Προς το περιεχόμενο

Λευκή εβδομάδα, λες και δεν έχουμε αρκετές αργίες.


status

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε οχι και ολοι, μονο αυτοι που το παραδεχονται. Εσυ και ο πουρναρας για την ωρα.

 

Αυτοι που δεν το παραδεχονται ειναι οι οι ιδιοι Δ.Υ η εχουν καποιο συγγενη Δ.Υ.Υπαρχει βεβαια και μια μεριδα γα@στερων επαναστατων , οπως εσυ riko  :-) .Που αδιαφορουν για τις κρατικες δαπανες εντελως , οχι για τις αδικες η αυτων που η μειωση οδειγη σε υφεσιακα αποτελεσματα αλλα εντελως.Αδιαφορουν ρε αδελφε για τον εξορθολογισμο και για οποιαδηποτε μεταρρυθμιση.Ειναι επαναστατες.Βαστα riko !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτοι που δεν το παραδεχονται ειναι οι οι ιδιοι Δ.Υ η εχουν καποιο συγγενη Δ.Υ.Υπαρχει βεβαια και μια μεριδα γα@στερων επαναστατων , οπως εσυ riko  :-) .Που αδιαφορουν για τις κρατικες δαπανες εντελως , οχι για τις αδικες η αυτων που η μειωση οδειγη σε υφεσιακα αποτελεσματα αλλα εντελως.Αδιαφορουν ρε αδελφε για τον εξορθολογισμο και για οποιαδηποτε μεταρρυθμιση.Ειναι επαναστατες.Βαστα riko !

 

Όπου εξορθολογισμός: Link.png Site: link

 

Περιμένουμε εξορθολογισμό στις κρατικές δαπάνες, από τα ίδια άτομα, που διέλυσαν τις κρατικές δαπάνες, και δημιούργησαν το σάπιο κομμάτι του Δημοσίου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου εξορθολογισμός: Link.png Site: link

 

Περιμένουμε εξορθολογισμό στις κρατικές δαπάνες, από τα ίδια άτομα, που διέλυσαν τις κρατικές δαπάνες, και δημιούργησαν το σάπιο κομμάτι του Δημοσίου.

 

Οχι να περιμενουμε.Την σοσιαλιστικη επανασταση.Η την αλλαγη κυβερνησης.Μεχρι τοτε οι περικοπες να γινονται μονο απο τον ιδιωτικο τομεα.Πως σου φαινεται η ιδεα ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου εξορθολογισμός: Link.png Site: link

 

Περιμένουμε εξορθολογισμό στις κρατικές δαπάνες, από τα ίδια άτομα, που διέλυσαν τις κρατικές δαπάνες, και δημιούργησαν το σάπιο κομμάτι του Δημοσίου.

Τα οποια ατομα ειναι εκλεγμενα επανελλειμενα απο εμας(το 80% τους ψηφιζε)  τα τελευταια 40 χρονια και τα οποια διοριζαν αβερτα παλι "εμας "(ακομα και αυτους που δεν τους ψηφιζαν ) στο Δημοσιο.Του οποιου ο στενος τομεας βλ. ιερες αγελαδες εξακολουθει να εχει μηδενικη ανεργια ακομα και 4 χρονια μετα.

Ετσι να τα λεμε ολα οχι μονο οτι μας συμφερει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωστή συζήτηση. <br><br>

Οταν φθάνουμε να συμφωνήσουμε επιτέλους πωσ τα παντα προερχονται απο τον τροπο διοικησησ μπαίνει ένας διαμοιραστης ευθυνών και τα ρίχνει σε όλους που τόλμησαν να κάνουν το προφανές. Να ψηφίσουν αυτόν που θεωρούσαν λογικοτερο η λιγότερο κακό απο τους άλλους.<br><br>

Ο εκάστοτε συνομιλητής θα κραζει εάν του πεις ότι η μονη αλλη επιλογη ήταν η αριστερή (την οποία πιθανόν να θεωρει κάκιστη) και θα αερολογισει με το γνωστο ποίημα πως οι εκλεγμένοι είμαστε όλοι εμείς κτλ κτλ. Εάν του πεις ότι δε ψηφίζεις πάλι θα τα ακούσεις.<br><br>

Κλασικά μια ακόμα συζήτηση που εξελίχθηκε σε ενα σχετικά ήρεμο και πολιτισμενο κλίμα θα ξεφύγει.

 

 

Όπου εξορθολογισμός: Link.png Site: http://www.alfavita.gr/arthron/19-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1-%E2%82%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CF%8C%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82">link

 

Περιμένουμε εξορθολογισμό στις κρατικές δαπάνες, από τα ίδια άτομα, που διέλυσαν τις κρατικές δαπάνες, και δημιούργησαν το σάπιο κομμάτι του Δημοσίου.

