Προς το περιεχόμενο

Λευκή εβδομάδα, λες και δεν έχουμε αρκετές αργίες.


status

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια χώρα που συμφέρει να είσαι δημόσιος υπάλληλος ή άνεργος και να παίρνεις το επίδομα, όντως δεν υπάρχει ελπίδα.Η αγορά δεν κινείται μόνο με καλύτερες συνθήκες εργασίας και ευχολόγια και επιδόματα. Κινείται με καταστρεπτική δημιουργία. Καταστρέφεις κάτι παλιό και απαρχαιωμένο και δημιουργείς συνθήκες δημιουργίας νέου και αποδοτικότερου.

 

Εμείς δυστυχώς γνωρίζουμε το κλασικό σύνθημα, δώστε λεφτά να κινηθεί η αγορά. Ε αυτό έχει τελειώσει πλέον καθώς πάπαλα τα δανεικά απέξω. Αυτό που πρέπει να ζητάμε, είναι δώστε ευκαιρίες και κατάλληλες συνθήκες και κάντε πιο ελκυστική την ιδιωτική πρωτοβουλία από το δημόσια ασφάλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άξιζε η αναμονή τού ενός μηνός για την αναβίωση τού topic...

 

...κινδυνεύαμε να ξεχάσουμε την ...κατσίκα τού γείτονα...

 

...η οποία, παρεμπιπτόντως, δεν είναι «τού γείτονα», ούτε και ήταν ποτέ...

 

...απλώς εκείνος είχε ανέκαθεν την αβάντα να την αρμέγει εκ τού ασφαλούς και να μη δίνει λογαριασμό στους πραγματικούς ιδιοκτήτες της...

 

...αλλά από λεπτομέρειες θα πιανόμαστε τώρα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις ποιος ειναι ο μισθός ενος νεοδιόριστου και ενός ιδιωτικού εκπαιδευτικου? Δεν θα σου πω για να το ψάξεις μόνος σου.

Τα περιστατικά παρεμπιπτόντως έχουν πάρει μορφή χιονοστιβάδας πλέον. Αυτο γράφουν και τα άρθρα που σας παρέπεμψα. Ειναι γεγονός δεν ειναι εικασία.

 

Που ξέρεις εσυ τι κάνει ο καθένας και πως αντιδράει για τους άλλους. Είσαι ο ίδιος άνθρωπος που κράζεις τις συλλογικές απεργίες, τις πορείες, αγανακτισμένους κτλ κτλ. Πως γενικεύεις έτσι? Εχεις στο μυαλό σου μια κατάσταση που πιστεύεις πως εσυ εργαζόσουν και οτι όλοι οι άλλοι κάθονται.

 

Τέλος μου κάνει πραγματικά ως τρομερή τρολιά να βλέπω ανθρωπους υπερμαχους του μνημονίου και της κατάστασης που επικρατεί να μιλάνε για 0% ανεργία...

 

Που ξερω πως αντιδρα; Να σου πω. Ποτε ηταν η τελευταια (η πρωτη μαλλον), φορα που ειπαν να κανουν αγωνα για τη μειωση του κατωτατου στον ιδιωτικο; Ποτέ; Σημερα περιμενει υποστηριξη; Οσο ηταν καλοβολεμενος ηταν αφ' υψηλου, και σημερα κατηγορει εμενα για "κατσικες και αγελαδες";

 

Οι συλλογικες απεργιες τους 40 χρονια τωρα που θυμαμαι, ειχαν παντα 100 αιτηματα για "ανανεωση" της εκπαιδευσης και 1-2 οικονομικα αιτηματα. Μολις τα οικονομικα ικανοποιουνταν, εστω και στο μισο, ως δια μαγειας οι συλλογικες απεργιες και τα αιτηματα περι εκπαιδευσης εξαφανιζονταν, και φτου παλι απο την αρχη τη νεα σχολικη χρονια.

Ναι, για αυτο κραζω τις "συλλογικες απεργιες", και θα συνεχιζω να τις κραζω. Το θεμα των αγανακτισμενων δεν εχει απολυτως καμμια σχεση, και ημουν σχετικα αντιθετος για αλλους λογους, οποτε μην τα τσουβαλιαζεις ολα ετσι για το θεαθηναι.

