Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Δεν θα χρειαστει να παρουμε 4κ monitors. Εγω οταν βγουν 4κ καρτες θα παρω αλλα monitor δεν το αλλαζω. Μια χαρα γραφικα εχει σε 1280χ1024 το monitor που εχω τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ευρώ κάρτα για να παίξεις σε 1280*1024 ; Εκτός του ότι η κάρτα δεν πρόκειται ποτέ να δουλέψει στο 99% λόγω bottleneck, είναι τέρμα πεταμένα λεφτά..Αυτές οι κάρτες είναι για πολύ μεγαλύτερες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι να γυρισουμε γιατι οχι? Αν ισχυουν οι φημες για 770 ti τι επιδοσεις θα εχει? Θα ειναι μεταξυ  770 και 780?  Το μονο που χρειαζεται να κανει η nvdia για να κτυπησει τις νεες καρτες της amd ειναι να ριξει τις τιμες των 770 και 780

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά συμφωνώ με την πολιτική της nvidia να μήν ρίχνει τις τιμές,δέν γουστάρω να δίνω 300 ευρώ για κάρτα και μετά απο τρίμηνο να κάνει πολύ λιγότερο.Τουλάχιστον νιώθω οτι έχω κάτι με διαχρονική αξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά συμφωνώ με την πολιτική της nvidia να μήν ρίχνει τις τιμές,δέν γουστάρω να δίνω 300 ευρώ για κάρτα και μετά απο τρίμηνο να κάνει πολύ λιγότερο.Τουλάχιστον νιώθω οτι έχω κάτι με διαχρονική αξία. 

 

Διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών;  :-D

 

 

Όποια κάρτα και να πάρεις χάνει αξία από την επόμενη μέρα.

 

 

Προσωπικά τα παράτησα, κονσόλες και μια 7-ετία είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ευρώ κάρτα για να παίξεις σε 1280*1024 ; Εκτός του ότι η κάρτα δεν πρόκειται ποτέ να δουλέψει στο 99% λόγω bottleneck, είναι τέρμα πεταμένα λεφτά..Αυτές οι κάρτες είναι για πολύ μεγαλύτερες αναλύσεις.

Δικά του είναι τα λεφτά και τα γούστα.

 

Αν παραστεί ανάγκη συντονιστών συζητήσεων θα σε έχουμε στα υπόψιν.

 

Διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών;  :-D

 

 

Όποια κάρτα και να πάρεις χάνει αξία από την επόμενη μέρα.

 

 

Προσωπικά τα παράτησα, κονσόλες και μια 7-ετία είσαι άρχοντας.

Διαχρονικές είναι μόνο οι αντίκες. Καταλαβαίνω τον πόνο του προηγούμενου χρήστη, αλλά η μεσαία σου πρόταση δυστυχώς αντικατοπτρίζει την αλήθεια. Εάν παραστεί ανάγκη φυσικά και θα μειώσει η NV της τιμές της. Καμία εταιρεία δεν γουστάρει να μαζεύουν αράχνες τα προιόντα της στα ράφια. ΄Αλλωστε και με χαμηλότερες τιμές πάλι σχετικό κέρδος θα έχουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά συμφωνώ με την πολιτική της nvidia να μήν ρίχνει τις τιμές,δέν γουστάρω να δίνω 300 ευρώ για κάρτα και μετά απο τρίμηνο να κάνει πολύ λιγότερο.Τουλάχιστον νιώθω οτι έχω κάτι με διαχρονική αξία.

Καλή φάση να πληρώνεις κάτι με 600€ και ο άλλος που δίνει 400€ να κάνει τα ίδια ή και καλύτερα!

 

Αυτό λέγεται διαχρονική κοροϊδία γιατί διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών δεν υπάρχει και απορώ σε κάποιους τι πλύση εγκεφάλου έχει κάνει η nVidia και διαβάζουμε αυτά τα μαργαριτάρια διαχρονικής αξίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση να πληρώνεις κάτι με 600€ και ο άλλος που δίνει 400€ να κάνει τα ίδια ή και καλύτερα!

 

Αυτό λέγεται διαχρονική κοροϊδία γιατί διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών δεν υπάρχει και απορώ σε κάποιους τι πλύση εγκεφάλου έχει κάνει η nVidia και διαβάζουμε αυτά τα μαργαριτάρια διαχρονικής αξίας!

 

Για πες ενα παραδειγμα 400 με 600, με ιδια περιπου ημερομηνια κυκλοφοριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες ενα παραδειγμα 400 με 600, με ιδια περιπου ημερομηνια κυκλοφοριας.

Δεν υπάρχει με την ίδια ημερομηνία για αυτό και δεν υπάρχει διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών.

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petert να σε ρωτησω κατι?? Εχεις καποιος ειδος αλτσχάιμερ?? ΧD Ανεβαζω το ποστ για τα price cut απο το techpowerup,μου απαντας κιολας κανονικα,και στην επομενη σελιδα το ξανανεβαζεις και εσυ?? Χαχα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει με την ίδια ημερομηνία για αυτό και δεν υπάρχει διαχρονική αξία στις κάρτες γραφικών.

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

 

Θα σου πω εγω ενα παραδειγμα.

 

gtx 780 κυκλοφορησε τον μαιο, η R290 (οχι η x) θα κυκλοφορησει μαλλον δεκεμβριο, και θα κανει 450-500 ευρω, αν υποθεσουμε οτι ειναι ποιο γρηγορη απο την gtx780, εχουν 7 μηνες διαφορα, αρα δεν μπορουν να συγκριθουν αμεσα. Αυτη που σιγουρα θα ειναι ποιο γρηγορη η R290x θα κανει τα ιδια λεφτα με την gtx 780. Αρα δεν στεκει αυτο που λες, εκτος αν φερεις ενα παραδειγμα να το αποδειξεις.

 

Θελω παραδειγμα κυκλοφοριας gpu, και οχι λογω πτωση τιμης

 

 

Petert να σε ρωτησω κατι?? Εχεις καποιος ειδος αλτσχάιμερ?? ΧD Ανεβαζω το ποστ για τα price cut απο το techpowerup,μου απαντας κιολας κανονικα,και στην επομενη σελιδα το ξανανεβαζεις και εσυ?? Χαχα

 

Ειπα να γυρισουμε on-topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...