Οχι να περιμενουμε.Την σοσιαλιστικη επανασταση.Η την αλλαγη κυβερνησης.Μεχρι τοτε οι περικοπες να γινονται μονο απο τον ιδιωτικο τομεα.Πως σου φαινεται η ιδεα ?

Βλέπεις ότι αυτοί εκεί πάνω δεν έχουν σκοπό να αλλάξουν κάτι. Επίσης δεν επιθυμείς αλλαγή κυβέρνησης διότι φοβάσαι το χειρότερο. Σεβαστό. Τι προτείνεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που δεν το παραδεχονται ειναι οι οι ιδιοι Δ.Υ η εχουν καποιο συγγενη Δ.Υ.Υπαρχει βεβαια και μια μεριδα γα@στερων επαναστατων , οπως εσυ riko  :-) .Που αδιαφορουν για τις κρατικες δαπανες εντελως , οχι για τις αδικες η αυτων που η μειωση οδειγη σε υφεσιακα αποτελεσματα αλλα εντελως.Αδιαφορουν ρε αδελφε για τον εξορθολογισμο και για οποιαδηποτε μεταρρυθμιση.Ειναι επαναστατες.Βαστα riko !

Οχι αγαπητε, αυτοι που δεν το παραδεχονται ειναι ακομπλεξαριστοι που δεν τους ενδιαφερει να ψοφισει η κατσικα του γειτονα απλα επειδη αυτοι νιωθουν αδικημενοι. Εχω μιλησει ουκ ολιγες φορες για εξορθολογισμο και μεταρρυθμισεις αλλο εαν εσυ κανεις πως δεν το βλεπεις επειδη δε σε βολευει. Ολα αυτα βεβαια, δεν σημαινουν οτι θα καθομαι να ακουω τον καθε βολεμενο απολιτικ να λεει οτι μολις τους απολυσουμε θα βγουμε απο την κριση. Προσωπικα εχω και μια ταση νετσαγιεφισμου οποτε στην τελικη δεν θα ελεγα οχι. Αλλα δεν ειναι λυση. Αυτο λεω.

Με φιλικους γαμιστερους επαναστατικους χαιρετισμους, rikos.

Τα οποια ατομα ειναι εκλεγμενα επανελλειμενα απο εμας(το 80% τους ψηφιζε)  τα τελευταια 40 χρονια και τα οποια διοριζαν αβερτα παλι "εμας "(ακομα και αυτους που δεν τους ψηφιζαν ) στο Δημοσιο.Του οποιου ο στενος τομεας βλ. ιερες αγελαδες εξακολουθει να εχει μηδενικη ανεργια ακομα και 4 χρονια μετα.

Ετσι να τα λεμε ολα οχι μονο οτι μας συμφερει.

Φωτη η μηδενικη ανεργια στον δημοσιο τομεα πως οριζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φωτη η μηδενικη ανεργια στον δημοσιο τομεα πως οριζεται?

Xmmm  δυσκολη ερωτηση  εχουμε επισημα 1.2 εκατομμυρια ανεργους του ιδιωτικου ανεπισημα ειναι πολυ μεγαλυτερη .Ποσους θες να βαλω του δημοσιου ανεργους ? Επειδη ειμαι γεναιοδωρος  θα σου βαλω 5000 (που βεβαια δεν ανηκουν στον στενο δημοσιο τομεα ).

Κατα τα αλλα θελετε κοινωνικη δικαιοσυνη,βεβαια δεν λεω μπορουμε να περιμενουμε να πληρωσουν οι εφοπλιστες και οι πολυ πλουσιοι  αλλα  εγω ειμαι πρακτικος ανθρωπος με ενδιαφερει να γινει κατι σε αυτον τον αιωνα που ζω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα βεβαια, δεν σημαινουν οτι θα καθομαι να ακουω τον καθε βολεμενο απολιτικ να λεει οτι μολις τους απολυσουμε θα βγουμε απο την κριση. 

 

Εγω πουθενα, απο κανεναν δεν εχω διαβασει κατι τετοιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xmmm  δυσκολη ερωτηση  εχουμε επισημα 1.2 εκατομμυρια ανεργους του ιδιωτικου ανεπισημα ειναι πολυ μεγαλυτερη .Ποσους θες να βαλω του δημοσιου ανεργους ? Επειδη ειμαι γεναιοδωρος  θα σου βαλω 5000 (που βεβαια δεν ανηκουν στον στενο δημοσιο τομεα ).

Κατα τα αλλα θελετε κοινωνικη δικαιοσυνη,βεβαια δεν λεω μπορουμε να περιμενουμε να πληρωσουν οι εφοπλιστες και οι πολυ πλουσιοι  αλλα  εγω ειμαι πρακτικος ανθρωπος με ενδιαφερει να γινει κατι σε αυτον τον αιωνα που ζω ...

