Προς το περιεχόμενο

Λευκή εβδομάδα, λες και δεν έχουμε αρκετές αργίες.


status

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω αν διάβασες οτι τα περιστατικά αυτά συμβαίνουν ΚΑΙ στον ιδιωτικό τομέα. Lol....

 

Φάσκετε και αντιφάσκετε . Τη μια λέτε να βρουν δουλειά στον ιδ. τομέα (οπου δεν υπάρχουν θέσεις και όπου το υπουργείο κάνει τα ιδια και χειρότερα στους εκπαιδευτικους και στους επιχειρηματίες ΚΑΙ εκει) και την άλλοι λέτε στον κόσμο να πάει σε κανα χωράφι.

 

Εδω τέθηκε ένα θέμα ακραίας συμπεριφοράς σε εκπαιδευτικους και στους 2 τομείς. Η απάντησή σας ειναι να πάνε να δουλέψουν στα χωράφια, να πάνε στον ιδιωτικό τομέα, η αλλιώς να μείνουν άνεργοι και ναπαίρνουν το ετήσιο 360άρι...

 

 

Τη περίπτωση να παραδεχτείτε οτι το μνημόνιο έχει αποτύχει όχι μόνο στην εκπαίδευση αλλά γενικά δεν??θα λέμε γενικολογίες μια ζωή για τη "μάχη", ιδιωτικου και δημοσίου τομέα.

Να μου πεις στο τοπικ που διάβασα πως δεν υπάρχουν πρώην ιδιωτικοι στον δημοσιο πολλά μπορω να διαβάσω...Μου θυμίζει το απερίγραπτο.."να πάνε να καλλιεργήσουν όλοι χωράφια". Τοσο απλά..

 

Οχι . Εδω μιλάμε για την εκπαίδευση. Δε σου ζητάει κανεις να υποστηρίξεις κάτι. Μπαινεις και σχολιάζεις σε ένα τοπικ με ποστ  τυπου "οι δημοσιοι και οι ιδιωτικοι" για κάτι που ειναι γενικό στην εκπαίδευση, δείχνοντας οτι όχι μόνο δεν αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό που τέθηκε αλλά και πως προσπαθεις να πας τη συζήτηση πάλι στην "αιωνια μάχη".

 

Στο έγραψα και νωρίτερα. Εσυ που θεωρεις οτι ολα θα πάνε καλά αν φυγει το δημοσιο απο τη μέση θα περίμενα να καταδικάζεις καταστάσεις που καταστρέφουν ακόμα και την ιδιωτική επένδυση κατ εντολή της κυβέρνησης. Γενικό πρόβλημα...οχι ο ένας και ο άλλος. ΟΛΟΙ έχουν πλέον το ιδιο προβλημα στην εκπαιδευση.

 

Τωρα μπηκαμε σε σωστη βαση. Για την ακραια συμπεριφορα (που οπως αναγερεις εχει παρει μορφη χιονοστιβαδας), απο τους γονεις και τα παιδια προς τους καθηγητες, φταιει το μνημονιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάθε φορά που βλέπω σκατόψυχους ανακατεύεται το στομάχι μου. Καλά έκανα και αραίωσα λίγο από το Μπλα-Μπλα.

 

Καλα εκανες, γιατι εχεις ασχημη γλωσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...