 

Τελος, την ταμπελιτσα "υπερμαχος του μνημονιου" μην την κολλας με τροπο υποτιμητικο. Εξω απο το χορο, κι εγω μπορω να σου κανω εκατονταδες αναλυσειςγια το τι ΘΑ μπορουσε να γινει. Αλλα δυστυχως η πραγματικοτητα ειναι πολυ αμειλικτη, και αν δεν εμπαινε στο μνημονιο ο "αντιμετωπιζων δυσκολες καταστασεις εκπαιδευτικος"¨σημερα ισως να μην αντιμετωπιζε δυσκολες καταστασεις, και να ηταν κι αυτος ενας απο το 1.5 μυριο που τα εχουμε λυμενα ολα τα προβληματα. Αλλα ας οψεται το κακο μνημονιο, που τον κρατησε στη θεση του, κι αυτον και ολους τους υπολοιπους, και καταφεραν 4 χρονια μετα να μην διωξουν ουτε καν τους επιορκους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ο ιδιωτικος τομεας εγινε ετσι, γιατι δεν υπηρχε ποτε ελγχος, και ηταν μια ζωη ξεφραγο αμπελι.

 

Αυτό.

 

 

 

Και μιλάω ως πρώην Ι.Υ. και πλέον άνεργος, ο οποίος μάλιστα για ευνόητους λόγους δεν παίρνει επίδομα.

 

 

 

 

EDIΤ:

 

 

 

Στο παρόν θέμα δε θα ανακατευτώ ξανά. Απλά -κατανοώντας τις θέσεις αμφότερων των πλευρών- επισημαίνω τα εξής:

 

1) Άλλο πράμα η "καβατζοποίηση" του δημοσίου από τους γνωστούς καρεκλάκηδες - μιας κατάστασης αδιαμφισβήτητα υπαρκτής και -πιστεύω- σαφώς καταδικαστέας από κάθε νοήμονα Έλληνα πολίτη.

 

2) Άλλο πράμα το αναγκαίο πλέον "συμμάζεμα" του δημοσίου, έστω και μέσω απολύσεων Δ.Υ.

 

3) Άλλο πράμα η έλλειψη ελέγχου στον ιδιωτικό τομέα.

 

4) Άλλο πράμα η πειθαρχική δίωξη συγκεκριμένων εκπαιδευτικών, οι οποίοι ίσως είναι υποδειγματικοί κατά τ' άλλα επαγγελματίες, λόγω της "υπερευαισθησίας" γονιών μπούληδων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια χώρα που συμφέρει να είσαι δημόσιος υπάλληλος ή άνεργος και να παίρνεις το επίδομα, όντως δεν υπάρχει ελπίδ

 

πλάκα κάνεις έτσι? Συμφέρει δηλαδη κάποιον να αράξει και να πάρει το επιδομα για 1 χρόνο και μετά???

Η συμφέρει να εισαι διορισμένος των 620 ευρω και να έχεις το κάθε περίεργο να σου κάνει καταγγελία επειδή έκανες σωστά τη δουλειά σου και αυτόν δε τον βόλευε.

 

Ποτε ηταν η τελευταια (η πρωτη μαλλον), φορα που ειπαν να κανουν αγωνα για τη μειωση του κατωτατου στον ιδιωτικο;

 

Αυτο που αδυνατεις να καταλάβεις ειναι πως οι δ.υ. της τελευταιας δεκαετίας ήταν ιδ.υ. νωρίτερα. Το επιχείρημά σου θα ίσχυε για τους δ.υ. μιας παλαιότερης εποχής. ΞΕΚΟΛΑ. Αλλαξαν οι εποχές.

