Προς το περιεχόμενο

Λευκή εβδομάδα, λες και δεν έχουμε αρκετές αργίες.


status

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος αυτοαναιρειται ? Επειδη εσυ θελεις ολη η χωρα να ασχολειτε συνεχεια με μερικους Δ.Υ ? Καταφερες να κολλησεις και τον Περικλη στην συζητηση για τον εξορθολογισμο του δημοσιου ? Ρε μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οριστε απογονε του Περικλεους "Βασικα σκασιλα τους.Οπως σκασιλα και των Δ.,Υ,αλλιως θα εκαναν και απεργια ετσι δεν ειναι ? Και δεν φταιει ο κοσμος αν η επιλογη εχει μετατραπει σε κακο δημοσιο και αιμορραγια φορολογικων εσοδων η ιδιωτικοποιησεις ."

 

Τελικα πες μας, ειναι σκασιλα τους, ή ολος ο κοσμος ασχολειται με το κακό δημόσιο και τις ιδιωτικοποιήσεις? Διαφωτισε μας μεγα τιτανα της Ελ-διανοησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι ο Περικλης ? Μαλλον εχεις κανει λαθος πολιτικη εκτιμηση ..Νετσαγιεφ -υπερασπιστη της κρατικοδιαιτης ξαπλας και μασας   :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα ρε φιλε.Και Περικλης και Νετσαγιεφ  ? Ποσες ιστορικες προσωπικοτητες θα επιστρατευσεις πια για τις...Δεκο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι αυτοαναιρεισαι? Αποφασισε τι απο τα δυο ειμαι.

 

Δ.Υ ?  :-D

Αλλα επειδη βλεπω οτι εχεις βραχυκυκλωσει , αντε θα σου πω αυτο που θες να ακουσεις.

Φυσικα και οι απολυσεις δεν οδηγουν στην εξοδο απο την κριση.Ουτε μικρα παιδια δεν τα πιστευουν αυτα 

Βεβαια τα ιδια μικρα παιδια ξεκαρδιζονται απο τα γελια , με τις κουτοπονηρες μπαρουφες που λεγατε.Οτι η καταναλωση των Δ.Υ ειναι η εξοδος απο την κριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δ.Υ ?  :-D

Αλλα επειδη βλεπω οτι εχεις βραχυκυκλωσει , αντε θα σου πω αυτο που θες να ακουσεις.

Φυσικα και οι απολυσεις δεν οδηγουν στην εξοδο απο την κριση.Ουτε μικρα παιδια δεν τα πιστευουν αυτα 

 

Μην του βαζεις τετοια, θα καθεται ολο το απογευμα να διαβαζει απο την αρχη ολα μου τα μηνυματα, μην τυχον και το ειπα εγω πουθενα, για να εχει να στο τριψει στη μουρη μετα.

Του χαλασες τη μερα τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ξεφύγαμε από το αρχικό θέμα, όπου λίγο πολύ κοινή πεποίθηση είναι οτι η "λευκή εβδομάδα" ήταν μία "άστοχη" πρόταση και τίποτα περισσότερο!   ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pournara όντως έχεις υποστηρίξει παλαιότερα ότι με την απόλυση των δ.υ. θα βγούμε απ τη κρίση και όντως ΚΑΙ εγω έχω πει ότι οι δ.υ. κατα βαση κρατάνε αυτή τη στιγμη την αγορα όπως και το γεγονός ότι αν απολυθούν δεν υπάρχει σχέδιο απασχόλησης αλλα ούτε και σχέδιο αναπλήρωσης της οποίας υπηρεσίας κάνουν αφού οι ιδιώτες έχουν αποδειχθεί απαραδεκτοι.

 

Αλλα αυτό ειναι μια παλιά συζήτηση που ουδεμία σχέση εχει με το θέμα.

 

Δε καταλαβαίνω γιατι γυρνάμε πίσω σε κάτι άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μπλε εσυ θα τα βαλεις με Κευνς, Στιγκλιτς και λοιπους. Καλα κανω και σε λεω τιτανα της διανοησης.

 

Δεν χρειαζεται βρε φιλε να ειναι διανουμενος καποιος για να αντιληφθει ποσο κρατικοδιαιτη παπατζα ειναι η ..κευνσικη πολιτικη οταν εχεις απωλεσει την εθνικη νομισματικη πολιτικη.Εκτος αν βαφτισουμε κευνσιανικη πολιτικη και τα πενταμηνα .Φαντασου δηλαδη αυτα που υποστηριζατε.Οτι οι Δ.Υ θα καταναλωνουν ,παρα την ανασφαλεια φυσικα , και θα εχει ρευστοτητα η αγορα.  :lol:

Για να ειμαι δικαιος , δεν ξερω αν τα υποστηριζες εσυ καθοτι ευρωσκεπτικιστης (μαλλον) , αλλα απο την αλλη τις υποστηριζεις εμμεσα αυτες τις φοβερες θεωριες στην προσπαθεια σου να κανεις τα μαυρα ασπρα για την αποτελεσματικοτητα του δημοσιου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pournara όντως έχεις υποστηρίξει παλαιότερα ότι με την απόλυση των δ.υ. θα βγούμε απ τη κρίση και όντως ΚΑΙ εγω έχω πει ότι οι δ.υ. κατα βαση κρατάνε αυτή τη στιγμη την αγορα όπως και το γεγονός ότι αν απολυθούν δεν υπάρχει σχέδιο απασχόλησης αλλα ούτε και σχέδιο αναπλήρωσης της οποίας υπηρεσίας κάνουν αφού οι ιδιώτες έχουν αποδειχθεί απαραδεκτοι.

 

Αλλα αυτό ειναι μια παλιά συζήτηση που ουδεμία σχέση εχει με το θέμα.

 

Δε καταλαβαίνω γιατι γυρνάμε πίσω σε κάτι άσχετο.

 

Πολυ θα 'θελα να το δω αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...