Δηλαδη ως μηδενικη ανεργια του δημοσιου εννοεις τους απολυθεντες απο τον δημοσιο τομεα? Και μετα αυτοι που απολυονται ψαχνουν δουλεια μονο στο δημοσιο? Ρωταω ρε παιδι, γιατι δεν εχω ξανασυναντησει αυτον τον ορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω και μια ταση νετσαγιεφισμου οποτε στην τελικη δεν θα ελεγα οχι. 

 

 

Μολις ζοριστει φορολογικα ο πωπος σου δεν θα ελεγες και οχι σωστα.,...θεωρητικε της επαναστασης  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πουθενα, απο κανεναν δεν εχω διαβασει κατι τετοιο .

Εννοεις οτι ολοι λενε οτι και να τους απολυσουμε δεν θα βγουμε απο την κριση?

Μολις ζοριστει φορολογικα ο πωπος σου δεν θα ελεγες και οχι σωστα.,...θεωρητικε της επαναστασης  :lol:

Το δε θα ελεγα οχι το αιτιολογησα διαμεσου της νετσαγιεφιστικης νοοτροπιας. Στην φορολογια πως το πηγες...εσυ ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ως μηδενικη ανεργια του δημοσιου εννοεις τους απολυθεντες απο τον δημοσιο τομεα? Και μετα αυτοι που απολυονται ψαχνουν δουλεια μονο στο δημοσιο? Ρωταω ρε παιδι, γιατι δεν εχω ξανασυναντησει αυτον τον ορο.

Ουτε εγω εχω ξανασυναντησει να πτωχευει ο εργοδοτης (κρατος) και να μην απολυονται οι υπαλληλοι του  .Το κρατος πτωχευσε οχι η επιχειρηση μου .

Και τις συνεπειες αυτες τις πληρωνει μονο ο ιδιωτικος τομεας με το πιο σκληρο τροπο που ειναι η ανεργια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω εχω ξανασυναντησει να πτωχευει ο εργοδοτης (κρατος) και να μην απολυονται οι υπαλληλοι του  .Το κρατος πτωχευσε οχι η επιχειρηση μου .

Και τις συνεπειες αυτες τις πληρωνει μονο ο ιδιωτικος τομεας με το πιο σκληρο τροπο που ειναι η ανεργια .

Οκ. Αρα δεν υπάρχει ο ορος "ανεργια του δημοσιου" απλα δεν μπορεις να παραδεχτεις οτι ειπες μια βλακεια. Για πες μου ομως. Αφου χρεωκοπησαμε και δεν μπορουμε να διατηρησουμε τους υπαλληλους μας, τι θα ελεγες να απολυσουμε μεταξυ αλλων τους γιατρους και τον στρατο? Τι λες? Αφου οπως λες ο εργοδοτης οταν χρεωκοπει απολυει τους υπαλληλους του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι ολοι λενε οτι και να τους απολυσουμε δεν θα βγουμε απο την κριση?

 

 

Βασικα σκασιλα τους.Οπως σκασιλα και των Δ.,Υ,αλλιως θα εκαναν και απεργια ετσι δεν ειναι ? Και δεν φταιει ο κοσμος αν η επιλογη εχει μετατραπει σε κακο δημοσιο και αιμορραγια φορολογικων εσοδων η ιδιωτικοποιησεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα σκασιλα τους.Οπως σκασιλα και των Δ.,Υ,αλλιως θα εκαναν και απεργια ετσι δεν ειναι ? Και δεν φταιει ο κοσμος αν η επιλογη εχει μετατραπει σε κακο δημοσιο και αιμορραγια φορολογικων εσοδων η ιδιωτικοποιησεις .

Nαι ρε σκασιλα τους. Για αυτο σε καθε συζητηση λενε αντε να απολυσουμε δημοσιους υπαλληλους να γλυτωσουμε φορολογια, να κανουμε πλεονασμα και να βγουμε απο την κριση. Κατι που παραδεχεσαι αλλωστε και στην επομενη προταση σου. Μην αυτοαναιρεισαι τοσο ευκολα ομως, δεν εχει πλακα ετσι. Τελος ο κοσμος, φταιει που τρωει αμασητο τις επιλογες που του πασσάρουν ως αποκλειστικες απο τους ανθρωπους που τοσο καιρο τον κοροιδευαν. Απο την μια λεει οτι ο δικομματισμος τον εφερε εκει που τον εφερε και απο την αλλη πιστευει ολο το ιδεολογικο υποβαθρο που τον βομβαρδιζουν καθημερινα για την εξοδο απο την κριση. Ειμαστε κατα τα αλλα, ωριμος λαος και απογονοι του Περικλη. Για να μη ξεχνιομαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...