Η τελευταία σου παράγραφος δείχνει πως φοράς παροπίδες, πιστεύεις σε μια πραγματικότητα που σου πάσαραν ως δεδομένη χωρις καν να έχεις ψάξει βασικά πράγματα. Εννοειται πως υπέρμαχος οχι του μνημονίου αλλά του "να τους σκισουν όλους επειδή έσκισαν εμένα" ειναι τουλάχιστον τραγική και εγωιστικότατη. Ειδικά σε εποχές που πολλοί προσπάθησαν να ενωθουν για να αντιμετωπισουν μια κατάσταση. Ειναι τουλάχιστον περιεργο να το παιζεις θιγμένος απο διάφορες κυβερνητικές αποφάσεις, αλλά να στηριζεις αυτές τις πολιτικές όταν ειναι εναντίον άλλων.

 

Το γεγονος λοιπόν οτι κάποιος αντιμετωπιζει δυσκολες καταστάσεις απο "ισχυρά προσωπα" της κοινωνίας σε αφήνει αδιάφορο διότι ο τομέας του ειναι στο δημοσιο. Ε λοιπόν σου λέω οτι τις ιδιες καταστάσεις αντιμετωπιζει και ο ιδιωτικος. Τι θα πεις εκει? Θα μου αρχίσεις πάλι τα "τι έκανε αυτος για μένα" ή θα αντιληφθεις το πρόβλημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνεις έτσι? Συμφέρει δηλαδη κάποιον να αράξει και να πάρει το επιδομα για 1 χρόνο και μετά???

Η συμφέρει να εισαι διορισμένος των 620 ευρω και να έχεις το κάθε περίεργο να σου κάνει καταγγελία επειδή έκανες σωστά τη δουλειά σου και αυτόν δε τον βόλευε.

 

Αυτο που αδυνατεις να καταλάβεις ειναι πως οι δ.υ. της τελευταιας δεκαετίας ήταν ιδ.υ. νωρίτερα. Το επιχείρημά σου θα ίσχυε για τους δ.υ. μιας παλαιότερης εποχής. ΞΕΚΟΛΑ. Αλλαξαν οι εποχές.

Η τελευταία σου παράγραφος δείχνει πως φοράς παροπίδες, πιστεύεις σε μια πραγματικότητα που σου πάσαραν ως δεδομένη χωρις καν να έχεις ψάξει βασικά πράγματα. Εννοειται πως υπέρμαχος οχι του μνημονίου αλλά του "να τους σκισουν όλους επειδή έσκισαν εμένα" ειναι τουλάχιστον τραγική και εγωιστικότατη. Ειδικά σε εποχές που πολλοί προσπάθησαν να ενωθουν για να αντιμετωπισουν μια κατάσταση. Ειναι τουλάχιστον περιεργο να το παιζεις θιγμένος απο διάφορες κυβερνητικές αποφάσεις, αλλά να στηριζεις αυτές τις πολιτικές όταν ειναι εναντίον άλλων.

 

Το γεγονος λοιπόν οτι κάποιος αντιμετωπιζει δυσκολες καταστάσεις απο "ισχυρά προσωπα" της κοινωνίας σε αφήνει αδιάφορο διότι ο τομέας του ειναι στο δημοσιο. Ε λοιπόν σου λέω οτι τις ιδιες καταστάσεις αντιμετωπιζει και ο ιδιωτικος. Τι θα πεις εκει? Θα μου αρχίσεις πάλι τα "τι έκανε αυτος για μένα" ή θα αντιληφθεις το πρόβλημα?

 

Αρχισες τα ανεκδοτα; Σε λαθος θρεντ εισαι.

Πρωην ι.υ ο δ.υ; Ποτε; οταν πηγαινε σχολειο;, οταν πηγαινε παν/μιο; Δηλαδη ο δ.υ του σημερα (που μπηκε στην προηγουμενη δεκαετια), ειχε και καμποσα χρονια ι.υ. αρα σημερα ειναι 50 χρονων; 50αρηδες ειναι οι νεοδιοριζομενοι;

 

Εγωιστικη η σταση μου; Βεβαιως ειναι. Αν μου πεις πως θα χαρακτηριζες τη σταση ολων των υπολοιπων (με τους οποιους τα 'χω), τοτε το ξανακουβεντιαζουμε. 

