καθολου recoil και παλι prediction θα κανεις δεν ειναι instant register οπως σο csgo. Αλλο IRL man και αλλο τα videogames.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι μου λετε τωρα απο τον στρατο με ολους τους γιωταδες? Δεν εχω παει ακομα (Ιανουαριο μπαινω) αλλα μου χουν πει φιλοι μου για τις βολες (ολοι μου οι φιλοι ηταν πεζοναυτες) και επισης εχω ριξει με οπλα γιατι ειχα παει μερικες φορες σκοποβολη! Το οτι ειναι δυσκολο να σημαδευσεις ενω περπατας με το g3 ειναι λογικο μονο το οπλο ζυγισει 6 κιλα και βαραει κιολας, αλλα ομως δεν γινεται να περπατας και να πυροβολησεις και να παει η σφαιρα στο πατωμα ή στον ουρανο 90 μοιρες πανω!(αυτο εννοω) Απλα δεν θα παει στον στοχο γιατι ειναι δυσκολο, αλλα δεν σημαινει οτι αλλοι δεν μπορουν να το κανουν! Οι ΟΥΚ πυροβολανε με τα m16 λες και παιζουν call of duty ενω κρεμονται απο σκοινια στον τοιχο, μην λεμε μλκιες... Εμεις οι κοινοι θνητοι προφανως δεν μπορουμε real life να το κανουμε, ακομα και με διποδο δεν θα πετυχεις αλλα αν καεις θα μαθεις.... Εδω ο αλλος ειχε βαλει τα 3σφαιρα στο g3 και πυροβολησε και του πηγε το οπλο στο αερα και ολοι πεσαν στο εδαφος γιατι νομιζαν οτι τρελαθηκε, ηταν κολλητος παρων σε αυτο το περιστατικο! 

 

Ας πιασουμε το cs παλι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αυτο λεω οτι παει στο περιπου στην κινηση και αναλογα με αυτον που το κανει, και με ελαφρυ οπλο με χαμηλο recoil και εκει οσο καλος σκοπευτης και να εισαι μπαινει το RNG της κανονικης ζωης, λιγο ο αερας λιγο να μην το υπολογισεις καλα να κουνηθεις λιγο παραπανω και καταλαβαινεις τι λεω, καλυτερο το συστημα του cs.. :P

 

Στα του csgo TSM vs Liquid 16-0 μολις lol και εχω πονταρει σε NiP να κανει upset vs NV σε λιγο(1$ skins :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αυτο λεω οτι παει στο περιπου στην κινηση και αναλογα με αυτον που το κανει, και με ελαφρυ οπλο με χαμηλο recoil και εκει οσο καλος σκοπευτης και να εισαι μπαινει το RNG της κανονικης ζωης, λιγο ο αερας λιγο να μην το υπολογισεις καλα να κουνηθεις λιγο παραπανω και καταλαβαινεις τι λεω, καλυτερο το συστημα του cs.. :P

 

Στα του csgo TSM vs Liquid 16-0 μολις lol και εχω πονταρει σε NiP να κανει upset vs NV σε λιγο(1$ skins :P)

 

nip να νικησει nv δεν νομιζω τακι :P και 4 ατομα να παιξουν οι nv οπως με τους mouseports παλι θα νικησουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nip magik :P Πλακα πλακα εχω βγαλει κατι ψιλα απο τα 2 upset που εκαναν vs TSM(dh) και fnatic(στο faceit), τωρα ενταξει η nv ειναι η ν1 και φορμαρισμενη ομαδα αλλα ποτε δεν ξερεις. :P

 

Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ! (lol δεν το επαιρνε..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...