Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν ημουν εγω  στην Νvidia ετσι προχειρα θα προτεινα h ultra Titan(αν και εφοσον βγει) να  αντικαταστησει τιμολογιακα την Τιtan στα 1000 ευρω ,η Titan να παει στα 700 ευρω και η 780 στα 500-550 Eυρω.Νομιζω θα ηταν δυνατο χτυπημα στην amd μια τετοια κινηση  .

Αυτο ακριβώς σκεφτηκα και εγω οτι θα εκανα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ρίχνει τιμές η nvidia λέμε πότε θα το καταλάβετε?έτσι έχουν κρίνει οι ίδιοι οτι τους συμφέρει και δέν θα κάνουμε εμείς μαθήματα marketing σε μία κολλοσό εταιρία.Άμα πουλάει ακριβά γιατί να μήν το κάνει άλλωστε?Στο εξωτερικό μάλλον έχουν καταλάβει οι καταναλωτές την ανωτερότητα την nvidia και ξέρουν να ξεχωρίζουν την πατάτα με την ντομάτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τις ρίχνει τις τιμές η nvidia "όταν" η amd την πιέζει.Αν η AMD πχ έβγαζε στα 450€ την 290X με επιδόσεις Titan η τιμή της θα πήγαινε άμεσα 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ αυτο καταλαβες Jim? Οτι κανω μαθηματα marketing στην Nvidia ? Η nvidia δεν εκτιμαει τα products της  amd εχεις την εντυπωση ? Το αν κραταει τοσο καιρο ψηλα τις τιμες τις οφειλεται σε μεγαλο ποσοστο και σε αυτο που κανει ο αντιπαλος .Οπως λεει και ο απο πανω αν η nvidia πιεστει μια χαρα θα ριξει τιμες .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nVidia ρίχνει τις τιμές, απλά το premium product της που είναι έστω και 15% γρηγορότερο το χρεώνει πολύ παραπάνω από ότι θα έπρεπε, όπως κάνει και η Intel με τα premium product της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις ότι δεν κατάλαβες ότι είναι τα περσινά αυτά;

Και μόνο που αναφέρουν κέρδη από το Tegra δίνει μια ιδέα...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις ότι δεν κατάλαβες ότι είναι τα περσινά αυτά;

Και μόνο που αναφέρουν κέρδη από το Tegra δίνει μια ιδέα...  :P

Q3 2013 μου εβγαζε το λινκ :P 

επρεπε να το φανταστω ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ξέρεις... 

Η NVIDIA είναι πιο προχωρημένη. Για την ακρίβεια είναι 1 χρόνο κι 1 μήνα πιο μπροστά από την AMD  :-D

Το 3ο οικονομικό τρίμηνο του 2014 λήγει φέτος τέλη Οκτωβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ρίχνει τιμές η nvidia λέμε πότε θα το καταλάβετε?έτσι έχουν κρίνει οι ίδιοι οτι τους συμφέρει και δέν θα κάνουμε εμείς μαθήματα marketing σε μία κολλοσό εταιρία.Άμα πουλάει ακριβά γιατί να μήν το κάνει άλλωστε?Στο εξωτερικό μάλλον έχουν καταλάβει οι καταναλωτές την ανωτερότητα την nvidia και ξέρουν να ξεχωρίζουν την πατάτα με την ντομάτα. 

 

Έλα ντε γιατί να μην πουλάει ακριβά όταν υπάρχουν κορόιδα (είμαι και εγώ από αυτούς) που αγοράζουν με λάθος κριτήρια ; Εντάξει δεν λέω είμαι ευχαριστημένος με την GTX680 αλλά όταν την πήρα η καλύτερη επιλογή ήταν η 7970GHz Edition στα 400€ που έκανε τότε .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε γιατί να μην πουλάει ακριβά όταν υπάρχουν κορόιδα (είμαι και εγώ από αυτούς) που αγοράζουν με λάθος κριτήρια ; Εντάξει δεν λέω είμαι ευχαριστημένος με την GTX680 αλλά όταν την πήρα η καλύτερη επιλογή ήταν η 7970GHz Edition στα 400€ που έκανε τότε .  

Το εχω παραδεχτει και εγω η σειρα 6(εκτως ισως απο την 660) ειχε και εχει απαραδεκτες τιμες,ενω στην σειρα 7 αυτο το φτιαξανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...