Προσπαθουν να ενωθουν; Ποιοι; Εχουμε κανενα παραδειγμα;

 

Ελα ρε, αντιμετωπιζει ο ι.υ. δυσκολες καταστασεις; Πεφτω απ' τα συννεφα. Συμπαρασταση απο τους εκπαιδευτικους εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έκανες σωστά τη δουλειά σου

Σαν μαθητής Λυκείου σε ενημερώνω πως σήμερα δύο καθηγητές μας, μάς άφησαν να βγούμε έξω να παίξουμε μπάλα επειδή δεν ήθελαν να κάνουν μάθημα. Μαθήματα που θα δώσουμε εξετάσεις και δεν φτάνουμε την ύλη ούτε με κινητήρα F-16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επειδή έκανες σωστά τη δουλειά σου

Σαν μαθητής Λυκείου σε ενημερώνω πως σήμερα δύο καθηγητές μας, μάς άφησαν να βγούμε έξω να παίξουμε μπάλα επειδή δεν ήθελαν να κάνουν μάθημα. Μαθήματα που θα δώσουμε εξετάσεις και δεν φτάνουμε την ύλη ούτε με κινητήρα F-16.
Παντού υπάρχουν τέτοιοι κ θα πρέπει να φύγουν γιατί δεν προσφέρουν...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωην ι.υ ο δ.υ; Ποτε; οταν πηγαινε σχολειο;, οταν πηγαινε παν/μιο; Δηλαδη ο δ.υ του σημερα (που μπηκε στην προηγουμενη δεκαετια), ειχε και καμποσα χρονια ι.υ. αρα σημερα ειναι 50 χρονων; 50αρηδες ειναι οι νεοδιοριζομενοι;

 

Α δηλαδή οι δ.υ. ηταν ή φοιτητές πριν που μπήκαν βυσματικά ή τιποτε...Η πιθανοτητα κάποιος να εργαζόταν στον ιδ. τομέα και να έδωσε ασεπ ωστε να μπει στο δημόσιο ειναι μηδαμινη. Δε ξέρεις κανέναν που να το έκανε..ειμαι σιγουρος.

 

Ελα ρε, αντιμετωπιζει ο ι.υ. δυσκολες καταστασεις; Πεφτω απ' τα συννεφα. Συμπαρασταση απο τους εκπαιδευτικους εχει;

 

Ο ιδιωτικος εκπαιδευτικος απ τον δημόσιο? Μόνιμα. Οτι ισχύει για τον έναν ισχύει και για τον άλλο. Δε περίμενα να το γνωρίζεις.

 

Σαν μαθητής Λυκείου σε ενημερώνω πως σήμερα δύο καθηγητές μας, μάς άφησαν να βγούμε έξω να παίξουμε μπάλα επειδή δεν ήθελαν να κάνουν μάθημα.

 

Στη δουλειά μου έχω 2 τυπους που έρχονται και παίζουν πασιέντζα προκλητικά κάθε μέρα εδω και 10 χρόνια. Εν γνωση του Γενικου. Εχουν μπει με μέσο. Εργάζομαι σε πολυεθνική. Οχι δεν ειμαι στο δημοσιο.

Άσχετο αλλά γνωρίζω 4 ανθρωπους απ το σάιτ που σε προσφατη προκύρηξη της ΝΕΡΙΤ έκαναn αίτηση. Και οι 4 εργάζονται ή εργάζονταν στον ιδιωτικο τομέα. Ειμαι σιγουρος οτι αποτελουν εξαίρεση. Δεν ειναι δυνατον ο ιδ.υπ. να πάει στο δημοσιο...:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού υπάρχουν τέτοιοι κ θα πρέπει να φύγουν γιατί δεν προσφέρουν...

Το πότε είναι το θέμα.

 

Στη δουλειά μου έχω 2 τυπους που έρχονται και παίζουν πασιέντζα προκλητικά κάθε μέρα εδω και 10 χρόνια. Εν γνωση του Γενικου. Εχουν μπει με μέσο. Εργάζομαι σε πολυεθνική. Οχι δεν ειμαι στο δημοσιο.

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι έχει έρθει στο σχολείο μας αρκετές φορές επιτροπή από το Υπουργείο παιδείας για τον έλεγχο των καθηγητών, και ποτέ δεν γίνεται τίποτα. Και να ήταν μόνο αυτοί οι δύο, πάλι καλά, αλλά δεν είναι μόνοι τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πότε είναι το θέμα.

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι έχει έρθει στο σχολείο μας αρκετές φορές επιτροπή από το Υπουργείο παιδείας για τον έλεγχο των καθηγητών, και ποτέ δεν γίνεται τίποτα. Και να ήταν μόνο αυτοί οι δύο, πάλι καλά, αλλά δεν είναι μόνοι τους!

Mην αγχωνεσαι. Τώρα θα μπορεις και εσύ να αξιολογήσεις τους καθηγητές σου. Θάφτους αν ειναι τέτοιοι.

 

 

Το πρόβλημα με την αξιολόγηση βέβαια ειναι άλλο και αφορά τους στόχους όπου για όλους θα ειναι ίδιοι (κάτι το οποιο ειναι σαφως χαζό και δειχνει την προχειρότητα και τον στοχο προς απολύσεις αφου δεν ειναι δυνατον να έχει ιδιους στόχους ο εκπαιδευτικους που διδάσκει αθιγγανους με αυτον που διδάσκει στην Εκάλη) όπως και η τραγική εντολή οπου το 15% επιβάλλεται να έχει κάτω του μετρίου αξιολόγηση...χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και η τραγική εντολή οπου το 15% επιβάλλεται να έχει κάτω του μετρίου αξιολόγηση...χαχαχαχαχαχαχα

Όταν ο μέσος όρος των καθηγητών στο σχολείο μου κάνουν απλά ανάγνωση το τι λέει το βιβλίο, δεν θα είναι και πολύ δύσκολο να μαζέψουν αυτό το 15% εάν υπάρχουν και άλλα 2-3 σχολεία σαν το δικό μας.

 

Τις προάλλες κάτι καλόπαιδα είχαν βουτήξει την κασετίνα ενός συμμαθητή μου, και μας λέει η καθηγήτρια ότι εάν του τη δώσουμε, δεν θα κάνουμε μάθημα ούτε εκείνη την ημέρα, ούτε την επόμενη. Τραγελαφικά πράγματα από καθηγητές που υποτίθεται ότι μας ετοιμάζουν για Πανελλήνιες/Πανελλαδικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνεις έτσι? Συμφέρει δηλαδη κάποιον να αράξει και να πάρει το επιδομα για 1 χρόνο και μετά???

Η συμφέρει να εισαι διορισμένος των 620 ευρω και να έχεις το κάθε περίεργο να σου κάνει καταγγελία επειδή έκανες σωστά τη δουλειά σου και αυτόν δε τον βόλευε.

 

 

 

Και καταλήγουμε λοιπόν στον Poyrnara που σου είπε, άμα σε συμφέρει μεγάλε να πας να βρεις δουλειά στον ιδιωτικό τομέα, δε σε βλέπω να το κάνεις ούτε να ενθαρρύνεις κανένα. Αλλά με σένα έχουμε καταλήξει να λέμε τα αυτονόητα. Το πόσο είναι ο μισθός και οι συνθήκες στο Δημόσιο δε το συγκρίνουμε με το δημόσιο 10 χρόνια πριν, αλλά με τον ιδιωτικό τώρα. Άπαξ και είναι καλύτερα (που είναι) δεν έχω κίνητρο να ασκήσω ιδιωτική πρωτοβουλία. 

 

Και ναι, πόσοι Ιδιωτικοί υπάλληλοι φρόντισαν 1-2 χρόνια τώρα και νωρίτερα, να απολυθούν , για να πάρουν αποζημίωση με τις παλιές συμβάσεις, να βγουν στον ΟΑΕΔ και να συμπληρώσουν με μαύρα το εισοδημά τους. ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ που δούλευαν σε ιδιωτικές εταιρείες. Εγώ επειδή γνωρίζω πολλές τέτοιες περιπτώσεις και φαντάζομαι και τα παιδιά εδώ μέσα, ΜΑΛΛΟΝ είμαι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

 

mathsrule, μη το παλεύεις, τα παιδιά και οι γονείς φταίνε κυρίως. Καταλήξαμε μαυτό. Τώρα θα καταλήξουμε πως το δημόσιο είναι κόλαση και ο ιδιωτικός τομέας είναι καλύτερα και στο τέλος πως η γη είναι επίπεδη.  Περίμενε 1-2 μηνάκια ακόμα και θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιωτικος εκπαιδευτικος απ τον δημόσιο? Μόνιμα. Οτι ισχύει για τον έναν ισχύει και για τον άλλο. Δε περίμενα να το γνωρίζεις.

 

 

Εδω μιλαμε για μενα, σε μενα τα χωνετε, το απλο υπαλληλο, σε οποιοδηποτε τομεα, που απολυθηκε τα τελευταια χρονια, οχι στον εκπαιδευτικο του ιδιωτικου. Εμενα δε με υποστηριξε κανεις ωστε να υποστηριξω κι εγω την κατσικα του, την οποια με κατηγορησαν οτι θελω να ψοφησει (που οχι μονο να ψοφησει, στα καρβουνα να την κανω). Το αν μεταξυ τους αλληλοϋποστηριζονται ως εκπαιδευτικη κοινοτητα (δεν το λεω κλικα), μου ειναι παγερα αδιαφορο, οπως τοσα χρονια τους ημουν κι εγω παγερα αδιαφορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν διάβασες οτι τα περιστατικά αυτά συμβαίνουν ΚΑΙ στον ιδιωτικό τομέα. Lol....

 

Φάσκετε και αντιφάσκετε . Τη μια λέτε να βρουν δουλειά στον ιδ. τομέα (οπου δεν υπάρχουν θέσεις και όπου το υπουργείο κάνει τα ιδια και χειρότερα στους εκπαιδευτικους και στους επιχειρηματίες ΚΑΙ εκει) και την άλλοι λέτε στον κόσμο να πάει σε κανα χωράφι.

 

Εδω τέθηκε ένα θέμα ακραίας συμπεριφοράς σε εκπαιδευτικους και στους 2 τομείς. Η απάντησή σας ειναι να πάνε να δουλέψουν στα χωράφια, να πάνε στον ιδιωτικό τομέα, η αλλιώς να μείνουν άνεργοι και ναπαίρνουν το ετήσιο 360άρι...

 

 

Τη περίπτωση να παραδεχτείτε οτι το μνημόνιο έχει αποτύχει όχι μόνο στην εκπαίδευση αλλά γενικά δεν??θα λέμε γενικολογίες μια ζωή για τη "μάχη", ιδιωτικου και δημοσίου τομέα.

Να μου πεις στο τοπικ που διάβασα πως δεν υπάρχουν πρώην ιδιωτικοι στον δημοσιο πολλά μπορω να διαβάσω...Μου θυμίζει το απερίγραπτο.."να πάνε να καλλιεργήσουν όλοι χωράφια". Τοσο απλά..

 

Εδω μιλαμε για μενα, σε μενα τα χωνετε, το απλο υπαλληλο, σε οποιοδηποτε τομεα, που απολυθηκε τα τελευταια χρονια, οχι στον εκπαιδευτικο του ιδιωτικου.

 

Οχι . Εδω μιλάμε για την εκπαίδευση. Δε σου ζητάει κανεις να υποστηρίξεις κάτι. Μπαινεις και σχολιάζεις σε ένα τοπικ με ποστ  τυπου "οι δημοσιοι και οι ιδιωτικοι" για κάτι που ειναι γενικό στην εκπαίδευση, δείχνοντας οτι όχι μόνο δεν αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό που τέθηκε αλλά και πως προσπαθεις να πας τη συζήτηση πάλι στην "αιωνια μάχη".

 

Στο έγραψα και νωρίτερα. Εσυ που θεωρεις οτι ολα θα πάνε καλά αν φυγει το δημοσιο απο τη μέση θα περίμενα να καταδικάζεις καταστάσεις που καταστρέφουν ακόμα και την ιδιωτική επένδυση κατ εντολή της κυβέρνησης. Γενικό πρόβλημα...οχι ο ένας και ο άλλος. ΟΛΟΙ έχουν πλέον το ιδιο προβλημα στην εκπαιδευση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...